Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Feljelentettek zaklatásért,...

Feljelentettek zaklatásért, most mi lesz?

Figyelt kérdés

1 év után szakított velem barátnőm (pont az évfordulónkon) és nem közölte miért. Elmentem hozzájuk, hogy legyen szíves megmondani, hogy mi a baj. Az apja jött ki ordibálva, hogy takarodjak innen (akivel még egy hete együtt söröztem), a lány meg leengedte a redőnyt. Most jelzem, hogy nem fenyegetőztem, hogy mondtam, hogy addig nem megyek innen, amíg meg nem tudom, hogy "Miért?"


Már az eljegyzésen gondolkodtam, nagyon-nagyon szerettem a lányt. Ezután írtam neki még sms-t (faceről tiltott)

erre tegnap jön a levél a rendőrségtől, hogy fel lettem zaklatás miatt jelentve. Megvan minden SMS, amiből kiderül, hogy nincs szó semmi zaklatásról, hogy "Áruld el, már mi bajod lett egy szép év után" és stb. Csak a bökkenő, hogy bizalmi munkakörben dolgozok, és ott viszont lehet abból bajom, hogy eleve eljárás folyik ellenem.


Most akkor mi lesz, ha tudom bizonyítani, hogy nem fenyegettem semmivel sem a lányt?


Nem kicsit fáj, hogy az rúgott belém, alázott meg, akiben már a jövendőbeli feleségem láttam.


31/F



2014. júl. 15. 08:29
 1/10 anonim ***** válasza:
62%

Durva sztori. Sajnálom, hogy így alakult.

Ne aggódj, a lány sem tudja bizonyítani, hogy zaklattad. Ha feljelentett, bizonyítsa ő! Néhány kérdőre vonó sms alapján nem fognak zaklatónak minősíteni.

2014. júl. 15. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem követted el a zaklatás szabálysértést (vagy vétséget), akkor nem fognak megbüntetni. A magyar jogrendszer gyakorlata az, hogy a bizonyítás terhe a vádlóé. Ergo ha a vádló nem képes minden kétséget kizáróan bizonyítani, hogy te zaklattad őt, nem lesz az ügyből egy bikmakk se. Márpedig nem tudja bizonyítani, ha nem zaklattad. Ugye?
2014. júl. 15. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 #Gábor# ***** válasza:
90%
Hány sms-t írtál neki és a szakítástól számítva milyen időintervallumban. Illetve próbáltad-e őt hívni? Ha igen, mennyiszer és a szakítás után meddig? Mondta-e vagy jelezte-e más módon, hogy ne küldj több sms-t, ne hívogasd?
2014. júl. 15. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Most nem lesz semmi.
2014. júl. 15. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
42%

A csaj fogja megjárni, meg is érdemli. Kérdező!


Jobb is ha megszabadulsz tőle! Csak addig dúlt a love, amíg az neki megérte! Ha szeretne NEM csinálná ezt!

2014. júl. 15. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
50%
Én a helyedben ezek után feljelenteném rágalmazásért. Ha ő igy viselkedik viselkedj te is!
2014. júl. 15. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
19%

"#Gábor# nevű felhasználó válasza:


Hány sms-t írtál neki és a szakítástól számítva milyen időintervallumban. Illetve próbáltad-e őt hívni? Ha igen, mennyiszer és a szakítás után meddig? Mondta-e vagy jelezte-e más módon, hogy ne küldj több sms-t, ne hívogasd?

"



Maradj meg rendőrnek, gabika. Pusztán telefonálgatással nem lehet a zaklatást megvalósítani.


"Btk. 222. § (1) Aki abból a célból, hogy mást megfélemlítsen, vagy más magánéletébe, illetve mindennapi életvitelébe önkényesen beavatkozzon, őt rendszeresen vagy tartósan háborgatja, ha súlyosabb bűncselekmény nem valósul meg, vétség miatt egy évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő."


BTK/222§


A jogszabályok értelmezést bízd a jogászokra, a rendőrség próbáljon meg nem jogértelmezni, mert abból jó nem sül ki.

2014. júl. 15. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 #Gábor# ***** válasza:
79%
Még jó, hogy csak kérdéseket tettem fel... :D
2014. júl. 15. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 #Gábor# ***** válasza:
95%
De azért örülök, hogy Te még mindig nem tanultál jó modort... nem baj, kellenek az ilyenek is, hogy lássuk, hová lehet süllyedni... :D
2014. júl. 15. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
#7-es. Jogszabályok értelmezése? Bocs, de te azt hol látod? :D
2014. júl. 15. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!