Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Megbüntet a rendőr, ha nincs...

Megbüntet a rendőr, ha nincs a biciklimen első lámpa és csengő?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 12. 12:51
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Ha igen, mennyire?
2011. ápr. 12. 12:51
 2/13 anonim ***** válasza:
Lámpa miatt igen, de nem tudom mennyire, vagy lehet figyelmeztet csak.
2011. ápr. 12. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Értem, köszi!!!
2011. ápr. 12. 12:59
 4/13 anonim ***** válasza:
84%

KRESZ szerint kötelező tartozék a csengő és az _együtt kapcsolható_ első és hátsó lámpa. Ha nagyon kötekedni akar, akkor a mostanában divatos elemes lámpákért is büntethetne, mivel azok külön kapcsolhatóak. Ilyesmik vannak még, hogy a hátsó lámpának 150m-ről láthatónak kell lennie és nem villoghat. Sőt, kötelező legalább az első keréken a küllőprizma is...

A büntetési tételeket nem tudom, 1-10000Ft-ra saccolnám.

2011. ápr. 12. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
91%

A kerékpár kötelező tartozékai:

Fehér színű első lámpa

Piros színű hátsó lámpa

Egy vagy két, szimmetrikusan elhelyezett, nem háromszög alakú, piros színű fényvisszaverő (prizma)

Két, egymástól független fék

Csengő

Borostyánsárga színű küllőprizma legalább az első keréken

Fényvisszaverő ruházat (csak lakott területen kívül, ha éjszaka van vagy rosszak látási viszonyok)

A jogszabály nem írja tételesen a büntetés mértékét, ha ezek közül valamivel nem rendelkezel, de ez a "közúti szabályok kisebb fokú megsértése" kategóriába tartozik, ami 30.000 Ft pénzbírsággal súlytható. A te esetedben biztos nem tízezrekről lenne szó, mérlegelés kérdése, hogy milyen fokú a szabálysértés.

2011. ápr. 12. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
52%

Résen kell lenni:

"A rendőrség 2011. április 4-26. között országos szintű fokozott közúti ellenőrzést tart, amely kifejezetten a kerékpárosok közlekedés-biztonságának javítására irányul – tájékoztatott az ORFK."

Itt is igaz a régi bölcsesség: ha akar, mindenképp meg fog szívatni. Este pedig ne járj lámpa nélkül.

2011. ápr. 12. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Nappal se.A lámpa megléte a biciklin nem napszak függö.
2011. ápr. 13. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
73%

előzőre:

Rögtön az elején: közlekedő és hobbikerékpáros vagyok, számomra is elsőrendű a látni/láttatni.


Egyrészt igaz, nincs napszakra szabályozva a lámpa megléte, másrészt meg k.-ra életszerűtlen a modern elemes/ledes lámpák nappali hordása.

De van cifrább a "A kerékpárra vonatkozó üzemeltetési műszaki feltételekben:

(8) A kerékpár lámpák elektromos kapcsolásának olyannak kell lenni, hogy a lámpák együtt legyenek be- és kikapcsolhatók.

Ez a "no komment" kategória...

[link]

(lassan tölti be)


Ismerőst el is kapták a minap, mindene megvolt, csak a kerékprizma nem. A két jeles rendőr meg azon filózott, hogy hová mennyi és milyen prizma kell. Magyarul ők sem tudták a szabályt, de azért megbüntették. Kell az a k. bevétel, nahát.


Egyébként az egész alapvetően reménytelen, évtizedek alatt sem sikerült beleverni a biciglistákba a világítás fontosságát :(


Innen van a link:

[link]

2011. ápr. 13. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Mindamellett, hogy egyetértek, a biciklis a legsebezhetőbb közlekedési partner, tehát nagyon fontos, hogy mások lássák!! Szerintem mindegy, hogy ezt hány lámpával, vagy lobogó fáklyával éri el, de "szabál, az szabál"! A büntetés mértéke mindig attól függ, a yard mellik lábbal kelt aznap! Egyre, viszont nagyon vigyázzatok!! Ha bicóztok, ne igyatok!! Vagy, ha úgy alakult, hogy mégis, akkor szálljatok le, és toljátok a bringát, mert akkor gyalogosok vagytok. Szerencsére, még a gyalogosokat nem szondáztatják, a cipőtalpuk recéinek mélységét se mérik! ...Bár, ki tudja?... Szerintem.
2011. ápr. 13. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:

A csengőért nem tudom, de a lámpa biztosan kötelező tartozék. És igen, elöl FEHÉR fényű, hátul pedig PIROS. Csak mert manapság nagy divat, hogy elöl-hátul pirosat raknak a bringára.. nagy ötlet.. így egy pillanat alatt frankón nem lehet eldönteni sötétben, hogy jön vagy megy a kerékpáros.

A lényeg, hogy ha nincs lámpád, lehet, hogy megúszod egy figyelmeztetéssel, de van, akit 10000 Ft-ra is megbüntetnek. Lámpa meg kb. 2000 Ft. Szerintem jobban megéri. Pláne, hogy az életed is múlhat rajta.

2011. ápr. 19. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!