Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Tanú kihallgatáson mire...

Tanú kihallgatáson mire számíthatok részletesebben, esetleges szembesítéssel?

Figyelt kérdés
2014. márc. 27. 20:34
 1/4 anonim ***** válasza:
Szokott lenni szembesítés kihallgatáskor ha szükséges.
2014. márc. 28. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A tanúkihallgatás és a szembesítés két külön dolog, ha nem szembesítésre idéztek, akkor az nem lesz (későbbiekben persze lehet). Egyébként meg kérdéseket fognak java részben feltenni, amikre legjobb tudomásod szerint válaszolni kell, ennyi.
2014. márc. 28. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nálam a következő volt:

Először is nekem kellemetlen volt, mert az elkövető is ott volt, és ismert (garázdaság ügy). Mindenesetre én akartam tanúskodni, nem volt semmi kényszer. Az eset után hónapok teltek el, így már nehéz volt pontosan felidézni, ezért ha még egyszer ilyenbe kerülök, rögtön leírok mindent, hogy a tárgyalásra is naprakész legyek.

El kellett mondanom, hogy mit láttam, hallottam, közben néha belekérdezett a bíró. A végén a vádlottat megkérdezte a bíró, hogy van-e hozzáfűznivalója. Nem volt neki, mert az igazat mondtam, és nem tudott mit mondani.

Nagyjából ennyi.

2014. márc. 29. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Silvi1969 válasza:
Szembesítésre akkor kerül sor, ha ellentmondásos a tanúk vagy/és az elkövető vallomása ( jegyzőkönyvek elkészülte után és alapján, a helyzet tisztázása érdekében. Egyébként csak és kizárólag a tiszta igazságot mondhatod, de ez gondolom alap.
2014. márc. 30. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!