Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Ezek nem tudnak kivonást...

Ezek nem tudnak kivonást végezni vagy a maradékot hol kell nézni?

Figyelt kérdés
A szolgálatot ellátó állomány összesen 227 személyt fogott el, közülük 87 főt bűncselekmény elkövetésén értek tetten, 35 főt az ellenük érvényben lévő körözés alapján. 204 személyt állítottak elő, köztük 76 főt bűncselekmény elkövetésének gyanúja miatt és további 24 személyt ittas vezetés gyanúja miatt. Biztonsági intézkedést 97 esetben foganatosítottak.

#számtanóra
2014. nov. 1. 09:05
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerinten nem értesz hozzá:D
2014. nov. 1. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
bakker, de nekem írták. akkor minek írják, ha nem értem vagy akkor zseninek kell lenni vagy akkora böszmének, hogy fel se merüljön a kérdésként
2014. nov. 1. 09:16
 3/7 anonim válasza:
Ez nem csak számítási feladat, ismerni kellene az alkalmazott jogi ismereteket, s akkor lenne érthető. Valami rendőrtanonc akart vele villogni.
2014. nov. 1. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

De most nem értem, hogy ezen mit nem értesz...


Van egy nagy halmaz, ami a 227 személy, ezeket elcsípték. Ezek közül 87 fő követett el bűncselekményt éppen akkor amikor megfogták és a 87 főn belül van 35 fő, akit a körözés segítségével találtak meg.


Aztán van az előzőn belül egy másik, kisebb halmaz, a 204 fő akit bent is tartottak (de valószínű, hogy volt akit szabadlábra helyeztek a biztonsági intézkedéses rész miatt), ezek közül 76-ot azért mert erős a gyanú hogy rosszban sántikálnak(-tak), 24 személyt meg azért, mert piásan vezetett.


A biztonsági intézkedésben 97 főt részesítettek, gondolom ők mentek előzetes letartóztatásba. A maradék 107 fő szabad lábon védekezhet. Az a 23 fő pedig (a 227-es halmazból), akikről semmit sem tudunk, valószínűleg nem csináltak semmit ezért el is engedték őket.


Nem vagyok rendőr, közöm sincs az egészhez, csak a józan paraszti eszemet használtam.

2014. nov. 1. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem igazán értem.


Ezt ki írta neked? Mire? Minek? Ez milyen időszakra vonatozik?


Egyébként az elfogás és az előállítás két külön dolog, bár alapvetően összefügg, mert ugye akit elfognak, azt utána valahova előállítják. De mindegy, ez csak jogi szójáték.


A lényeg, hogy a rendőrségi törvény meghatározza, hogy kit kell elfogni és/vagy előállítani. Az elfogáson belül a tettenérés és a körözött személy két pont, de van más eset is. Ugyanígy az előállításnál, csak ott még több pont van, a bcs. gyanú és a mintavétel céljából történő előállítás csak két pont.

2014. nov. 1. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
2014. nov. 1. 15:22
 7/7 anonim ***** válasza:
Így már értem, köszi!
2014. nov. 1. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!