Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Béreltem egy szervert egy...

Béreltem egy szervert egy ismert szerver szolgáltatótól viszont 3 hónapja semmit nem kapok, mit tehetek?

Figyelt kérdés

A szituáció az hogy egy ismert cégtől szerver bérleti jogokat vettem amiket előre ki is fizettem, kb 1,5 évig gond nélkül ment viszont januárban valami támadás érte a szerver gépüket és az tönkre ment (nem csak az az egy szerver gépük van), ekkor még előre ki volt fizetve kb 120 napra, és ők annyival megoldották ezt az egészet hogy nem válaszolnak a leveleimre és semmit nem szolgáltatnak. Elolvastam az ÁSZF-et és az abban szereplők alapján havi 2 napon kívül mindig mennie kell. Mit tudok ilyenkor tenni, vagy hol tudnám feljelenteni a céget?

A válaszokat előre is köszönöm!


2014. ápr. 9. 16:16
 1/4 anonim ***** válasza:

Első körben próbáld személyes- vagy telefonos úton megoldani. Az egyoldalú szerződésbontásnak- szerződés megszegésének súlyos következményei vannak, ebből kifolyólag gondolom, hogy az "ismert" cég nem adja ilyen olcsón a bőrét, tehát próbáld az okát megtudni.

Ha ez nem sikerül, akkor ügyvéddel írtok nekik egy keresetet, amiben szépen taglaljátok a ti álláspontotokat.

Előtte persze érdemes megpillantania egy jogásznak- ügyvédnek a szerződést, nehogy váratlan meglepetések legyenek benne, bár ha felbontanák a szerződést egyoldalúan, akkor is kötelesek lennének értesíteni téged róla, sőt fellebbezési jogod is lenne vélhetően.

Ha a kereset meg van, és van válasz is, akkor dől el, hogy lesz-e belőle valami komolyabb ügy.

2014. ápr. 9. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 kovpet ***** válasza:

"szerver bérleti jogokat vettem"

"támadás érte a szerver gépüket és az tönkre ment"


Ez a kettő mit jelent? VPS és meghackelték? Vagy szerverhosting és a HW ment el? Nagyon nem mindegy.

Mondjuk válaszolni illene...

2014. ápr. 9. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Ez igazából egy játékszerver lenne, és a hosting gépét akkora DDOS támadás (gép túlterhelése lekérésekkel) érte hogy elvileg nem kapnak internetet, ezt onnan tudom hogy amikor még eleinte válaszoltak ígérgetéssel, ezt mondták. Utána kb 3 hétig megint semmi válasz nem érkezett és egyszer nagy nehezen felvették a telefont akkor mondták hogy majd akkor kapok szervert a német szerver gépükön, és megvolt beszélve hogy a pénteki napon megcsinálják, ez kb 2 hónapja volt, és ez a szemétláda cég annyira nem volt képes hogy egy rohadt választ írjon azóta legalább. Azt még egyenlőre nem tudom hogy megérné-e ezért ügyvédhez fordulni, viszont teljesen végig olvastam az ÁSZF-üket és ilyenre semmi nincs hogy csak úgy megszakíthatják, de köszi a tippet.

2014. ápr. 9. 22:54
 4/4 kovpet ***** válasza:

Mennyi pénzről van szó?

Pár százezer alatt nincs értelme pereskedni és ahogy sejtem, ez a töredéke lehet csak. Válts szolgáltatót és max kérd vissza a pénzed. Ha nem kapod, akkor buktad. Esetleg fogyasztóvédelem, de pénz abból sem lesz.

2014. ápr. 9. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!