Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Ha legális, akkor miért...

Ha legális, akkor miért csinálnak úgy, mintha bűncselekmény lenne?

Figyelt kérdés

[link]



itt a kép


Elkaptak egy dílert a rendőrök és csupa olyan dolgokat foglaltak le nála, ami lehet mindenkinek az otthonában. Kivéve a kábítószert. gázpisztoly, erszoft pisztoly, bozótvágó. Hogy van ez?



2014. aug. 17. 06:59
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:
a drogot se kell, mégse tartóztatják le a rendőrt, a dílert igen
2014. aug. 17. 14:01
 12/26 anonim ***** válasza:
48%

Arról a fogalomról hallottatok már, hogy a bűncselekményhez használt tárgy vagy az elkövetés eszköze?

Ha te kirabolsz egy trafikot, akkor bizony az ott használt tárgyakat, vagy amihez a bűncselekménynél közöd lehetett, lefoglalják. Nem kell közbiztonságra különösen veszélyes eszköznek lennie, ha te 7cm pengehosszúságú késsel, vagy airsoft fegyverrel mégy, akkor is lefoglalják.

2014. aug. 17. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 tetro ***** válasza:
10%

oké. de ez hogyan is kapcsolódik ehhez a történethez?

az airsoft lőtte be a szájába a drogot a vevőknek?

mert szerintem csak simán ott volt a lakásában. néhány konyha kést is lefotózhattak volna még. meg ha már említetted, egy kalapácsot mondjuk.

2014. aug. 17. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 A kérdező kommentje:

Azt is mondja meg valaki, hogy ezekkel a tárgyakkal mi lesz és elszámolnak-e vele. Persze kinek is számolnának el. El tudom képzelni, hogy eladják, árverezik olcsó áron. Jó, legyen így - de legalább a befolyt pénzt levonják valahonnan. Mármint az elkövető nyilván tartozik az államnak pénzel, hogy abból levonják-e?



Nem értem, azt se hogy ennek a Bucsek rendőrnek mindig nyomok egy piros jelet és 75 százalékija van mióta látom. nem megy lejjebb az istenért se. Pedig adtam már neki pirosat rendesen. Legalább 100-at.

2014. aug. 17. 16:41
 15/26 anonim ***** válasza:
76%

"Azt is mondja meg valaki, hogy ezekkel a tárgyakkal mi lesz és elszámolnak-e vele. Persze kinek is számolnának el. El tudom képzelni, hogy eladják, árverezik olcsó áron. Jó, legyen így - de legalább a befolyt pénzt levonják valahonnan. Mármint az elkövető nyilván tartozik az államnak pénzel, hogy abból levonják-e?"


Bűnjelkamrában tárolják, ami visszaadható azt az eljárás végén visszaadják, amit nem, azt megsemmisítik. Azt meg a hozzászóló sem tudhatja, hogy ezeket a tárgyakat mihez használta az elkövető, házkutatás során csak az elkövetés eszközét, vagy a bűncselekményhez köthető tárgyakat lehet lefoglalni.


"Nem értem, azt se hogy ennek a Bucsek rendőrnek mindig nyomok egy piros jelet és 75 százalékija van mióta látom. nem megy lejjebb az istenért se. Pedig adtam már neki pirosat rendesen. Legalább 100-at."


Az azért van, mert én válaszokat adok a témában, és ha pontozok, azt azért teszem, mert pontos választ adott, vagy ha nem akkor lepontozom, ellentétben veled, aki a személyemet pontozza le, mert rendőr vagyok, és hozzá merek szólni a rendőri témákhoz. Azért az érdekesebb, hogy én adok választ a kérdésedre, és százával nyomod a negatívokat nem? :)

Azért van még mindig 75%-om, mert mások választ várnak a kérdésükre, és ha megadom akkor zöld kezet nyomnak. Nem most regisztráltam, ezért 1-2 hülye folyamatos negatívja nem oszt, nem szoroz a százalékomon.

2014. aug. 17. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
28%
Ezeket megsemmisítik. Ezért fizetjük az adót, hogy a rendőrök ezt csinálják és NAGYON JÓL TETTÉK. A vagyonát is el kell kobozni az ilyen dílernek a törvény értelmében, hiszen ha bizonyítható, hogy bűncselekmény elkövetéséből vette akkor az is megy az államnak!
2014. aug. 17. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
60%

Ha nem hasznos a válaszom, és ha senki nem válaszol neked értelmesen, akkor mégis mit vársz?

(Ezt csak azért írtam, hogy le tudd ezt is pontozni.)

2014. aug. 17. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
50%
Egyébként nyomhatod a pirosat, senkit nem érdekel, nem az a mérvadó. Látszik ha valaki jót ír, mint nála. De azért gyors nyomok neki pár zöldet:-)
2014. aug. 17. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 A kérdező kommentje:

A vagyonát is el kell kobozni az ilyen dílernek a törvény értelmében, hiszen ha bizonyítható, hogy bűncselekmény elkövetéséből vette akkor az is megy az államnak!


Azt is, amit nem abból vett és akkor is ha nem bizonyítható. Mit számít az egy ilyen nyuggernek.

Tőlem nyugodtam árulhatná, akárkinek. Sőt, - fizesse ki a rendőri intézkedést és a díler börtöntartását az, aki fogyasztja vagy a fogyasztó szülei.

2014. aug. 17. 19:27
 20/26 A kérdező kommentje:
fizessenek különadót, akik több rendőrt akarnak és elélveznek erre a carra. Nehogy már én fizessem ki azt a számlát, azok helyett, akik mindenkit börtönbe akarnak zárni és semmi teljesítményt nem tudnak kimutatni adó- befizetésileg egész életükben, mert nulla hasznosságuk volt mindig is, csak a pofájuk nagy és a becsületes semmi életük.
2014. aug. 17. 20:14
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!