Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » "Hívd a rendőrséget! "?

"Hívd a rendőrséget! "?

Figyelt kérdés

Gyakran hangzik el ez a mondat. De mégis, ha baj van csak arra sikerül gondolnom, hogy hogyan kerüljek ki belőle, hogyan ússzam meg minél kevesebbel.

Miután elmúlt a veszély persze egyből megnyugodok. Elég kínos és furcsa érzés utólag telefonálgatni, hogy "baj volt". Na meg próbállom felmérni a helyzet fontosságát a rendőrség szempontjából és így többféle szemszögből nézem a helyzetet ami könnyen megzavarja az eretedi képnek az átélését. Arról nem is beszélve, hogy tapasztalt ravasz bűnözőkkel állok szemben, akik kavarnak össze-vissza.



2014. jún. 30. 09:08
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Na most akkor konkrét helyzetet mondj el amiről beszélsz. Úgy egyszerűbb lenne.
2014. jún. 30. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Csatlakozom. Szívesen válaszolunk, csak mondd el érthetően, mire gondolsz.
2014. jún. 30. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
58%
Ne hívd ,jobban jársz. A rendőrnek egyszerűbb téged bevinni és rádverni a balhét,hiszen te vagy kéznél. Példának okáért ha megtámadnak késsel az utcán ,hogy "megkérdezzék mennyi az idő" és te mondjuk sprayvel vagy engedélyes gázfegyverrel megvéded magad, a rendőr téged fog bevinni, és majd mondvacsinált okokkal elkobozza a fegyvered amit majd 2 éves jogi procedúra után talán visszakapsz. Közben a támadókat nem is keresik ,de ha megtalálják azok 5 en fogják állítani ,hogy te rájuk támadtál lefújtad őket miközben ők békésen cigiztek a sarkon. Még lehet hogy el is meszelnek garázdaságért ,de az előzetesben üldögélés néhány rosszarcú rablóval ,az garantált. Szóval jobb ha nem szólsz a rendőrnek.
2014. jún. 30. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Sajnos több esetről van szó és szörnyű élményeket idéz fel bennem a téma, de azért megpróbállok összeszedni egy rövidet. Bocs ha nem a legegyszerűbb, de ennél 100* nyakatekerdebbek vannak amibe javarészt csak magyarázkodni tudok.



Zaklatott egy közeli hozzátartozóm, de olyan rosszul hatott rám, hogy mégcsak megse fordult a fejemben hogy rendőrt hívjak. Legközelebbi alkalommal agresszívan dörömbölt az ajtón. (gyakorlatilag próbálta betörni. Egy 100kg-hoz közeli alkoholistáról van szó, aki őrült módjára csinál dolgokat akkor is ha nem vezérli egyéb hátsó szándék. Majd később ugyan azt az őrült viselkedésformát alkalmazva csinál ártó szándékú dolgokat). Én úgy tettem mint ha nem tudnám ki az és ilyed, de határozott hangon kérdőre vontam. Majd mikor vállaszolt[1], higgadtan elküldtem. Működött, de a szörnyeteg mikor kiment a kapun, megfordult és úgy csinált mintha visszajönne, majd távozott. Ezzel is csak rettegésben akar tartani a r.hadék.


[1]: Olyan visszataszító, rossz érzést keltő, őrült vállaszt adott, hogy lehetetlen pontossan felidézni mert hülye lessz tőle az ember ha belegondol.


Szóval vannak helyzetek amikor van elég lélekjelenlétem, hogy megoldjam a dolgot szép szóval. De amikor nem megy akkor vagy annyira kivagyok, hogy a rendőrséget se tudom hívni vagy önbizalommal kezeltem a helyzetet és belekéne játszani az áldozat szerepébe, ami nekem sajnos nagyon rosszul megy.

Szeretek őszinte lenni és ritkán vagyok jó színész. Mit kéne mondanom az ilyen szituációkban?

