Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Mi az, hogy a rendőrség nem...

Mi az, hogy a rendőrség nem mer bemenni sok utcába Budapesten erősítés nélkül? Miért nem hozzák vissza a a csendőrséget?

Figyelt kérdés

Szaisztok! Láttam videót ami a rendőrségről szólt, pontosabban kergettek egy bűnözőt, és bement egy utcába Budapesten. Olyan környék, hogy abba az utcába járőr erősítés nélkül nem megy be. Így vártak az utca végén az erősítésre, persze míg vártak kiccsődűlt a "rejtett erőforrás" banda, és már anyáztak.


Kérem mi ez??? Magyarországon a magyar RENDőrség nem mer bemenni egy utcába?

Hogy jutottak ide?


A nagyapám mesélt a csendőrségről. Azt mesélte, ha a csendőr bement a faluba mindenki meghúzta magát, még inkább haza mentek, mint hogy a szeme elé kerüljenek!

Miért nem hozzák ezt vissza?

Mi lesz ezek után? Hogy a rendőrség majd a rendőrőrsről se mer kijönni?


Miért nem mennek be harc készenlétben, katonasággal, harckocsikkal, aztán ha valaki ficánkol, gumibotot neki!

Miért?



2014. máj. 13. 20:25
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
51%
Az a nép, amelyik ilyen kormányt megszavaz ilyen rendőrökkel, megérdemli ezt...
2014. máj. 13. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
A rendőrséget kötik a törvények, jogszabályok, a bűnözőket nem. Ma már mindenki tisztában van a jogaival, a kötelességeivel meg szinte senki, sőt már a gyerekek is így nőnek fel, ami még nagyobb probléma. A rendőrségnek nincs tekintélye, mert nem léphet fel kellően, még a fegyverét sem használhatja egy rendőr, mert a végén még őt küldik börtönbe, mert ráfogják, hogy indokolatlanul használta.
2014. máj. 13. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
35%

Mert most a Rend-őrség szót lecserélnéd Csend-őrségre miben lenne jobb? A rend őre a rendet őrzi míg a csend őre az a csendet? Tehát már egy nem demokratikus intézményre sugall a neve is. Csendőrség mert ha pofázol rosszul jársz, tehát kussolj paraszt. Hülye jobbikos szöveg semmi értelme, egyesek azt hiszik h de jó lenne a csendőrség.... Ez a legfontosabb.


Ja csak nagyapád már 50-100 éve élt és akkor más világ volt, itt nekem nem kell h egy rendőr kiélje rajtam magát h meg tud szívatni.

2014. máj. 13. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
38%

Imádom az ilyen ifjonc lázadó, ám egyszersmind naív hevességet... :)


Felmerül bennem a kérdés... hol éltél, kedves Kérdező, az elmúlt X évtizedben???


Hogy élt eddig az, akiből ekkora megdöbbentést vált ki, hogy ma a magyar rendőrség olyan helyzetben van, amilyenben???


Mellesleg, ha már nosztalgia, mert azt úgyis annyira szeretünk. Meg ugye a csendőr a bátor f***a gyerek, és minimum egy "kis Chuck Norris", akitől a sz*r is vigyázzba vágja magát az emberben...


Szóval... van valakinek infója arról, hány csendőr halt meg esetleg azért, mert ő volt "A csendőr", a f***a gyerek, a helyi "b***dszájba", és aki azt hitte, hogy a lövedék is, meg a késpenge is kikerüli?


Vagy nem is voltak olyan kemények a csendőrök, mint amilyennek beállítják őket? Persze a sok-sok sztori, meg legenda nagyon jól hangzik... :)

2014. máj. 13. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
47%

1: Majdhogynem van csendőrség, Na nem olyan értelemben mint anno volt, de azt a feladatot látja el a készenléti rendőrség többé kevésbé.


2: A csendőrökkel azvolt a probléma hogy, szabad kezük volt. Namár most nemhiszem hogy nagyon örülnél neki hogy ha mész az utcán, semmit nemcsinálsz, és csak azért elkapnának és lekevernének 2 nagypofont mert milyen homokos frizurád van már. Merthogy a csendőrök megtehették.


3:De igen, van alapja a csendőrökről szóló sztoriknak. A csendőrök nem voltak kis gyenge kölykök. Szigorú szabályok kötötték őket. Szigorú rend szerint éltek. Bentlakásban, és csak azokat vették fel akik 100%-ig megfeleltek erkölcsileg, fizikailag, valamint szó nélkül követték a parancsot. Tehát ha azt mondja a parancsnok hogy gyilkold le ezt a 3 kölyköt mert szidta Orbánt akkor legyikolják.


A rendőrség hatáskörét kellene növelni. Namár nem annyira hogy nyúzhassák a jónépet, de ha fellépnek ellenük, pl megpofozza a rendőrt valaki vagy hasonló, azért igenis kemény büntetést adjanak...

2014. máj. 13. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Nagyapám nem ezt mesélte, de ok... Akkor mégse jó a csendőr
2014. máj. 13. 21:15
 7/12 anonim ***** válasza:
55%

[link]


A történelemből is kimaradnak sokszor a dolgok...

2014. máj. 13. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Mert mára a rendőröknek már nincs tekintéjük. Hogy miért? Mert mindent törvényben szabályoznak, ha megütnek egy embert már egyből a rendőrt itélik el, a bünös meg marad szabad és röhög. Már a bűnözőnek több joga van mint a rendőröknek. Mellesleg a mai rendőrök 80%-a nincs 190 cm magas és vékonyak mint a nádszál, szóval mégcsak ránézésre is nevetségesnek tünnek, egy akkora embertől ki ijed meg? Tavaly nyáron az egyik szórakozóhelyen szóváltásba kerültem egy sráccal, egyetlen ütést mértem rá és a mögötte álló 3 haverját is felhajította a lendülettől, akkor mondták a többiek hogy az készenlétis rendőr, csak pont nem volt szolgálatban, vagy nem tudom hogy hivják azt amikor nem dolgoznak. Szóval azért a "kiképzésük" is hagy némi kivetni valót. Végül egyik haverom elintézte a dolgokat, így szerencsére semmi problémám nem lett belőle.
2014. máj. 15. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Ha valakivel szóváltásba keveredsz akkor megütöd?
2015. márc. 24. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
nem ütöm meg hanem megbeszélem vele a dolgokat. akkor is ez történt, elmondtam hogy hagyja békén a barátnőmet, nem akarta érteni a dolgot, sőt, másodszor is elmondtam neki de hiába. Utánna jött az hogy már erélyesebben léptem fel.
2015. márc. 24. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!