Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Rendőrségi zaklatásnak véget...

Rendőrségi zaklatásnak véget lehet vetni?

Figyelt kérdés

Úgy kezdődött, hogy egy rokonommal romlott a viszony, pénzről volt szó, mert a lakásában éltem. Mivel erővel nem tudott kirakni, bevonta a rendőrséget is a sztoriba, mivel ők sem dobtak ki (könyörgött nekik) más módszerekhez folyamodott, kihívta őket rendszeresen, hogy bántalmaztam, orosz rulett szinten 10 kihívásból kb lett egy ügy.

30 kihívás után egyébként elköltöztem de így is lett 3 ügy a dologból, ahol jogosnak ítélték a bántalmazásokat, úgy is, hogy volt, hogy ömlött belőlem a vér és én ültem az előállítóban.


A rendőrség nem foglalkozik az egész sztorival, hogy miket néztek ott végig, mit láttak, tudják mi van, ők csak a "konkrét ügyekre" koncentrálnak.

Ebből 2 már bíróság elé ment, a legújabb ügy szerint a rokon egyik barátját bántalmaztam aki fel is jelentett.


Furcsa, hogy amikor engem bántalmaztak a "rokonok, és barátai" gyakorlatilag a rendőrök elköszöntek és elmentek, nem indult ügy.


ja igen, 3-4 távoltartási végzés is volt, 30 napos, majdnem hajléktalan lettem.


Én már elköltöztem onnan, de hetente kapom a rendőrségi, bírósági leveleket, még mindig idézgetnek, iratokat kell átvennem, elegem van. Én lettem a rossz, pedig engem zaklattak. Mit tehetek?


Nem akarok az üggyel szembe menni, nincs más megoldás? Idővel csak leszállnak rólam. Nem? Hagytam a lakást, vigyék.. valószínűleg a lakásmaffia, de azok után amit a helyi kapitányság lejátszott velem én nem bízom a hatóságokban.


2014. ápr. 1. 14:14
 1/10 A kérdező kommentje:

Volt olyan is, hogy a rokon úgy hazudott össze vissza, hogy 3 jegyzőkönyv egymás mellé állításával egyértelmű lenne, hogy ki a hunyó, a rendőrség mégsem foglalkozott az üggyel, csak amikor a rokon magának csinált zöld-lila foltokat, azonnal adták a kezembe a távoltartási végzést, hogy húzhatok el az otthonomtól 72 órára, majd 30 napra,


Közben a rokon értékeket tűntetett el a végzés alatt a lakásból, több mint 200 ezer forintnyi értékem tűnt el, amikor feljelentést tettem, egyszerűen visszadobták.

2014. ápr. 1. 14:15
 2/10 A kérdező kommentje:

Visszadobták, hogy "az ügyben nem indítható eljárás" volt, hogy az egyik rendőr meg is fenyegetett, panaszt tettem ellene, abból is az lett, hogy én hazudtam, hiába volt ott a barátnőm tanúként, látta, hallotta.


Valami olyat kutatott ki a helyi kapitányság, hogy "a feltett szavak nem hangzottak el, a leírt eset nem történt meg"


És kész, ez a hivatalos válasz, az ügy újraindult, a rendőrség feljelentett hamis váddal.

2014. ápr. 1. 14:17
 3/10 A kérdező kommentje:
Szóval olyan furcsa, hogy vagy 20 rendőr járt a lakásban, mindenki látta, hallotta mi történik ott, mégis olyan ügyek indultak meg ellenem, mintha egy köztörvényes pszichopata lennék aki veszélyes a társadalomra. Pedig ez csak 2 ember szélmalomharca volt rendőrségi közbevonással.
2014. ápr. 1. 14:18
 4/10 anonim ***** válasza:

Mily fura, hogy mindig te húzod a rövidebbet.

Keress egy ügyvédet.

2014. ápr. 1. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Közöttem, és egy rokon között folyó elmérgesült vita, ami egy egész életre úgy néz ki megbélyegez.

Kicsit úgy érzem magam mintha egy értékpapír lennék. mintha csak azért gerjesztenék ezeket az ügyeket, hogy jól meg lehessen majd büntetni, és a pénzemet ne magamra költsem, hanem a rendszerre.

2014. ápr. 1. 14:19
 6/10 A kérdező kommentje:
Hallod, 19 éves diák vagyok, még tanulok! nincs pénzem ügyvédre, ez a legjobb! és senki sem segített a rendőrségen!
2014. ápr. 1. 14:19
 7/10 anonim ***** válasza:

Ácsi-ácsi. Az ő lakásában vagy, nem fizetsz neki, majd megkér hogy hagyd el a lakást, Te meg arcoskodsz és nem mész, ezzel megkárosítod őt napról napra.


Mégis milyen megértésre vársz? Hülye voltál pont. Megcsináltad a saját marhaságodat, most meg iszod a levét. Ilyet az ember vadidegennel sem tesz meg, nem ám a rokonával, aki jóhiszeműen beenged a lakásába.

Megérdemled a sorsod, én azt mondom.

2014. ápr. 1. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ingyen laktál, és még neked áll feljebb?
2014. ápr. 1. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

"Kicsit úgy érzem magam mintha egy értékpapír lennék..."

Szerintem pedig a rendőrséget kezelitek úgy. 2 ember közötti vitához az általad elmondottak alapján rendszeresen hívogatjátok a rendőrséget, illetve mindenért feljelentitek egymást. Szerintem nem kell feljelentgetni egymást, és nem kell bemennetek az idézésekre, ilyen egyszerű.

2014. ápr. 1. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
szívasd vissza őket és akkor megnyugszik a lelked, én így elégülök ki a sérelmeimért
2014. ápr. 2. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!