Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Az bűncselekménynek számít ha...

Az bűncselekménynek számít ha a volt barátnőm, amikor nem akart hazengedni, bezárt a lakásba és zsebre tette előttem a kulcsát, vagy azt hazudta hogy már nincs meg neki? Az anyukám eközben otthon várt engem.

Figyelt kérdés
Az büncselekménynek számít amit ő csinált?és még veszekedés is volt az anyukám rajtam kérte számon,hogy miért nem akartam hazajönni.Sőt a kulcsot még előttem is lógatta hogy kapjam mel,de mivel ő magasabb és két évvel idősebb nálam ezért ő eleve gyorsabb volt.

2014. szept. 8. 16:29
 1/6 anonim ***** válasza:
Személyi szabadság korlátozása kategóriába szerintem beletartozik, bár nem vagyok jogász
2014. szept. 8. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Btk. 194. § – Személyi szabadság megsértése


194. § (1) Aki mást személyi szabadságától megfoszt, bűntett miatt három évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.


(2) A büntetés egy évtől öt évig terjedő szabadságvesztés, ha a személyi szabadság megsértését


a) tizennyolcadik életévét be nem töltött személy sérelmére,


b) aljas indokból vagy célból,


c) a sértett sanyargatásával,


d) védekezésre képtelen személy sérelmére,


e) fegyveresen,


f) felfegyverkezve,


g) jelentős érdeksérelmet okozva vagy


h) hivatalos eljárás színlelésével


követik el.


(3) A büntetés két évtől nyolc évig terjedő szabadságvesztés, ha a tizennyolcadik életévét be nem töltött személy sérelmére elkövetett bűncselekmény a (2) bekezdés b) vagy c) pontja szerint is minősül.

2014. szept. 8. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Beperelheted majd ha elmultatok 10 évesek. Addig nem foglalkozik ügyetekkel a biroság.
2014. szept. 8. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szerintem ez a kérdés akkora kamu, mint ide Jeruzsálem... :D
2014. szept. 8. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Gugu Gabor ***** válasza:
Crisopher mivel nem tudjuk honnan írtad a választ. ezért számomra nem derül ki egyértelműen hogy mekkora kamu a kérdés... :)
2014. szept. 8. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

A lényeg, hogy nagy. De ez csak egy mondás... Mindenesetre nem tudom, hogy aki engem lepontozott az belegondolt-e ebbe a szituációba. Mert én igen. Egyszerűen a volt barátnője, akivel valamiért szakított, nem akarja kiengedni a lakásból? Hát szerintem a legkevésbé sem akarta volna, hogy az exe ott legyen... Aztán két évvel idősebb nála, és ezért magasabb meg gyorsabb? Ezt meg hogy? Hát ehhez nem is tudom hány évesnek kell lenni... Egy férfiról beszélünk... Elvileg... Aztán most egy ilyen piti ügy miatt rendőrséghez akar menni?

Már nem azért, de ilyet max. egy férfi csinál egy nővel, de nem egy nő egy férfival! Ennek az egésznek így semmi értelme, és ezer sebből vérzik.

2014. szept. 9. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!