Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Éjszaka 200 méteren át követet...

Éjszaka 200 méteren át követett egy férfi, majd be akart jönni a lépcsőházba. Érdemes rendőrségre menni ezzel?

Figyelt kérdés

22L vagyok. Minimum 200 méteren át követett (lehet, hogy már korábban is) péntek hajanli 2-kor. Majd utolért és elkezdett olyanokat mondani, hogy "Szeretnéd itt a bokrok mögött leszopni a faszom?" folyamatosan.


Hazaérve rávágtam a vállára lépcsőház ajtaját, amikor láttam, hogy be akar oda is jönni, de meg se kottyant neki, és elkezdte befele tolni az ajtót. Ekkor azt mondtam neki, hogy kamerával megfigyelt területen van (ami ki is van írva az ajtóra, de valójában nincs kamera) majd rohantam a belső ajtó felé, azt sikerült időben becsuknom, és 10 mp után hallottam, hogy bezáródott a külső ajtó.


Szóval mit tehetek? Érdemes a rendőrséghez menni emiatt? Mert gondolom elkapni nincs esélyük, és meg sem érintett a férfi, csak az ajtó betolása ijesztett meg igazán, szóval nem tudom, hogy ez elég-e nekik feljelentésre.



2014. nov. 1. 18:33
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ezzel sajnos hiába mész rendőrségre, mert nem történt igazából semmi törvénybe ütköző. Ha lenne kamera felvétel, szerintem még akkor sem csinálnának semmit. Sajnos általában ennél nagyobb volumenű dolgokkal sem foglalkoznak. :/

Amit tehetsz máskor, hogy valakinek szólsz, hogy kísérjen haza, pl ha van barátod. Vagy hívsz egy taxit, még az is biztonságosabb éjjel.

Elég nagy szerencséd volt, elég rossz belegondolni, mi lett volna ha utánad tud menni. Részeg volt amúgy?


28F

2014. nov. 1. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Ticonderoga,


Nem, nem volt részeg! (Én sem.)


Köszi a választ, sejtettem, hogy ez lesz. Csak arra gondoltam, ha esetleg csinált volna már ez a férfi a kerületben komolyabb dolgot, akkor felismerhettem volna kép alapján, vagy ilyesmi...


Hát most én is azon agyalok, hogy mit tehetek legközelebb, de nem kérhetek meg szinte minden héten valakit, hogy furikázzon haza, drága a benzin, a taxi meg főleg. Szerencsére az amúgy elég rossz kerület egy viszonylag forgalmasabb helyén lakom (ezért nem féltem eddig soha), de most meg csak arra tudok gondolni, hogy hány éjszaka vár a buszmegállóban lányokra ez a pasi, mi van, ha ők messzebb, sikátorosabb helyen laknak...

2014. nov. 1. 19:25
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha csinált már valami bűncselekményt, és adtak ki ellene körözést, akkor talán a rendőrség honlapján a körözési listán megtalálhatod, bár kevés esélyt látok rá. Ott fényképes adatlapokat tudsz nézegetni, bár azt nem tudom, hogy régió szerint is, vagy országosan ömlesztve.


A saját magad védelmében annyit tehetsz még, hogy veszel egy paprika sprayt, amit a kabátodban hordasz, és vészhelyzet esetén tudod használni. Bár ezzel is vigyázni kell, mert ellened is tudják használni, ha ügyetlen vagy, és akkor még rosszabb lesz csak a helyzet.

Sajnos másokat nem nagyon tudsz figyelmeztetni, max facebookon egy csoportban, ahol ilyesmikről lehet írni.

Melyik kerületben laksz amúgy? Szülők nem tudnak ilyenkor elmenni érted?

2014. nov. 1. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Gondoltam a paprika sprayre is, eddig nem akartam beszerezni, mert féltem, hogy kikapják a kezemből, vagy a szél még belefújja az én szemembe is, de most pont jól jött volna az ajtónál. Nem, a szülők nem fognak furikázni, az biztos.
2014. nov. 1. 20:04
 5/5 anonim ***** válasza:
86%

Basszus, most komolyan, én értem, hogy vannak problémák a rendőrséggel, tudom, látom, de azért ne gondoljuk már azt, hogy egész nap a f*rkukat verik. Vagyis verjük, mert én is az vagyok. És akkor emiatt gyakorlatilag lebeszéljük a kérdezőt arról, hogy rendőrségre menjen bejelentést tenni. Tegyük fel, tényleg nem csinál semmit a rendőrség, de azért csak nyugodtabb az ember lelkiismerete, hogy ő megtette a tőle telhetőt és bejelentette.


Szóval én azt mondom, hogy menj be a rendőrségre, tegyél bejelentést. Mondj el róla mindent, amit tudsz. Lehet, hogy eljárást nem indítanak, de bűnügyi jelzésnek ettől függetlenül jó lehet. Azért tényleg ne úgy képzeljétek már el a rendőrséget, ahogy abszolút sz*rnak bele mindenbe, nekik is van családjuk.

2014. nov. 1. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!