Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Először büntettek meg gyorshaj...

Először büntettek meg gyorshajtásért (50/62). Kapásból 20E ft lett a bírság. Hogy lehet ez amikor 0-30E ft-ig terjedhet a büntetés!? Első alkalommal nem a figyelmeztetés van? , mert ez az első birságoló fokozat! Egyből 20E? , a fizetésem 1/5-e!

Figyelt kérdés
Hogy lehet, hogy nálunk az államnak egy biztos és meghatározott bevételi forrása a bírság? Ez csak egy apróság, de miféle gazember/ek/nek kell lenni ahhoz, hogy egy ilyet jóváhagyjon, hagyjanak? Mennyi pénzt kell még befizetnünk, hogy az indifferens lukakat betömködjük? Aki ezt és hasonlókat jóváhagyja annak könnyű, mert biztos nem havi 100. 000. -ft-ból él!
2009. dec. 19. 09:18
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%
Na és most képzelj el egy olyan helyzetet,hogy bármelyik családtagodat elüti valai aki mondjuk megy 62-vel,de a szakértői vélemény alapján ha 50-el megy megállhatott volna.Akkor is így állnál a 20 000 forinthoz.Ha tudod hogy mennyi a fizetésed legalább arra figyelj hogy felesleges költségbe ne verd magad.Az meg hogy a rendőröket szidod ezért még jobban megerősít engem meg szerintem másokat is abban ,hogy előbb tájékozódj aztán szállj a rendőrségre.
2009. dec. 19. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a kemény válaszokat mindenkinek, részben elfogadom. De, hogy teljesen világos legyen a helyzet még némi infó, aztán mindenki válogassa ki a magáét: Új megyeri híd, éjjel 00:12, 80km-es tábla mellett útmunkálati segédjelzés a leálló sávban, 50km-es póttábla, egy munkás sincs, egy autó nincs, sem ovoda, sem gyerekek, sem babakocsi, sem átkelő, se duda, senkit nem tudtam volna elütni!! a két sáv üres, mindez éjjel! Márpedig a szankciók úgy kezdődnek, hogy: 1.figyelmeztetem!, nem pedig úgy, hogy 20E ft, ráadásul nem "alsóhangon 30". (Én téged 300-al vettelek volna le + jogsi egy évre, egy 50%-os gyorshajtásért.) És ez azért van így, hogy a szabálytalan közlekedőket fokozatosan büntessék. Ha ezért bevonnák ezen a hídon a jogsit, ahogy elnézem néha az ott közlekedőket, az napi több ezer lenne. Kedves "óvodázó" válaszoló, nem veszélyeztettem senkit és biztos te is hibáztál már pl. a munkahelyeden, kirúgtak??. A híd pedig nem lakott terület és mint írtam ez az első gyorshajtásom (18éve), tehát betartom a KRESZ-t. A szabálysértésekről pedig a szabsértési múltadból tudnak! Akinek már volt, az rögzítve van.
2009. dec. 20. 09:10
 13/18 anonim ***** válasza:
38%
tényleg nem értem mit kínlódsz, kussolj inkább szerintem, ne neked álljon még feljebb. szánalom.
2009. dec. 20. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%

"1.figyelmeztetem!, nem pedig úgy, hogy 20E ft, ráadásul nem "alsóhangon 30". (Én téged 300-al vettelek volna le + jogsi egy évre, egy 50%-os gyorshajtásért.) "


Dehogy "figyelmeztetem", ez nem az a mese. Amúgy meg 300-zal is levesznek embereket, de az én 72-m még nem az a kategória. Másrészről fenntartom, és lehet érte hülyézni, 50 helyett 72 még mindig sokkal szelídebb, mint 80 helyett 130 vagy 130 helyett 190, és még ezek is "csak" a 30 dupláját érik. Ha pedig te is levettél volna 300-zal, akkor akár önszántadból is befizetheted magad miatt is, elvégre ugyanazt csináltad :D Ja, és nekem is első alakalom volt, és nem figyelmeztettek, brüh :( Szemétezavilágmondomén.


Mindegy, még mindig nem értem a húszezredet se:

[link]

2009. dec. 20. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%
végülis tényleg bocs jogos ...ha nincs senki menj csak nyugodtan...jiszen minek van kint a tábla...majd mindenki maga eldönti ,hogy érdemes e betartani vagy nem.
2009. dec. 20. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
47%

Jaj Te szegény! Ha lesz időm sajnállak!

A Kresz nem csak világos nappal és forgalmas útszakaszon vonatkozik a közlekedőkre.

Azt meg igazán tudhatnád, hogy a nullás végig van kamerázva és folyton mérnek, nem tudom hogx helyszínen büntettek vagy ment a levél, végülis teljesen mindegy. Nem tartottad be az ötvenet, így jártál. Másokor figyelj jobban, vagy fellebezz.

2009. dec. 21. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
47%
Kedves kérdező, minden anyázós privát üzenet küldésekor orgazmusod van? Szánalmas, hogy egy 40-en felüli ember ilyen gyerekes mint te:)
2009. dec. 21. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%

Szeretik az ilyet. Cegléden van egy kereszteződés, régebben mindig azt vadászták. A vonal nagyon messze van a kereszteződéstől, ráadásul tök sövényes, így a világon semmi nem látszik, persze, hogy mindenki kijjebb gurul és onnan néz szét. A rendőrök meg vagy 100 méterre álltak és szépen intették le azt aki épp sorra került, hogy láttuk ám, hogy nem állt ott meg. Bünti, amíg mindkettő büntetett, addig a többi autós ment szépen a dolgára. Mikor az egyik végzett akkor simán intette le a következőt.


Szóval tudták, hogy ott mi van, hogy úgy is mindenki előrébb megy, és csak szedegették ki az embereket, akinek épp nem volt szerencséje, azt megállították.

2010. febr. 3. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!