Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Ezért a rendőrség megbüntethet?

Zsebvirág kérdése:

Ezért a rendőrség megbüntethet?

Figyelt kérdés
Ma több órát kint álltam egy utcán és 2 készenléti járőrt láttam akik megállítottak és vmit papíroztak egy fekete néger csávóval aki mezítláb volt és szakadt ruhában. Ha vki nem visel közterületen lábbelit azt meg lehet büntetni? Ez mien már? :(

2014. jún. 20. 23:16
 1/4 anonim ***** válasza:
64%

"Ma több órát kint álltam egy utcán"


Vigyázz Virág, mert téged is megbüntetnek ha rossz helyre állsz. De remélem azért jöttek a kuncsaftok.

2014. jún. 20. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Azért nem feltétlen így van.

Ha hajléktalan volt az illető lehet az adatait vették fel hogy tudjanak valamit segíteni, vagy lehet összeverték és ő hívatta ki őket. Nem lehet tudni az okát. Azért mert valaki mezítláb mászkál nem büntetik meg, legfeljebb akkor szólna valamit ha látszik rajta hogy valami nem okés vele, drogos, részeg, vagy más egyéb baja van.


Nálunk is volt egy jogtalanak tűnő eljárás ami végett a buszmegállóban többen is beszóltunk hogy egy középkorú hölgyet bilincsbe verve akartak elvinni. Akkor a rendőrök nagy nehezen elmagyarázták hogy a hölgyet régóta keresték súlyos testi sértés miatt, és mivel alapból nem beszámítható állapotban volt és többször is meglógott valahogy a pszichiátriáról így a rendőrség is csak így tudott eljárni mire külön engedélyt kellett kérniük.

2014. jún. 20. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem, a rendőrség nem szólhat bele, hogy viselsz-e cipőt az utcán vagy sem :). Szép is lenne... Egészen addig úgy öltözöl, ahogy akarsz, amíg nem veszélyeztetsz vele másokat. Például étteremből küldhetik vagy buszról leszállíthatják azokat, akik nagyon koszosak, ápolatlanok (a fertőzésveszély miatt).
2014. jún. 21. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem büntethetnek meg mert nincs rajtad cipő de könnyen hajléktalannak nézhetnek és azt már büntetik(legalábbis elzavarhatják bizonyos közterületekről őket és ha nem mennek vagy visszamennek akkor elzárást is kaphatnak).Na ez a durva szerintem!
2014. jún. 22. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!