Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Miért olyan bunkó az összes...

Miért olyan bunkó az összes rendőr? És miért hiszik ezerszer jobbnak magukat mindenkinél?

Figyelt kérdés
2014. jún. 27. 13:43
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
56%
Mert van hatalmuk.
2014. jún. 27. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Attól még nem kellene mkivel nagyképünek lenniük...
2014. jún. 27. 13:49
 3/16 intrepid ***** válasza:
100%
Kell egy határozott kiállás, hogy elejét vegyék, a hatósági közeg elleni erőszaknak. Egyébként nem vagyok rendőr.
2014. jún. 27. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 #Gábor# ***** válasza:
100%
És mire alapozod ezen véleményedet, kedves Kérdező?
2014. jún. 27. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
20%

Sok-sok évig rendőrfeleség voltam. Megismertem az egész társaságot.

A rendőrbálok, és egyéb összejövetelek az első évben érdekesek voltak, majd halálra untam magam, amikor kb a 3. évben rájöttem, hogy van három sztorijuk fejenként amit meg tudtak jegyezni, és mindig azt mondogatják.


Ezt csak elöljáróba, nehogy az legyen a kérdés, hogy hogy merem én azt gondolni, amit gondolok.


Ahogy én a rendőröket megismertem.

Alacsony önértékeléssel rendelkező, önállótlan, mégis hatalomra éhes emberek, akiknek önálló gondolatuk nincs, csak és kizárólag utasításra képesek cselekedni.

Ezért nem lennének alkalmasak nagyon más munkakör betöltésére, ami némi önállóságot kíván.

Az alacsony önértékelésüket, és az önbizalmukat kompenzálják egyenruhával, és fegyverrel.


Persze nem mindegyik ilyen. Van aki tényleg hivatásának érzi, de kb 100-ból egy.

A rendőrök nagy része nem mer egyedül utcára menni, ez főként a lányokra igaz. Vicces volt látni, amikor egy elhízott 160 cm-s rendőrcsaj a járőrözésről beszélt miközben épp tele volt a szája.


No nem is ez a kérdés. Válogatás nélkül kerül be mindenféle "hulladék" az értelmesek közé. Mivel nincs válogatás, az értelmesebbjét is máshogy ítélik meg. Pont mint a romák esetében. Vannak kivételek, no de...


Szóval egyrészt nem bunkó az összes, csak a zöme.

Másrészt nem gondolják jobbnak magukat, a frusztrációjukat vezetik le bunkózással, miközben szerintem belül azt érzik, hogy

aha, ilyen autód van? Jó munkád van? Okosnak hiszed magad? Jobbnak nálam?

No ezért most jól me..lak. És már írja is a bírságot.


Mindenkitől elnézést aki rendőrként dolgozik, és más véleményen van. Bár úgy gondolom, hogy a kivételek is érzik az igazságot.


Kb. 10 éve volt egy kötelező továbbképzés a rendőröknek, ahol az egyik rendőr az oktatás végén a vizsgán lemásolta padtársáról a

- nevét

- címét

- rendfokozatát


No comment.

Kéne szelektálni a jelentkezők közt, és nem feltétlenül csak fizikai állapot szerint.

2014. jún. 27. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
általánosítás szúrja a szemem
2014. jún. 27. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 #Gábor# ***** válasza:
100%

5-ös!


Rendőrként én kivételnek érzem magam, de van igazság abban, amit írsz. Bár a 100-ból 1-es arányt túlzásnak tartom. :D No de mindegy...


Egyébként szerintem nem csak a rendőri hivatásra lehet ez jellemző. Csak ugye ez zajlik előttünk, ezt tolják az arcunkba. De nagyon sok olyan munka van, sőt, talán a ritkább inkább az, ahol nem utasításra mennek a dolgok. Hiszen mindenhol van egy főnök, van egy utasítás, amit végre kell hajtani. Kivéve akkor, ha te vagy a főnök, és nincs fölötted más. És ahova egyszer bekerül egy homokszem, tök mindegy, hogy rendőr vagy nem, a frusztrációját valahogy kiéli. És nem csak a rendőröknél lehet hatalmaskodással kiélni. Találkozott már valaki bunkó hivatali (pl. önkormányzat) ügyintézővel, bunkó eladóval, bunkó ellenőrrel, stb.? Gondolom igen. Tehát ez annyira nem rendőr specifikus. Csak valamiért mostanában nagyon szem előtt van. Ami nem baj, mert a rendőrség munkája legyen látható, csak már lassan olyan tényleg, mintha a rendőrség a hülyék és nyomorultak gyülekezete lenne, és mindenhol máshol a legnagyobb rendben mennének a dolgok. :)

2014. jún. 27. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Nekem tíz éve van autóm, ritkán futok bele ellenőrzésbe, de ahányszor igazoltattak, mindig udvariasak voltak, kultúráltan beszéltek, és csak az iratokat nézték, nem kezdtek el szórakozni hogy van-e égőkészlet meg ilyenek. Én is normálisan válaszoltam ha kérdeztek valamit.
2014. jún. 27. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Gondolom, kérdező, 2 rendőr megbüntetett valami piti ügy miatt, vagy olyan hangnemben szóltak, ezért lett most bunkó az összes.
2014. jún. 27. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Nekem tíz éve van autóm, ritkán futok bele ellenőrzésbe, de ahányszor igazoltattak, mindig udvariasak voltak, kultúráltan beszéltek, és csak az iratokat nézték, nem kezdtek el szórakozni hogy van-e égőkészlet meg ilyenek. Én is normálisan válaszoltam ha kérdeztek valamit.
2014. jún. 27. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!