Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » A budapesti biciklisek honnan...

A budapesti biciklisek honnan veszik a bátorságot, vagy inkább hogy van ennyi eszük, hogy sötétben kivilágítatlanul bicikliznek? Illetve miért nem büntetik őket?

Figyelt kérdés

Áthajtanak a piroson, egyirányú utcába, úttesten tekernek az autókkal. Mindezt kivilágítatlanul. Még prizma sincs sehol rajtuk, nemhogy láthatósági mellény. Semmi. És a ruházatuk is rengetegszer sötét.


Viszont még egyszer se láttam, hogy megbüntették volna őket a rendőrök. Pedig láttam már rendőrautót elmenni ilyen bringás mellett. Miért nem foglalkoznak velük? Rohadt idegesítőek, egyszer esküszöm elütök egy ilyet, aztán azt mondom nem vettelek észre, bocs..



2014. szept. 2. 18:50
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
3%

Biciklis mehet egyirányúban.

Egyébként sok a semmirekellő, aztán meg mikor elütik akkor meg pislog.

A legjobb mikor bedugva a füle aztán se kép se hang.

Egyet nem sajnálok én se amelyiknek átmennek a nyakán.

A motoros bukik, hal még pezsgőt is bontok.

2014. szept. 2. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

"Biciklis mehet egyirányúban." csak akkor ha külön tábla jelzi.


Amúgy én sem értettem ezt a kivilágítás dolgoz amíg nem kezdtem el vezetni, utána már értettem miért veszik ilyen szigorúan.

A bringások tudják hogy a rendőr nehezen találja meg őket, és mindig feljebb áll nekik, ezért közlekednek így.

2014. szept. 2. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Így van, csak ha tábla jelzi. Nagyon szoktam is örülni annak mikor egyirányu utcában jönnek velem szemben kivilágítatlanul.


Amúgy én az összesre rászólok. Akármekkora darab, nő-férfi tökmindegy. Lelassítok mellette, ablakon kiszólok, vagy eléállok, kiszállok, mindtől megkérdezem h miért nincs világítás. A válasz az sokszor, hogy továbbtekernek szó nélkül, rám se hederítenek, mintha ott se lennék. Mintha BKV ellenőr lennék. Aztán az, hogy hagyjam békén. Olyan is van, hogy kölcsönkapta a biciklit, óvatosan megy... Jah óvatosan, kivilágítatlanul a kerepesin buszsávban.


Akkor volt már olyan is, aki bocsánatot kért és mondta igazam van, venni fog, mert h többször szóltak neki.


Volt aki azt mondta munkábajárós bicikli. Arra h miért nincs világítás, nem tudott válaszolni.


990 ft egy szett. Első-hátsó lámpa van benne könyörgöm.

2014. szept. 2. 19:08
 4/18 anonim ***** válasza:
Na igen. Pláne, hogy kötelezővé van téve a lámpa mellett majdnem egy tucat prizma és a csengő is. Úgy kéne bírságolni érte, hogy egy életre a kedve is elmenjen a biciklizéstől.
2014. szept. 2. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
De a pesti bringásokat miért nem büntetik? rengeteg ilyen van, baromi bátran mennek világítás nélkül az autók között.
2014. szept. 2. 19:39
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Igazad van és jó, hogy szólsz rájuk.


Az viszont nem tetszik, hogy ilyen általánosítva beszélsz. Nálam pl. mindig van lámpa, prizma, láthatósági mellény és sok biciklis társam van aki szintén jól kivilágítja magát, egyesek már-már karácsonyfának néznek ki. Szóval máskor kérlek tartózkodj az ilyen általánosító kijelentésektől, hogy "A budapesti biciklisek... sötétben kivilágítatlanul bicikliznek"


Egyébként biciklisként is rettenetes a kivilágítatlan másik biciklis, mert szembe a bicikliúton nagyon nehéz észrevenni.


Azt nem tudom miért nem büntetik jobban, de jó lenne...

2014. szept. 2. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
92%
Részemről a bicikliseknek is kötelezővé tenném a KRESZ vizsgát (mondjuk annyi engedménnyel hogy X év alatt felnőttet követve nem kell, meg erdőben sem).
2014. szept. 2. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
86%

"Úgy kéne bírságolni érte, hogy egy életre a kedve is elmenjen a biciklizéstől."


Azért annyira nem kell... :) Mivel minél több biciklis van, annál jobb mindenkinek. Csak legalább annyira kéne, hogy első dolga legyen lámpát beszerezni.

2014. szept. 2. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
37%

Nézd, van egy alapszabály a közlekedésben. Mindig annak kell figyelnie, és elővigyázatosnak lennie, aki a gyengébb. Mindig. Mert ha nem figyel, ott marad.

Az a biciklis, aki ittasan biciklizik, behajt egy egyirányú utcába a forgalommal szemben, vagy sötétedés után kivilágítatlanul közlekedik, az nem figyel, az nem elővigyázatos.

!!CSATT!!

- No fene, megint elcsaptam egy bringást... Nem látta senki, így járt. Majd a Józsi megcsinálja a lökhárítót.

Ne hörögj már, feküdj odébb, amúgy is te voltál hülye. Na viszlát!

2014. szept. 2. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Hol vagytok válaszolók, mikor egy másik fórumon meg a kerékpárosok szétbírságolása miatt von kérdőre egy válaszoló engem. Most mi a jó, bírságolni, vagy nem bírságolni? Szerintem aki értelmes, az vesz magának kötelező tartozékot, aki meg leszarja, az majd csodálkozik ha elütik, vagy ha megbüntetik. Nekik megéri minimum 5eFt-ot fizetni bírságot, minthogy 700Ft-ért vegyenek előre hátra világítást, és 300-ért küllőprizmákat. Sőt, szerintük a rendőr a hülye, meg a szemét, mert ők felelőtlenek, és letojják a szabályokat.
2014. szept. 2. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!