Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Ha valaki egy támadásra utaló...

Ha valaki egy támadásra utaló mozdulatot tesz felém, onnantól már alkalmazható önvédelem? és ha már alkalmazható az önvédelem, milyen mértékig van jogom azt csinálni?

Figyelt kérdés
Pl: jön dulakodni, megteszi a támadó mozdulatot. Én eltöröm valamilyét(8 napon túl gyogyuló). engem is megbüntetnek?
2010. jan. 18. 22:12
 1/10 anonim válasza:

Meg. Ha jól tudom a jelenleg hatályos btk. szerint nem lehet a "szükséges mértékűnél erősebben" védekezni. Ez a gyakorlatban kb. annyit tesz, hogy akkor törtheted el a kezét, ha ő is eltörte a tiéd vagy, ha késsel, esetleg lőfegyverrel támad rád. Ha csak megteszi a támadó mozdulatot, szerintem akkor nem okozhatsz a támadónak 8 napon túl gyógyuló sérülést. Mondjuk úgy is megúszod egy "ejnye-bejnyével."

Már készül az önvédelemre vonatkozó új tervezet. Javítson ki valaki, ha rosszul tudom.

2010. jan. 18. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
70%
Amit leírtál, abban az esetben csak télged büntetnek meg, mivel a védekezés módja, és mértéke jócskán meghaladta a semmit amit ellened követtek el. Mert az ijesztgetés az semmi.
2010. jan. 18. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Ha valaki jön felém azt üvöltve, hogy Megöllek te ....

én megpróbálok védekezni, annak ellenére, hogy még nem ért hozzám. Nincs kedvem megtapasztalni, hogy tényleg komolyan meg akar-e ölni. Szerintem ez ráutaló magatartás.

Aztán az ügyész meg a védő majd megbeszéli, a bíró meg eldönti. De inkább én legyek a tárgyaló teremben, mint az özvegyem.

2010. jan. 18. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%
Attol fugg, hogy kit. Ha ciganyt akkor 6 honap, ha magyart akkor semmit, ha rendort akkor 3 honap.
2010. jan. 19. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
58%

"Pl: jön dulakodni, megteszi a támadó mozdulatot."


A "támadó mozdulat" tág fogalom. Csúnyán néz rád? Előkap egy kést és feléd jön? Pisztollyal hadonászva közeledik? Egyszerűen feléd jön? Ezek különböző esetek. Ettől erősen függne az ügy jogi értelmezése.

2010. jan. 19. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
58%
Az sem mellékes, hogy csak ugyanolyan v. kisebb kaliberű fegyverrel védheted magad, pl. ő késsel te gázpisztollyal, már téged büntetnek mert a tied nagyobb kaliber, de ha ő rendes pisztollyal Te pedig késsel, akkor ugyan jogosan használnád, de ég így is meghúznának pl ha csuklóját vágod, vagy ujját le... Már ha túlélnél egy ilyen párharcot...
2010. jan. 19. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
52%

az önvédelemnek mindíg arányban kell állnia a a támadással. ha pofont akar adni, nem törheted el a karját, ha kés van nála nem lőheted le. (aki most nekiállna sz*rozni a jogelveket, gondolja végig.. valakit nembírok, odamegyek lelövöm és teszek egy kést a kezébe és "önvédelem volt".. na ezért.)


szal mindenképp arányosnak kell lenni. és igen, szerintem megbüntethetnek, bár azt nemtudom mire.

2010. jan. 19. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Értem. Hát minden esetre megint csak biztosabb lettem benne hogy ez is el van cseszve itt. Pl: ha pusztakézzel támad, de az a baj hogy előlre nem lehet tudni, hogy csak mellkason akar verni vagy eltörni a gigádat, mert kicsit se mind1. A LÉNYEG HOGY MINDENKI KERŰLJE A KONFLIKTUS HELYZETET! xD így lessz a legbiztosabb.
2010. jan. 19. 19:20
 9/10 anonim válasza:
58%
Ha megver téged akkor sem üthetsz vissza (ez igaz) az önbíráskodásnak számít. Ha pl le akar lőni akkor ha egyet lő csak utána ölheted meg! ez tök komoly (lécci pontod fel)
2010. jún. 29. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
önvédelem nem egyenlő az önbíráskodással... javaslom egy jogi egyetem elvégzését az utsónak....
2010. júl. 2. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!