Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Mi történik ha kiderül,...

Mi történik ha kiderül, lopott a bicikli?

Figyelt kérdés
Milyen következményekkel kell számolni, ha ausztriában lomtalanításon találok egy biciklit és hazahozom? Itthon pedig véletlenül igazoltatnak a rendőrök és esetleg kiderül hogy ez egy lopott bicikli? Vagy ha nem is lopott, nem tudom igazolni hogy az enyém alvázszám alapján? Megéri egyáltalán kockáztatni?

2014. okt. 20. 06:05
 1/8 anonim ***** válasza:
Hosszú évekig gyanútlanul jártam egy kismotorral, amiről szabályos adásvételi szerződés készült, még a személyi igazolványát is láttam az eladónak. Egyszer csak a legnagyobb csodálkozásomra az utcán körbeállta néhány rendőr és egy civil, és közölték hogy lopott. Akitől vettem, neki lopta valaki, vagy lopathatta. A motort lefoglalták, visszakapta a jogos gazdája, nekem meg nem volt értelme perelni a tolvajt mert keresete sem volt (lomtalanító volt), valamint a perköltség többe kerülhetett volna mint a motor.
2014. okt. 20. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
És te kaptál valamilyen büntetést? Köszönöm a válaszod!
2014. okt. 20. 06:47
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Én nem kaptam semmi büntetést, mert nem tudtam a vásárláskor hogy a motor nem az eladó tulajdona. Akkor még nem volt olyan érvényben hogy eredetiségvizsgálat és egyebek. Az adásvételi szerződésbe is szerencsére belefoglaltam hogy "Az eladó büntetőjogi felelőssége tudatában kijelenti, hogy a motorkerékpár a tulajdonát képezi."

A helyes eljárás vételnél az, hogy alaposabban meg kell győződni róla hogy nem lopott.

2014. okt. 20. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
De akkor neked a vételárat nem állta senki? Veszek egy kismotort, másnap meg már kiveszik alólam, mert úgy gondolják? Mégis, hogy kéne utána néznem? Központi kismotoros-nyilvántartónál? Nevetséges.
2014. okt. 20. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Az osztrákban "lomtalanított" cingánál maradva : nem kell tartani semmitől, ott még nem működnek a tolvajkergetők.

Néhány nyugati országban divat csak úgy valahová letámasztani a bringát, honnan tudja az a "magyar", hogy azt nem lomizásra rakták oda?

Több faluban árulnak lomisok ilyen "kidobott" kerékpárokat, alufelnis 5-6 mm bordázatú autógumikat, kerti kisgépeket, mindegyik külföldi országok lomizásaiból származnak.

A magyar paraszt meg rájuk jár, mint a légypapírra, sokkal olcsóbban jutnak hozzá ezekhez a cuccokhoz.


Nem kell tartanod semmitől akkor se, ha nagy tételében árusítasz ilyen "lomtalanításkor talált" bringákat.

2014. okt. 20. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

én kidobtam a biciklit, pedig úgy vettem boltban, nincsen meg a számla. kijárnak hozzám a rendőrök és félek belekötnének


nekem mindenről van számlám, még a fúrógépről is és az ágyamról is és a bútoraimról és a kávégépemről is. a képről a falon, amiről nincs, de azt Horvátországban vettem, gondolom az lesz a vesztem.


facom, kidobom azt is

2014. okt. 21. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"De akkor neked a vételárat nem állta senki?"

Nem, az eladót lehetne perelni, de ha vagyontalan, akkor semmi értelme.


"Veszek egy kismotort, másnap meg már kiveszik alólam, mert úgy gondolják?"

Nem azért, mert úgy gondolják, hanem azért, mert nem a tiéd. Ha neked ellopnák a telefonod, majd tovább adják valakinek, akkor a telefont a vásárlótól foglalják le, ő bukja a pénzét, amit a lopótól polgári peren követelhet.


"Mégis, hogy kéne utána néznem? Központi kismotoros-nyilvántartónál? Nevetséges."

Majdnem úgy hívják, KEK KH, úgy tudom 1500Ft-ért utána néznek. Mindehhez egy rendőr is hozzáfér ingyen, így ha van ismerősöd akkor megnézi.

2014. okt. 21. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Köszönöm a szíves tájékoztatásod, utolsó. :) Értékelem!
2014. okt. 22. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!