Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Mennyi idő után évül el a...

Mennyi idő után évül el a zaklatás?

Figyelt kérdés

2014. aug. 30. 19:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Mivel a zaklatás (Btk. 222. §) legfeljebb 3 év szabadságvesztéssel büntethető, ezért az elévülési ideje 5 év (Btk. 26. §).
2014. aug. 30. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
lehet e zaklatás ha a zaklatott sérteget/oltogat rágalmaz elmondja hogy hova megy és még kérdezget is?
2014. aug. 30. 20:08
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
".... elmondja hogy hova megy és még kérdezget is?...." HŰŰŰŰŰŰŰŰŰŰŰŰHA! A pofátlanja Kérdezget???? Az ilyeneket fel kéne akasztani!
2014. aug. 30. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Ha a sértett részéről is visszaszólás, esetleg ordibálás történik, akkor már nem is áll meg. A zaklatás csak akkor áll meg, ha odamegy, kopog, csenget, rugdossa a kaput, hívogat, sms-t küld, de a sértett azon kívül, hogy hagyj békén, passzívan kell, hogy viselkedjen.
2014. aug. 31. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
csak internetről ismerem de már évek óta ő lány én fiú és eddig 2x megcsinálta ezt mert volt pár nézeteltérésünk... aztán kibékültem vele... most meg jön a szokásos "évek óta zaklatsz be megyek a rendőrségre és szarul jársz" Ha egyszer kibékül velem akkor az azelőtti nem kedves szöveget amit mérgembe írtam neki figyelembe vennék ha zaklatásnak minősülne?
2014. aug. 31. 22:29
 6/12 anonim ***** válasza:

Nem, ő is visszaírt, még azt is írta, hogy be fog menni a rendőrségre. Ilyen esetben nem áll meg a zaklatás, mert ha zaklatná, akkor nem fenyegetőzne, hanem visszaírás nélkül bemenne a rendőrségre.

Nem kell félned, csak hagyd most már békén, mindketten jobban jártok egymás nélkül.

2014. szept. 1. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Ezt nem is veszik jegyzőkönyvbe se annyira nem foglalkoznak ilyennel. Ha vér folyik esetleg,egyébként nem, kávéznak, néha írnak jelentést ami el van maradva. Ami nem minden esetben tartalmazza a valóságot.
2014. szept. 2. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Figyi nekem a draga cuccaim tartotta vissza az exem. A rendörseg szerint nem tartozik rájuk, oldjuk meg, pfff
2014. szept. 2. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

"Figyi nekem a draga cuccaim tartotta vissza az exem. A rendörseg szerint nem tartozik rájuk, oldjuk meg, pff"


Figyi, én is lazán tolom neked, hátha most +érted. Nem a rendőrségre tartozik, mert tulajdonjogi vita polgári peres eljárás, és nem hivatalból üldözendő rendőrségi.

Be kő menni a bíróságra és ott feljelenteni, mert az ő hatáskörük pfff.

2014. szept. 2. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
fb profilképei magamutogatósak (direkt ilyeneket tesz ki szinte összes képe ilyen) akkor a későbbiekben se jelenthet fel ha írok neki és annyit se ír hogy hagyjam békén? utoljára el is köszönt tőlem de így fenyegetve hogy megy a rendőrségre mosoly szmájlival a végén...
2014. szept. 4. 15:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!