Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Mi kell az önkéntes polgári...

Mi kell az önkéntes polgári védelembe való jelentkezéshez?

Figyelt kérdés

Nem szeretnék jelentkezni félreértés ne essék, de történt néhány dolog, amiért ezt mégis szeretném tudni.

Az történt, hogy az iskolában bejött az igazgatóhelyettes, és közölte, hogy kéne néhány ember, aki részt vesz egy előadáson, és hogy ezzel sokat segítenénk az osztályfőnöknek. Mi naivan jelentkeztünk. Odaraktak elénk egy jelentkezés lapot, amin kérték az adatainkat. Gondoltuk most már nem cseszünk ki az osztályfőnökkel, aláírjuk. Miután elvitték a lapot, akkor szóltak, hogy ez nem az előadásra való jelentkezési lap volt, hanem magába a szervezetbe való jelentkezési lap.

Később kérdőre vontuk az osztályfőnököt, aki azt mondta, hogy ez a lap csak semmiség, az előadás legvégén lesz egy lap, ami a tényleges jelentkezési lap.

A mai napon volt ez a bizonyos "előadás", amire elmentünk. Egy kavarodással indult, miszerint a régebben aláírt lapok eltűntek valahova, ezért nyomtattak újat. Ezt már nem írtuk alá, nem adtuk be. Az ember már úgy beszélt, mintha már bent lennénk a szervezetbe. Körbeadtak egy "jelenléti ívet", amit megint csak aláírtunk, de én már nem tudom, hogy az a lap mi is volt valójában.

Ha van itt olyan, aki benne van ebben a bizonyos szervezetben (Önkéntes katasztrófavédelem/ polgári védelem?), az megválaszolná, hogyan is zajlott a "besorozás"? És persze mindenkinek köszönöm aki válaszol, vagy csak elolvasta ezt a hosszabb kérdést.



2014. ápr. 16. 18:14
 1/5 anonim ***** válasza:
Miért írsz alá olyat amivel nem értesz egyet.
2014. ápr. 16. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha ész nélkül mindent aláírogatsz, amiről azt sem tudod mi az előbb-utóbb eladnak a cigányoknak csicskaként.
2014. ápr. 16. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Írj egy nyilatkozatot, hogy minden aláírásodat azonnali hatállyal visszavonod.


Tipikus nyalizós kis strébergyerek aláírod, hogy az ofőnek ne legyen rossz? Jó tanulópénz lesz, ha majd árvíznél számonkérik rajtad és mész ki 12 órában rabszolgázni ingyen.

2014. ápr. 16. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

1) Jogos. Hidd el, ha megfelelően tájékoztatnak arról, hogy mi is az a papír, eszembe sem jutott volna aláírni, ahogy második alkalommal nem is tettem. A második papír amit aláírtam, arról tudom, hogy az egy olyan jelenléti ív volt, amivel elismerem, hogy részt vettem a képzésen. Ezzel még semmi gond. A kérdésben inkább az a lényeges, hogy egy jelentkezés lap, és egy jelenléti ív elég-e ahhoz, hogy bevegyenek egy ilyen szervezetbe. Mert ha ennyi elég, akkor minden embernek a nevében töltök egy lapot, aki valamit is ártott nekem. :)


2) Azok elvisznek anélkül is, hogy én beleegyeznék.

2014. ápr. 16. 20:18
 5/5 A kérdező kommentje:

3) Azt a részletet kihagytam, hogy eleinte két 3 órás előadásról volt szó két szombaton, amit az iskola nagylelkűen meghálált 2 szabadon kivehető nappal. Ezt csak azért nem írtam, hogy talán valami értelmesebb választ is kapok azon kívül, hogy úgy kel neked.

Tehát a válaszom határozott nem a kérdésedre.


Viszont ez a nyilatkozat nem is hangzik hülyeségnek. Talán csak abból a szempontból, hogy ha már "önként jelentkeztem", ilyen eszközökhöz keljen folyamodnom, hogy kilépjek.

2014. ápr. 16. 20:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!