Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Tényleg kezdenek megjavulni a...

Tényleg kezdenek megjavulni a rendőrök?

Figyelt kérdés
Az történt,hogy mivel az utcára vizelést bünteti a törvény és akit elkap a rendőr 5-150 ezer ft os szabálysértési bírságot szabnak ki az emberre és tegnap nagyon kellett már,a belvárosban voltam és wc sehol sem volt a közelben, vendéglátóhelyen meg ,ha nem fogyaszt valaki valamit akkor egy 100-as körül van a wc használat. Az egyik felüljáró melletti töltés oldalához vizeltem és néztem,hogy nem jön senki,de mire a nadrágom igazítottam vissza addigra két gyalogos rendőr jött a járdán és meg sem álltak,hanem mentek tovább. Az egyik rendőr rám nézett és biztos tudta ,miért igazítom a nadrágom,meg az övemet és azt is látta biztos ,hogy nedves előttem a föld,úgyhogy tudta,hogy vizeltem,de meg sem állt,elmentek tehát nem büntetett meg. Nagyon csodálkozom,hogy nem büntetett meg,de hát ennek örülök. Én azt hittem,hogy a rendőröknek az az életük,hogy bírságolnak mindenkit meg,hogy legyen bevétel bőven és most meg nem büntetett meg pedig most tudott volna indokot találni rá,hogy beszedjen egy kis pénzt tőlem de nem tette. Vajon azért nem tette,mert gondolta,hogy így bármikor járhat ő is és ,ha adott egy utca sarok bokor ilyesmi akkor még mindig jobb mintha bevizelne,egy 100 ast meg nem ad ki ő se,ha megteheti ingyen,ha nem jön,nem látja senki? Tényleg vannak rendes rendőrök,kezdenek megjavulni? Miért nem büntetett meg vajon?

2014. okt. 9. 15:01
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk szerintem szomorú, hogy attól "rendes" egy rendőr, hogy szemethuny egy jogsértés felett. Tetszik vagy sem, de a törvény szerint neki ott intézkedési kötelezettsége volt, az más kérdés, hogy esetleg egy figyelmeztetéssel elintézte volna.


Szerintem lesz olyan válaszoló, aki azt fogja mondani, hogy pont így sz*rnak minden másra is, ha látnak valamit. Vajon igaza lesz ennek a válaszolónak? Valahol igen. Mert ha most félrenézett, akkor vajon máskor is megteszi?


Másrészt, szerintem az is elég bajos, hogy tudod, hogy szabálysértést követtél el, mégis azért rendes a rendőr, mert "nem akart bevételt".


Én egyébként inkább vennék egy fagyit a Mekibe és máris van kódom a WC-hez.


Szóval, ha megbüntetett volna, teljes joggal tette volna. Csak akkor már ugye nem lett volna "rendes" a rendőr.


Szerintem...

2014. okt. 9. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Igaza van az elsőnek. Éppen ez a rendőr nem volt rendes. A rendőröknek nincs miért megjavulni, de neked igen.
2014. okt. 9. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
50%

Azért különbség van aközött, amikor a rendőr etikusan eljár, vagy amikor csak jobbra-balra büntetget, hogy legyen bevétele az államnak.


Magyarországon az a baj a rendőrséggel, hogy a közlekedést azt folyton figyelik, ha egy kicsit is túlléped a megengedett sebességet, máris jön a több tíz/százezres csekk.Viszont vidéken a közbiztonág brutálisan sz*ar, a cigányok ellen nem tesznek semmit.Igaz, ez nem a saját hibájuk, így van összerakva a rendszer.

2014. okt. 9. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
0%
jóhogy már nem szakad ki a hólyagod ha egyszer nincs egy rohadt wc a közelben... ha megbüntet ezért akkor megérdemelné ha őt hugyoznád le!!!
2014. okt. 10. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!