Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Szabálysértés miatt hívtak be...

Szabálysértés miatt hívtak be meghallgatásra, mire számíthatok?

Figyelt kérdés
Csalás szabálysértés miatt hívtak be eljárás alá vont személyként meghallgatásra. Ez hogy működik ? Illetve ez majd a bíróságon köt ki ?

#szabálysértés #meghallgatás ?
2014. okt. 21. 18:43
1 2
 1/14 Zsebvirág ***** válasza:
Először behívnak kihallgatásra, aláíratják Veled a tanú vallomásod vmint ismertetik Veled a filmekből is közismert ,,joga van hallgatni, ha nem él hallgatási jogával minden amit mondd felhasználható ön ellen" szöveget, lefolytatja a rendőrség az eljárást ellened majd mikor lezárják az ügyet átadják a bíróságnak és ott hoznak ítéletet.
2014. okt. 21. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Az eljárás valóban tarthat akár évekig is ?? Többen ezt állították ...
2014. okt. 21. 19:18
 3/14 A kérdező kommentje:
Illetve egy vagy több személy is jelen lesz a meghallgatásnál ? Vagy csak egy nyomozó fog kérdezgetni ?
2014. okt. 21. 19:23
 4/14 anonim ***** válasza:
Pénzbüntetésre.
2014. okt. 21. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Ilyenkor mekkora pénzbüntetést szokás kiszabni ? Első ügyes vagyok, ráadásul a kár megtérült a feljelentőnek.
2014. okt. 21. 19:29
 6/14 anonim ***** válasza:

"Az eljárás valóban tarthat akár évekig is ?"


Nem. 30 napig tarthat. Ha több évig tart akkor valószínűleg lecsuknak, helyesbítek: Biztosan lecsuknak. És az már bűncselekmény.

2014. okt. 21. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm!
2014. okt. 21. 19:31
 8/14 anonim ***** válasza:

"vmint ismertetik Veled a filmekből is közismert ,,joga van hallgatni, ha nem él hallgatási jogával minden amit mondd felhasználható ön ellen"


Ezen mekkorát röhögtem. A magyar törvények nem azonosak az amerikai színészek filmbeli szövegével. Például a tanúnak nincs joga hallgatni, és nem használható fel minden ellene, csak magára nézve terhelő vallomást nem köteles tenni.

2014. okt. 21. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

meddig tart? A te szempontod szerint, amit te számolsz és a te idegeidet terheli, az 1-2 éves történet, ha simán mennek a dolgok. Ehhez mindent be kell vallanod és mindent el kell mondanod, méghozzá úgy, ahogy hatósági szereplők is gondolják.


nekem 2009 elején volt egy ügyem, akkor követtem el és most 2014 vége van és még az első fokú ítéletem van meg és a másodfokú tárgyalás ki sincs tűzve. Amit tettem, de tagadásban vagyok, olyan pitiáner semmiség, - még ha elkövettem volna akkor is, - hogy az első fokú ítéletem próbára bocsátás volt.


Ez történt velem, de sok mindent kihagyok mert elfelejtettem:


-kihallgatás

-rabosítás

-beszédhang-szakértői vizsgálat

-családtagjaim beidézése, tanúkihallgatásra, de olyan családtagok, akik 300km-re laknak és azt kérdik tőlük, ismernek-e. semmi mást.

-NÉGY vagy ÖT tárgyalás nem is tudom már

-körözés adtak ki fogalmam sincs miért, egyszer csak igazoltatnak és lefognak, pedig minden nap otthon alszol és munkába jársz

-háromszor kellett mennem elmeszakérői vizsgálatra és majdnem bezártak 1 hónapra, hogy megfigyeljenek, csupán azért, mert röviden válaszoltam arra a kérdésre, hogy jártam-e óvodába. Mert az nem jó hogy igen. Ilyenkor el kell kezdeni mondani az életrajzodat.

-hajnali órákban keresnek a rendőrök, hogy átadjanak egy idézést és megkérdezzék, hogy aznap 10-re elmegyek-e elmeszakorvosi szakértői vizsgálatra, és ha nem vagy otthon, bejárják a házadat

-tudtod nélkül köröznek

-megfélemlítenek a rabosításon és négy rendőrt hívnak oda, akik kérdezgetnek, de semmi jegyzőkönyv és értelmetlen dolgokat, hogy voltál-e katona. Aztán amikor megvakarod a fejedet, mert ez a szokásod, amikor koncentrálsz, az egyik közli veled, hogy támadásnak értékeli a mozdulatodat és mostantól meg is verhet, önvédelemből. Akkor neked nyugalmat kell árasztanod magadból az irányukba, mert tényleg megvernek.

-bírósági tárgyaláson az őrök várnak rád, mert a rendőr odaszólt nekik előtte. azok megmotoznak és elveszik a svájci bicskádat, amit magadnál hordasz mindíg a válltáskádban és jegyzőkönyvben azt írják bele, hogy kés volt nálad

-lehülyéznek olyan hatósági személyek, akiknek semmi rálátása az ügyedre

-ottfelejted a kabátod majd valahol és amikor visszamész letagadják.

- mennek a munkahelyedre, hogy a főnöködet megkérdezzék, aki persze rosszat mond rólad, mert nem is dolgozol már ott, mert kiléptél egyik napról a másikra, hogy 6-szoros bérért dolgozz kevesebb időben külföldön és ezt sérelmezi nagyon. és elmondja, hogy a munkásruhát nem adtad le és a szerszámok sem voltak meg, hiányzik a digitális akkutesztér, ami a neveden volt, pedig nem is láttál ilyet, és nem is használod semmire, még akkor se ha lenne. És kijönnek megnézik a pincédben, hogy ott van-e ilyen szerszám.

-a teraszosodról belátod az utcát, ahol soha nem volt rendőr és azt tapasztalod, hogy hetente 3 szor elmennek a házad előtt és nézegetnek az udvarodba

-amikor elmész otthonról és meglátják a kocsidat, igazoltatnak


no ilyenekre számíthatsz, de ha bevallasz mindent akkor 1-2 év és megkapod az ítéletedet és akkor vége.

2014. okt. 22. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Zsebvirág ***** válasza:

9-el egyet értek és ez sajnos igaz. :(


És köszönöm azoknak lepontoztak, biztosan mind átestetek egy ilyen eljáráson már...

2014. okt. 22. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!