Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Mi a teendő, ha betörőt látok...

Mi a teendő, ha betörőt látok magánterületen, vagy a szomszéd területén? Kijön olyankor a rendőrség, ha titokban csendben felhívom őket, hogy a helyszínen rajtakapják?

Figyelt kérdés

Vagy ha még nem vittek el semmit, csak arra készülnek (miközben más magánterületén tartózkodnak), akkor nem foglalkozik az üggyel a rendőrség?

De akár közterületre is kérdezhetném ugyanezt, pl: Ha azt látom, hogy illetéktelenek feszegetik a szomszéd lakás zárját, vagy a lakásomból látom, hogy az autóm zárját vagy a biciklim lakatját próbálják kinyitni...

???


Mielőtt bárki azt mondaná zavarjam el, mielőtt elvisz bármit.... oké ez egy gyors megoldás rövidtávon, de nem túl hatékony! Visszajön máskor, amikor épp nem veszem észre, vagy kirabol mást.

Mindenkinek (a rendőrségnek is) az lenne az érdeke, hogy elkapják, és kiiktassák az alattomost!


Tehát ezért ha észrevétlen maradok a betörő vagy tolvaj számára és hívom a rendőrséget, akkor mi a valószínűsége, hogy kijönnek???


Van valamelyikőtöknek tapasztalata, hogy hívta hasonló helyzetben a rendőrséget és ki is jöttek, vagy tojtak az ügyre...???

Kíváncsi lennék, hogy mi a jó lépés ilyenkor.


(Plusz még az is érdekelne, hogy mi van, ha kijönnek, de addigra más elzavarja őket, vagy éppen észre veszi a rendőröket és még el tud futni anélkül, hogy a rendőrök látnák őt... Akkor az már téves riasztásnak számít és engem büntetnének meg, hogy hiába kihívtam őket?)



2014. máj. 9. 12:01
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
Önmagában az, hogy egy ismeretlen tartózkodik a szomszéd telkén. Ha felismerhető a rossz indulat (pl. zárfeltörés), akkor kihívhatod a rendőrséget, de nem jelentheted fel rongálás/magánlaksértés miatt, mert az a tulajdonos döntése (neki okoz kárt, nem neked). Legfeljebb küldenek egy járőrt.
2014. máj. 9. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:

Hát Shadow, én is így érzem, hogy ez a mai valóság, azért persze jöhetnek még válaszok, főként konkrét példák érdekelnének, ha valaki volt már ilyen helyzetben, hogy rendőrt hívott...


Viszont... "A rendőrségnek nem érdeke hogy elkapjon egy betörőt"...

Biztos, hogy nem érdeke? Mi van, ha az a betörő egy olyan személy, aki már végigrabolta az egész kerületet, de még nem csípték nyakon. Akkor bár az aktuális esetben még nem rabolt el semmit, de ha szétnéznek a kis teherautójában és megtalálják a reggeli betöréséből származó értékes tárgyakat, vagy a lakásán még sok egyebet, akkor már igencsak lehet bírságot kiszabni, meg minden mást...? Nem?

2014. máj. 9. 12:51
 3/21 A kérdező kommentje:
Jó 2-es válaszoló, akkor nem szomszéd tulajdon, hanem legyen mondjuk az, hogy a saját kiskertemben van egy illetéktelen, akkor az én döntésem, mégis mit keres ott..?
2014. máj. 9. 12:54
 4/21 gr. Shadow ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Még ha esetleg buzogna is a tettvágy a rendőrökben, az 50000-re emelt szabálysértési értékhatár illetve a bűnpárti bíróságok miatt úgyis csak futó kellemetlenséget tudnának okozni a tettesnek.

Ha véletlenül átkutatják a járművét és találnak valamit arra bizony nincs ráírva hogy lopott, avagy nem, és főleg az nincs rajta hogy kié. Ezzel sem mennek semmire.

Tehát ha esetleg kimennének, (amit kétlek) akkor is maximum igazoltatják.

Egyébként meg szinte minden esetben a károsultakat is lebeszélik a feljelentésről, hogy ne rontsa az egyébként is riasztó bűnözési/bűnfelderítési statisztikát.

2014. máj. 9. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
20%

Felhívod a rendőrséget és csendben tovább figyeled az embert, hogy ha véletlenül elfut tudd mondani a rendőröknek merre ment.


Azonnal küldeni fognak rendőrt. Az kérdés mikor ér ki. Én 20 000 fős településen élek és jó ha egy rendőr dolgozik. Na ha őt már hívták valahova nem tud 2 részre szakadni, idő amire kiér. Habár én már tettem bejelentést a rendőrségre és 3 perc alatt ott voltak.


Igen is nagyon érdeke a rendőrségnek bárkit is elkapni. Hogy miért? Mert ha nem kapják el a betörőt akkor az a rossz statisztika. Mert van betörés, de betörő nincs. Ponthogy a felderítési mutató amit fel kell vigyenek, ezért kapnak el mindenkit minden apró hülyeségre is.

2014. máj. 9. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
0%

2. vagyok

Ami nem a te tulajdonod, azzal kapcsolatban nincs jogod fellépni. Nem szólhatsz bele, hogy ki van a szomszédnál, ezzel durván vissza lehetne élni. A saját tulajdonod kapcsán feljelentheted és intézkednek is. Gyanús vagy nyílvánvaló esetben értesítheted a rendőrséget, ettől függetlenül. Vagy megkérdezheted mit csinál ott, de lényegében ennyi. Nincs közöd más tulajdonához, nem védheted meg, mert nem a tied.

2014. máj. 9. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:

"az 50000-re emelt

szabálysértési értékhatár"


az az 50000 ft az alapesetre vonatkozik minősítő körülmény nélkül. Ha te az utcán a telefonodat a padon hagyod és azt ellopják akkor az 50 e-ig szabálysértés. De ha már van benne dolog elleni erőszak pl lakatvágás vagy bekerített helyről lop vagy pl zseblopás stb. ott nincs ez a határ ott 1 ft is bűncselekmény. A betörés meg főleg. Sőt be sem kell törjön, mert annak kísérlete is bűncselekmény.

2014. máj. 9. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
0%
Úgy van ahogy az első válaszadó írta, a sündőrök ilyen piti ügyekkel nem foglalkoznak, abból nincs haszon. Azonkívül hála a magyar jogrendszernek, itt csak a bűnözőnek vannak jogai (ha hozzád törnek be, és van pofád megvédeni magad, téged visznek el bilincsben)...
2014. máj. 9. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
73%

Egy tettenért betörő/besurranó rontja a statisztikát???


Kérlek, mesélj még!! :D

2014. máj. 9. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 gr. Shadow ***** válasza:
6%

"Egy tettenért betörő/besurranó rontja a statisztikát???


Kérlek, mesélj még!! :D"


Természetesen rontja hiszen olajos sanya megmondta: "Jelentem rend van" "A bűnesetek száma csökken"

Ezek után bármiféle olyan bűncselekmény ami bekerül a nagykönyvbe kétségessé teszi a MindenRendőr NagyMesterének szent szavait.

2014. máj. 9. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!