Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Engedéllyel behajtani tilos...

Engedéllyel behajtani tilos bírság, táblát nem vettem észre, közteres büntetett, vajon rendőrség ugyanezért még egyszer megbüntethet?

Figyelt kérdés

Üdv, az alábbi a problémám, melyet kissé jobban körülírok.

Nem vagyok jártan a Budapesti helyeken, mivel peremterületen lakok, sajnos úgy hozta a sors, hogy be kellett mennem a deák térre. Mivel nem tudtam, hogy a környéken hol lehet megállni, így elektronikus térkép segítségével kerestem helyet a közelben, mint kiderült, hiba volt. Reggel 5-re értem az adott helyre, még viszonylag kómás voltam, s örültem, hogy megtaláltam, de mikor visszatértem az autóhoz a dolgommal végezve, meglepetten láttam a közteres zacskót a szélvédőn. Ez után szembesültem a ténnyel, hogy ahol megálltam, oda behajtani is csak engedéllyel lehetett volna, nekem pedig nem volt, a táblát pedig behajtáskor nem érzékeltem, csak miután elolvastam a büntetést.

A közterületesek ezért 20,000-re büntettek (nem tudom, hogy náluk ez norma, vagy mi alapján állapítják meg a büntetést?), távollétemben.

A kérdésem pedig, hogy ez után - már több fórumon olvastam hasonlót - a rendőrség megbüntethet-e ugyan ezért a hibámért, pl. kamera, vagy valami hasonló alapján? Ha még ők is hozzádobnak 20-30ezret, azt a diák tárcám nem igazán bírná..



2013. okt. 23. 23:50
 1/6 A kérdező kommentje:
Elnézést, a címet hibásan adtam meg, ugyanis engedély nélkül behajtani tilos lett volna :S
2013. okt. 23. 23:52
 2/6 anonim ***** válasza:
59%

Nem. A közteres úgy büntetett meg, hogy lekért a rendszerben. A rendőrségi kamera is így működik. És látja, hogy ez a büntetés már megszületett. Ha egyáltalán volt kamera. Ám tényleg ne aggódj semmiképp.


Azt a bírságot pedig nehogy befizesd ezeknek a rohadtaknak. Hiába vagy diák, baromi könnyen ledolgozhatod közmunkában, ugyanis nagyon rugalmasak, úgy osztod be, ahogy neked jó. Én az állatkertbe kerültem. :D Ott dolgoztam le egy 10 ezres büntetést. Menj el a munkaügyi központba és mondd, hogy te inkább ledolgozni szeretnéd. És akkor megmarad a pénzed. A munka meg nem gáz amúgy és jófejek az emberrel.

2013. okt. 24. 03:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ugyanazért nem büntethetnek kétszer. Ha valami hiba folytán mégis kapsz a rendőrségtől büntetést, nyugodtan megmutathatod nekik a közteres papírt és törölni fogják.
2013. okt. 24. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm a válaszokat!:)
2013. okt. 24. 10:34
 5/6 anonim ***** válasza:

kétszer nem büntethetnek, mivel nem mozdultál el. 2* akkor büntethetnek ha el is követed ismételten a szabálysértést.


Egy kicsit sántít ez a dolog.


Néhány szabálysértés a FIX bírságok körébe tartozik. Ezt a 63/2012. (IV. 2.) Korm. rendelet szabályozza. Ebbe pontosan le van írva, hogy milyen szabálysértésért mi jár.


Egyértelműen le van írva, hogy a megállni tilos tábla esetén 10 000 FT-os helyszíni bírság jár. Ha ezt nem fogadod el és feljelentenek akkor KÖTELEZŐEN 20 000 Ft-os büntetés jár. ezt a fenti joganyag 6. melléklete írja le / 3. sor /. Érdemes megnézned.


Ebbe egy kicsit belel lehetne kötni. Ha te azt állítod, hogy ha bírságot ajánlanak fel akkor elfogadtad volna a 10 000 Ft-os büntetést. De mivel nem voltál jelen és a közteres lusta volt a helyszíni bírságot az elkövető távollétében történő kitöltését végrehajtani, ami 10 000 Ft-ról kellett volna hogy szóljon, ezáltal téged + 10 000 Ft-os hátrány ért!!!!


A helyedben egy kicsit bemennék panaszkodni, hogy legalább 10-es csekket kapjak!!

2013. okt. 25. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Felírták a papírra, hogy mire hivatkozva büntettek így, átnyálazom és meglátjuk mi lesz a vége.
2013. okt. 25. 22:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!