Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mi történik, ha valaki bicikli...

Mi történik, ha valaki biciklivel 70-el megy lejtőn?

Figyelt kérdés
A barátom (21 éves) állandóan azzal jön elő, hogy menjek már el vele biciklizni Dobogókőre és környékére, mert ott van jó hosszú lejtős út, és ő szeretne ott száguldani lefelé a biciklivel. Nem emlékszem pontosan mennyit mondott, de több, mint 70 km/h-t szeretne elérni egy ilyen lejtőn. Eszemben sincs elmenni, mert szerintem életveszélyes, de nem is ismerem azt a környéket, sem az út minőségét (milyen kanyarok vannak, beláthatók-e, mennyi kátyú/bucka van az úton, stb.). Szerintetek is életveszélyes? Pontosan milyen baj történhet, ha már valaki legalább a 70-et eléri biciklivel (és hogy fokozzam a hangulatot: a barátom mindezt bukósisak nélkül gondolta)? Nélkülem valamiért sose megy el, mindig bele akar rángatni a hülyébbnél hülyébb ötleteibe.

2013. aug. 2. 22:16
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Egyszer Írottkőről jöttem le 67-tel. Így visszatekintve oltári nagy baromság volt. Akkoriban még nem volt divat a védőfelszerelés, még egy sisak se volt rajtam. Ne tedd!
2013. aug. 2. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Egy rossz mozdulat, egy kavics, egy apró úthiba és rommá törheted magad. Ezen még a bukósisak is csak tompítani tud.

És ne feledd, ahonnan 70-nel le lehet jönni, oda fel is kellett tekerni.

Önmagában már az is durva...

2013. aug. 2. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Gondolom van fék a bicajodon. Ha az nem tárcsa akkor főleg nem gond. Akkor tartósan tudod tartani a számodra megfelelő tempót.(tárcsafékkel problémás, azt könnyű megsütni) Ő meg menjen a számára megfelelővel aztán lent találkoztok. Nekem 65 volt eddig a max. De 45-el gyakran megyek erdei kavicsos úton. Védőfelszerelés nélkül, hogy izgalmasabb legyen. Persze ezt nem ajánlom. Veszélyes dolog.

Szóval menjetek nyugodtan. Jó kis túra. Attól hogy ő gyorsabban megy neked még nem kell.

2013. aug. 2. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
A kis gagyi fékek miatt veszélyes. Ha nincs fék akkor annyira felgyorsul, hogy nem bírja bevenni a kanyarokat és fog egy fát. Amúgy nem gáz, én csak a fékektől félnék.
2013. aug. 2. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Egyszer jött velem szemben egy hasonló. Én kocsival mentem fel a hegyre (szerpentin), szinte lépésben. A donor túl gyorsan jött (jegyzőkönyv szerint 60 körül), nem tudta a sávjában bevenni a kanyart, az ütközés pillanatában már álló autót rendesen összetörte, ő átrepült felettem, és egy fán kötött ki. Nem élte túl, pedig sisakban volt. Nem sajnálom, mert aki hülye, az nem érdemel sajnálatot.


Nektek sok sikert!

2013. aug. 3. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Persze nem ócó te*con műanyag fék kel. De normális V fékkel akármilyen lejtől le lehet menni gond nélkül. Nem fog túlmelegedni a nagy felület miatt és semmi gond nem lesz vele.

Tárcsaféket meg már füstöltem meg bicajon. A végén a mezőn módosítottam a kanyar ívét. Szerencsémre árok nem volt, de fék is alig... Ilyen téren semmit nem ér a minőségi tárcsafék :)

2013. aug. 3. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
én az út egyenletlenségétől félnék leginkább
2013. aug. 3. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Szerinted ha 70-el kocsiban is meghalnak az emberek a motorról ne is beszéljünk, akkor mi lenne bicajjal védőfelszerelés nélkül? Tegyük nagy mákkal megússza, hogy a feje sérüljön. Akkor is a minimum, hogy törik valami, mondjuk egy borda ami átszúrja a tüdőt és sanyi neki.

Vannak fórumok, ahol a bukásokról számolnak be. Ott közel sem mennek 70-el csak kb a felével vagy úgy 40-el, de mégis brutál nagy sérülések vannak.


A sok vagánykodó nyomira meg csak ennyit tudok mondani: SZERVDONOR Aki ennyire hülye haljon meg.

Épeszű ember nem csinál ilyet.

2013. aug. 3. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

A fékkel is vigyázz: ha valami jó féked van, és hirtelen nagyon meghúzod, könnyen fejre is állhatsz.

Én mentem 50-el már, de nyil egyenes úton, semmi lejtő vagy ilyesmi, saját utcánkban volt, jól ismertem, nem volt rajta kavics meg ilyen dolgok, de egy idegen helyen már tuti féltem volna.

2013. aug. 3. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Gyakran szoktam hegyi utakon kerékpározni, ahol 490 méterről pár perc alatt 210 méterre süllyedek. Néhány évvel ezelőtt - mikor még nem volt benőve a fejem lágya - próbáltam kihozni a maximumot a mountain bike-ommal, így sikerült elérnem 74.5km/h-t. Volt rajtam bukósisak, de megfogadtam, hogy SOHA TÖBBET! Hiába volt tökéletes a frissen aszfaltozott út, ép elméjű, racionális gondolkodású ember nem feszegeti ilyen szinten a határokat.

Ettől függetlenül megfelelő védőfelszereléssel én sem tántorítanálak el a dologtól, mert nagyon jó élmény ha ésszel csinálod.


22/F

2013. aug. 5. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!