Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Elnéztem egy mozgássérült...

Elnéztem egy mozgássérült parkolót, van valamilyen mód a bírság csökkentésére?

Figyelt kérdés

Este álltam be, idegen helyen, nem vettem észre a parkoló mögötti járda túloldalán álló táblát, figyelmetlen voltam. Még nem kaptam semmilyen levelet vagy csekket, de úgy olvastam, hogy 100.000 Ft feljelentés esetén. Olyan cetlit hagyott a kapitányság, hogy feljelentettek. Nem lehet esetleg gyorsan elismerni a vétséget és helyszíni bírságra módosítani? Elismerem a hibámat, csak egy egyszerű figyelmetlenségért hatalmas ez az összeg... A történethez valamilyen szinten még hozzátartozik, hogy nem saját autóval voltam, gondolom a tulaj kapja meg a levelet, aki természetesen tud erről. Valahogyan jelezni kell majd, hogy nem ő volt, vagy nincs jelentősége, csak be legyen fizetve?


A válaszokat előre is köszönöm


2014. márc. 13. 20:40
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Elég fura dolog ez. Személyes találkozáskor a rendőr jóval elnézőbb mint feljelentés esetén. Gyakran igazoltatják a posta előtt a rokkantban (néha a forgalommal szemben!) parkoló embereket, de sosem láttam, hogy valaha csekket nyomtak volna a kezükbe. Elvileg 3 hónapon belül küldik a tértis levelet a kocsi üzembentartójának. Talán nem fotózták le, így alkuképes lehet a dolog egy 20-as körülre.
2014. márc. 13. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
én egy 50 ezres csekket kaptam,fellebztem,próbáltam menteni,mert kétes volt a bírság jogossága.És 100000 lett belőle.A válaszban az volt,hogy mehetek bíróságra,mert lehet,hogy igazam van,de ezt a 100000-et akkor is ki kell fizetnem
2014. márc. 13. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Nem kaptam csekket, csak egy cetlit, hogy feljelentettek, az összeget már a jogszabályból néztem ki. Még reménykedek, hogy nem ennyi, de eléggé valószínű.

Világosban megnéztem, valóban egyértelmű a tábla, rendszámos, de sötétben nem tűnt fel, ahogy írtam, a járda túloldalán áll. Gondolom a tulajdonosának okoztam kényelmetlenséget, ezért hívott rendőrt.

Ez mindegy is, holnap megpróbálok bemenni a rendőrségre, hátha nem kezdődött még el a feljelentési eljárás, mert a sima bírság 50.000 Ft lett volna. Igazából ez a része érdekelne a dolognak, de gondolom ilyenkor már mindegy.

Fénykép biztosan készült.

2014. márc. 13. 20:55
 4/14 A kérdező kommentje:
Kedves 2. válaszoló, kézbe kaptad az 50.000-es csekket (elismerted a helyszínen a szabálytalanságot), vagy postán?
2014. márc. 13. 20:57
 5/14 A kérdező kommentje:
Ha nem lenne egyértelmű, nem találkoztam rendőrrel, este leparkoltam, másnap reggel találtam a cetlit.
2014. márc. 13. 21:02
 6/14 anonim ***** válasza:

Kérdező, ez hol történt?

Helyszíni bírságolni csak abban az esetben lehet, ha ott a helyszínen tartózkodsz te is. Utólag nem lehet helyszíni bírságolni.

A gépjármű tulajdonosa fogja kapni a bírságot, ami valóban 100.000 Forint fix összeg.

Írd meg légy szíves, hogy hol történt, ha gondolod privátban is jöhet.

2014. márc. 13. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Miskolc, Szeles utca 24. Hát ez szomorú.
2014. márc. 13. 22:30
 8/14 anonim ***** válasza:

Hogy érted azt, hogy a "járda túloldalán álló táblát"?

A tábla az út mellett van, nem a járdán vagy egy ablakban. Ha nem szabályos helyen volt kirakva akkor érvelhetsz ez mellett. Egyébként megnéztem a googli mapson a Szeles utca 24-et (elég fura a számozása az utcának) és ott nem volt tábla a 2012-ben - ha arról a sarkon álló fehér gyógyszertárról beszélünk. [link]



Elég vicces, hogy egy sarokkal lejjebb pont egy rendőrautóba botlunk.

2014. márc. 13. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Itt van rokkant hely 3 is, de ez elég észrevehető. Kivéve ha előtte egy magas dobozos teherautó eltakarta a táblát, mert a felfestés elég gané.


[link]

2014. márc. 13. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

[link]

Itt. Azóta már lekopott a felfestés, a bokrok pedig megnőttek, sötét volt, de egy szóval sem mondtam, hogy nem egyértelmű a tábla, valóban én hibáztam. Nem szeretnék kifogást keresni, csak a 100.000 bünti kicsit durva úgy, hogy soha nem büntettek még, koccanásom sem volt, most először futottam bele ilyesmibe. Mindegy, előfordul az ilyen, csak reméltem valahogyan lehet enyhíteni.

2014. márc. 13. 23:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!