2014. jún. 30. 12:11
 5/13 anonim ***** válasza:
Azt kéne mondanod a zaklatónak, hogy húzzon a g*cibe, de nagyon gyorsan, rendőröknek meg annyit, hogy XY zaklat, túlbonyolítod a helyzetet.
2014. jún. 30. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

"222. § (1) Aki abból a célból, hogy mást megfélemlítsen, vagy más magánéletébe, illetve mindennapi életvitelébe önkényesen beavatkozzon, őt rendszeresen vagy tartósan háborgatja, ha súlyosabb bűncselekmény nem valósul meg, vétség miatt egy évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.


(2) Aki félelemkeltés céljából


a) mást vagy rá tekintettel hozzátartozóját személy elleni erőszakos vagy közveszélyt okozó büntetendő cselekmény elkövetésével megfenyeget, vagy


b) azt a látszatot kelti, hogy más életét, testi épségét vagy egészségét sértő vagy közvetlenül veszélyeztető esemény következik be,


vétség miatt két évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.


(3) Aki a zaklatást


a) házastársa, volt házastársa, élettársa vagy volt élettársa sérelmére,


b) nevelése, felügyelete, gondozása vagy gyógykezelése alatt álló személy sérelmére, illetve


c) hatalmi vagy befolyási helyzetével visszaélve


követi el, az (1) bekezdésben meghatározott esetben két évig, a (2) bekezdésben meghatározott esetben bűntett miatt három évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő."

2014. jún. 30. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

A gyakorlatban meg úgy néz ez majd ki, hogy levideózod, amit csinál az illető, utána bebattyogsz a területileg illetékes rendőrőrsre, és nem "zaklatás" miatt, hanem a btk/222§-ra hivatkozva bemutatod a videoanyagot, és kéred, hogy hivatalból indítsanak eljárást.


Rendőr: "Miben segíthetek?"

Te: "Szeretnék eljárásindítást kérni xy személlyel kapcsolatban, aki véleményem szerint cselekedetével megvalósította a btk/222-t. A cselekményről videofelvétellel rendelkezem."

R: "Köszönjük a bejelentést, majd értesítjük"


Ezzel hazamész.

2014. jún. 30. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
youtube-ra fel lehet tenni a videót zaklatókról? vagy az meg személyi jog sértése lenne?
2014. jún. 30. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Félek tőle hogy bosszút áll. A rendőrségen már többször voltam zaklatás és lopás miatt, de kevés jót tudtak mondani. Az első alkalommal csak leráztak, meg tesztelgettek, hogy mennyire állok ki a jogaimért. Másodszorra már legalább annyi energiát fordítottak rám, hogy belegondoltak a problémámba. De végülis csak az az eredmény születet, hogy hívjam a rendőrséget ha újból balhé van.


Sokszor van úgy, hogy nem csinál igazából nagy dolgot csak idegesít, meg félelmet kelt. Ha megkérdezik mit csinált, keveset lehet rá mondani. Ha mindíg ilyenek miatt hívnám őket csak lejáratnam magam és komolytalannak tűnne az egész. Aztán jön megint úgy ahogy szokott, de már agresszívebb, elvisz valamit vagy nagyobb kárt csinál a jenlétével. Rendessen kitud készíteni. Többször próbállt már az öngyilkosságba kergetni. Meg egyébként is direkt kora reggel vagy ebédidőben jön zaklatni, de volt már rá példa hogy tudta felkell készülnöm valamire és előtte terorrizált.

2014. jún. 30. 13:48
 10/13 anonim ***** válasza:
Ha a rendőrség nem segít, tanuld meg saját magad megvédeni, google: "önvédelem", "önvédelmi eszközök", nő vagyok, és senkit nem hagynék, hogy ijesztgessen vagy fenyegessen, pláne nem, hogy lopjon tőlem. Szedd össze magad, 50kg bármikor ráijeszt 100kg-ra megfelelő eszközökkel.
2014. jún. 30. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!