Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Ilyen esetben mit tehetek?...

Takacsek kérdése:

Ilyen esetben mit tehetek? Mennyi esélyem van a rendőrséggel? Mikorra kapom vissza a pénzem? És azon túl amit "el lopott" azon felül fogok még kártérítést kapni? LENT

Figyelt kérdés
Annyi a lényeg hogy lebeszéltem egy illetővel hogy 35000 Ft-ban eladja nekem a Galaxy s3 készülékét. Postán beszéltük meg előre utalással. elutaltam neki a pénzt és nem válaszolt olx en utána semmilyen kérdésemre. Tegnap párom egy másik fiókból írt neki hogy érdekelné megvételre hol lehet átvenni és mikor. És mondta neki az eladó hogy itt és itt átlehet venni és hogy igen megvan még. Szóval mit tehetek hogy vissza kapjam a pénzem? És mikorra lenne belőle valami?
2014. szept. 3. 09:15
 1/6 anonim ***** válasza:
Számlaszám alapján megtalálják. Amúgy az OLX-en ki is van írva, hogy ne utalj előre. A reklámokban is mindig személyes átvétel van.
2014. szept. 3. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
És mikor lesz ebből kezembe pénz?
2014. szept. 3. 09:31
 3/6 Koplárovics Béci ***** válasza:
Karácsonyi ajándékot még biztos nem abból a pénzből fogsz venni. Én úgy az 1 év és a soha közé tippelném.
2014. szept. 3. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

mit tehetsz, elmesz haverokkal aztan megrugdalod.

rendorseg, semmit.

nekem, pontozott helyen volt, telefon csere, ami nem jott meg az az enyem.

csak rabaxott mert haverom apja oda valosi volt, ahova o, igy megirtuk neki h ha lemegyek hozzajuk, elbeszelgetunk, 1 heten belul megjott a telo.

de a gyoker (jo en is az voltam, h belementem) mar ott bukott, h olyan postai szamon nem adtak fel kuldemenyt.

2014. szept. 3. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

"rendorseg, semmit. "

Megint a betanult mondat. A rendőrségen tehetsz feljelentést csalás miatt, amit ők nyomoznak, majd ha sikerült elkövetőt találni akkor vagy szabs. lesz, vagy ha üzletszerűen csinálja, akkor bűncselekmény és kap ítéletet.

Az elkövető felelősségre vonása pedig nem árt a kártérítéshez, mert ha pénzt akarsz belőle látni, akkor ezt az utat kell végigjárnod.

Az anyagi igényeidet polgári peren érvényesítheted, a büntető eljárásban csak az elkövetőt büntetik, az jelenti az egyik hozzászólónak a semmit.

2014. szept. 4. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Ha olyan mafla vagy hogy előre fizettél... Ezt úgy hívják hogy tanulópénz :(
2014. szept. 18. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!