Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » A rendőrök, hogyan nyomoznak...

A rendőrök, hogyan nyomoznak eltűnt gyerekek után?

Figyelt kérdés
A rendőrök hogyan nyomoznak eltűnt gyerekek után?

2014. szept. 8. 08:44
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
64%

Szemtanúkat keresnek.

Rokonoknál, ismerősöknél érdeklődnel.

Kérdezőskönek az iskolában (tanárok, osztálytársak).

Bejárják a környéket kutyákkal.


STB.

2014. szept. 8. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Leginkább sehogy, lévén nincsenek eszközeik hozzá.


Az adott területen, ahol esélyes a gyerek felbukkanása, ott a járőrök megkapják a gyerek adatait, és ők tudnak figyelni, illetve bekerül a központi adatbázisba, így ha bárhol rendőr talál felügyelet nélküli kisgyereket (esetleg boltból, plázában, stb értesítik őket), vagy kamasz esetén igazoltatásnál kiderül, hogy az adott személyt keresik.


Ezenkívül már csak a polgári bejelentés van, hogy itt vagy ott látták az eltűnt gyereket.


Egyéb megoldás nincs nagyon, hiszen máshogy hogyan keresel egy embert, aki nyom nélkül távozott?

2014. szept. 8. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Valakit oplyan mintha nem is akarnának megtatlálni.A volt osztálytársamat azonal megtalálták amint kitették a Gubacsira
2014. szept. 8. 09:39
 4/16 A kérdező kommentje:
K-va szót akartam írni csak fennakadt a szűrőn
2014. szept. 8. 09:39
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

"Valakit oplyan mintha nem is akarnának megtatlálni.A volt osztálytársamat azonal megtalálták amint kitették a Gubacsira"


Ki olyan, akit nem akarunk megtalálni?

2014. szept. 8. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Attól, hogy a hétköznapi embernek elképzelése sincs, hogy hogyan lehet megtalálni, attól a rendőrök még tudják.
2014. szept. 8. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
47%
Leginkább nem kötik az orrunkra. Gondolod kérdező hogy majd a sok okostojás itt az oldalon erre neked pontos választ tud adni. Aki nem nyomozó az nem ért hozzá, persze mindenki k.u.r.v.ára okosnak hiszi magát.
2014. szept. 9. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Sehogy. 2 és fél évig voltam eltűnés miatt körözve. 2x találtak meg, akkor is csak azért, mert teljesen véletlenül pont engem sikerült igazoltatniuk valahol.

Amikor kutyákkal, helikopterrel meg mindenfélével keresnek egy személyt, azt NEM a rendőrség csinálja, hanem eltűnt személyekkel foglalkozó alapítványok, néha polgárőrökkel. A rendőrségnek a világon semmi köze hozzá.

Akinek nincs olyan szerencséje, hogy aggódjanak érte és magánúton (alapítvánnyal) kerestessék, az kb. meg is halhat. Ugyanis utcán OK, hogy igazoltatnak (a Gubacsin is), de ha be vagy zárva valahova, hát ott nem fognak...

2014. szept. 9. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 Hintalow ***** válasza:
100%

Akit helivel, kutyával, kutatócsoportokkal keresnek, azok általában olyanok, akik gyámoltalanok, kisgyerek, alzheimeres idős stb, főleg ha lakatlan területen tűnt el.

Amit az előző írt magáról, az "kicsit" más, mivel gondolom ő nem elveszett, hanem akarattal nem kívánt kapcsolatba lépni azokkal akik számára "eltűnt"

2014. szept. 9. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Akarattal nem kívántam (egy darabig), de ők ezt nem tudták, mivel nem jelentettem be, ezért a rendőrségi keresés szempontjából pont ugyanaz a helyzet.

A környezetem és a rendőrség épp annyit tudott rólam, mintha véletlenül egy szakadékban ragadok.

Meg egy 16 éves lányt szerintem amúgy is keresni kellene. Sikerült is bajba kerülnöm, amit bár magamnak köszönhettem, de egy 16 éves azért mégis csak gyerek, tehát illett volna legalább egy kicsit keresni. Na mindegy, nem a rendőrségen múlt, hogy megúsztam némi poszttraumás stresszel, és nem haltam meg.

2014. szept. 9. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!