Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Rendőrségi kihallgatás hogyan...

Rendőrségi kihallgatás hogyan működik?

Figyelt kérdés
Öcsémet jogsi nélkül megfogták és behívtak engem is mert az enyém a motor. Mire lehet számolni kik szoktak bent lenni a meghallgatáson akik igazoltatták vagy teljesen más rendőrök?

2014. márc. 18. 12:10
 1/9 anonim ***** válasza:

Te ebböl semmi esetre sem fogsz jól kijönni.

Itt arra kiváncsiak, hogy te önszántadból adtad-e oda a motorodat az öcsédnek?

Ha igen akkor neked is felelöséged van benne, hogy egy embernek kölcsön adod akinek nincsen jogosítványa. Kölcsönadási szerzödés még testvérek között is kell, és abba a jogsi számát bele kellett volna írni.


Ha nem tudtad, hogy elvitte a motort akkor a testvéredet lopásért veszik elö.


Akármit is mondasz te rosszul fogod miatta érezni magadat, mert vagy téged büntetnek meg vagy a testvéredet.

2014. márc. 18. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Sajnos úgy van, ahogy az egyes írta.

Te adtad oda neki?

2014. márc. 18. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Úgy történt hogy reggel munkába motorral mentem és mivel aznap levél kihordási feladatot kaptam ezért szóltam neki hogy hozza le anyum biciklijét mert motorral nem fogom kihordani . Lehozta majd adtam neki egy paksaméta levelet hogy sétáljon fel a telephelyre és vigye be majd később kiválogatom . Közben nálam is voltak levelek ekkor már elindultam kihordani . Elmentem 40 métert és meghallottam a motorom hangját mire hátrafordultam és látom hogy a rendőrök épp fordulnak ki az egyik utcából erre öcsém meg épp kerül le mutogatom neki hogy szálljon le róla mert nem engedtem ezt meg neki nem állt meg hanem lefordult jobbra az egyik utcában a rendőrautó meg előttem fordult be utána és kis gondolkodási idő után szirénázva utánarohantak .Innentől már nem tudom mi történt. Ergo nem engedtem meg az öcsémnek hogy felüljön a motoromra .17 éves még csak .
2014. márc. 18. 16:33
 4/9 anonim ***** válasza:

Más rendőr fog kihallgatni, valószínű egy szabs. előadó.

Mivel a testvéredre nem vagy köteles terhelő vallomást tenni, de ha mondasz, akkor viszont az igazat.

Mond azt, hogy nem engedted meg neki, még nem volt ilyenre példa, és mutogattál neki, hogy álljon meg a rendőr jelzésének.

Őt valószínűleg előveszik engedély nélküli vezetésért amely feljelentés esetén fix 90eFt + mert az intézkedés alól kivonta magát. Összesen úgy 100eFt-ot fog kapni biztos.

2014. márc. 19. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nem vagy köteles rokon ellen vallani, így simán csinálhatod azt is, hogy az ég világon nem mondasz semmit.
2014. márc. 23. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
hát kapott 5 hónap eltiltást a kedves öcsém büntetést nem , a hölgy aki bent volt még segített is hogy ne legyen belőle büntetés de nekem azt mondták hogy elküldik a vallomásokat az ügyésznek és ha elismeri akkor nem kapok büntetést de ha nem ismeri el akkor valami 40 ezer forintot magyarázott mert a rendőrök engem is feljelentettek. És ezt totálisan nem értem :/.
2014. márc. 23. 18:15
 7/9 anonim ***** válasza:

Nem érted? Ez röviden: Magyarország.

Egyébként azért jelentettek fel, mert kell a pénz nekik ( mindenen hajtanak be, stop tábla, alkohol, illegális cuccok, gyors hajtás, papírok, előzés, stb. ) és ez nekik ( ha elfogadja el az ügyész ) plusz pénz. De ne aggódj nem fizetik le, nem éri meg több százezer forint 40 000 Ft-ért cserébe, plusz a korrupció miatti kirúgás és börtön. Csak biztos ami biztos elviszik egy ügyészhez.

2014. márc. 23. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A büntetés az államnak megy, nem a rendőrségnek.

Azért mondta, hogy kell a vallomásotok, mert a járművezetés tiltott átengedése csak akkor valósul meg, ha te tudtál róla, hogy elviszi a motort.

Egybehangzó állításotok kell, hogy a motort a tudtod nélkül vitte el. Azért jelentettek fel, mert ilyen esetben, mikor te is ott voltál a környéken, és tiéd a motor, akkor fenn állhat az is, hogy te adtad oda neki.

2014. márc. 24. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ez a szabálysértés fix bírságos, tehát meghatározott az összeg, ha a helyszínen bírságolnak, de feljelentés esetén is.

63/2012 kormány rendelet szabályozza.


Az engedélyhez kötött jármű vezetését olyan személynek adja át, aki nem rendelkezik járművezetésre jogosító okmánnyal KRESZ 4. § (2) bekezdés hb:25 000 feljelentés: 50 000


2012 évi II. tv.

174. Engedély nélküli vezetés

220. § Aki vasúti járművet, légi járművet, gépi meghajtású vízi járművet, úszó munkagépet, illetőleg a közúti forgalomban olyan gépi meghajtású járművet vezet, amelynek vezetésére hatósági engedéllyel nem rendelkezik, továbbá aki e járművek vezetését ilyen személynek átengedi, szabálysértést követ el.

2014. márc. 24. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!