Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Miért van ennyire kevés...

Miért van ennyire kevés rendőr, hogy 60 km-ről jön ki?

Figyelt kérdés

Tegnap volt egy koccanásom. Városban lakom, ahol kapitányság van. Közvetlenül a kapitányságot hívtam. Aki felvette a telefont azt mondta, hogy nincs szolgálatos, nem tudják kiadni a szolgálatot létszámhiány miatt, ezért várjak türelemmel a 60 km-re lévő egy másik településről jön a helyszínelő. De annyira nem volt ember, hogy még járőrök sem voltak, nemhogy helyszínelő. Mondtam, hogy ne küldje valahogy megegyezünk a másik autóssal.

Azt nem értem, hogy hogyan hagyhatja egy kormány, hogy városok maradjanak rendőrség nélkül, mert ilyet már hallottam több felől, de nem akartam elhinni.

Mutogathatják a statisztikákat, hogy elég rendőr van, de egyenruhás, aki kijön ha baj van az nincs.



2014. szept. 27. 12:56
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
86%

Kevés a fizetés.

Nincs mögöttük jogi háttér.


Nálunk ugyan ez van.

Azzal kezdik, h mennyire komoly a baj, mert ha nem olyan vészes, akkor inkább most nem küldene senkit, majd később ránéznének.

Ismerősömékhez betörtek, reggel ugye észrevették, h baj van.

Erre este 6-kor jöttek ki szétnézni.

Meg lehet köszönni a liberálisoknak....

2014. szept. 27. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Az valóban igaz, hogy nincs egyenruhás. A rendőrség ahogyan működik az csak arra jó, hogy mindenki otthagyja vagy irodába menjen az utca helyett.
2014. szept. 27. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
45%

A rendőrség átlag életkora 26 év. Ebbe gondolom a stat. javítása miatt a takarítót is beleszámolták. Az egyenruhás rész még fiatalabb. Szinte az összes tapasztalt rendőr elment, most meg ifjoncok vannak, akik 3-5 év után megunják és leszerelnek. Régen rájöttek a nagyok, hogy elcseszték, de rendbe már nem tudják tenni. Min. 10 év kellene hozzá.

Ezért nevetek amikor valaki a csendőrségről beszél. Rendőr nincs akkor egy még kevesebb jogkörrel felruházott csendőr végképp nem lenne.

2014. szept. 27. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
91%

Az a probléma hogy ma egy magyar rendőrnek nincs normális fizetése, se tekintélye, se megbecsülése, a felettesek pedig ide-oda ugráltatják őket minden hülyeségre.


Így nem kell csodálkozni hogy nincs elég rendőr. Rengeteg ismerősöm volt már rendőr de inkább kiléptek a kötelékből mert egyszerűen nem tudnak egyről a kettőre jutni.

2014. szept. 27. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
16%
Mennyi az a nagyon kevés fizetés? Mert a legtöbb termelő cégnél csak a minimál bért adják. Vagy még kevesebbet. Nincs szabadság , nincs ruha pénz,nincs ebéd hozzá járulás, nincs kaffetéria, nincs semmi ami a rendőrségnél jár. Szombat, vasárnap is kell dolgozni a nagy semmiért. Azt nem mondom hogy a rendőr fizetés jó, de vannak sokkal rosszabbak.
2014. szept. 27. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Én is ismerek egy srácot, aki elment rendőrnek, ki is tanulta, dolgozott benne kb másfél évet.

Otthagyta aztán elment Ausztriába szállodatakarítónak...


Mennyit is keresnek a rendőrök, akik nem nyomozók hasonlók?

Nettó 90-100 ezer?

Ennyiből nem lehet megélni, egy fiatal főleg nem fog ennyiért maradni, inkább elmegy külföldre mások ganéját pucolni 300 ezer - 330 ezerért.

2014. szept. 27. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

5.

Ez nem így működik.

Ha olyan nagyon szar a termelőknél miért nem mennek rendőrnek?

Ez nem kifogás, h vannak sokkal rosszabbak helyek.

Ennyi erővel akkor keressen mindenki 100 ezret?

Lehet magyarázkodni, de ennek úgy is mi isszuk meg a levét, ha valamit nem kezd a kormány a rendőrökkel.

2014. szept. 27. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Majd lesznek önszerveződő, félkatonai szervezetek, akik vigyáznak a lakosságra.


Persze, most ellenzik páran őket, meg nevetnek rajtuk.De a jövő úgyis ez lesz.

2014. szept. 27. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Ez bukó, én nem is értem, h engedhetik ezt meg.

Volt/van bőven rendőr a környezetemben, a járőrök sorba szerelnek le, aki még van az is sulizik, h tudjon váltani vagy csak a szerződés miatt nyomja.

De tudok olyanról, h járőr volt, áttették nyomozónak, de nem kapta a pótlékot, sőt még az éjszakás, délutános pótlékot is bukta, mert hivataliban dolgozott.

Szal valami 82-84 ezerrel akarták a szemét kiszúrni, lépett is le.

Teljesen szarnak bele, arra számítanak, h egy évet úgy is lehúznak az újak, aztán mehet is, mert jön a következő.

Csak épp ma már egy év se telik el és mennek.

2014. szept. 27. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

"Majd lesznek önszerveződő, félkatonai

szervezetek, akik vigyáznak a

lakosságra."

jogkör nélkül mindenki kiröhögi őket, még a purgyé is elküldi ha igazoltatni akarja. Meg az ilyen szervezetek is a kormány alá tartoznak, az is ugyanez lenne.

2014. szept. 27. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!