Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Ha itthon vegzek rendortisztit...

Ha itthon vegzek rendortisztit vagy egyeb dolgot, lehetek USA-ban rendor?

Figyelt kérdés
Vagy emellett lehetek csak sima rendor amerikai allampolgarsaggal,mennyit kell ezert hajtani?

2014. nov. 21. 13:56
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem, csak amerikai állampolgár lehet rendőr. Ha már van zöldkártyád és folyamatban van az állampolgársági akkor elkezdhetsz dolgozni, de csak azért hogy rendőr lehess nem fogsz kapni, úgyhogy elég esélytelen.
2014. nov. 21. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Egyik ismerosomnek ismerose rendor Kanadaban,ezert gondolom hogy eselyes,itt az oldalon sokan mondjak hogy eselyes es sokan hogy nem,nem tudom.melyik az igaz
2014. nov. 21. 18:40
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Az az igaz amit az elso mondott.

Meg amit en mondok; ami ugyanaz mint amit az elso mondott.

Szemelyesen beszeltem helyi rendorokkel es ok is igazoltak az allitast, miszerint USAban rendor csak amerikai allampolgar lehet.

Ha van zoldkartyad, dolgozni meg nem kezdhetsz ugyan rendorkent de az akademiat mar elkezdheted.

A rendorseg ugy mukodik hogy amikor felvetelt hirdetnek, jelentkezik boldog boldogtalan, mindenfele tesztet csinaltatnak veled, ha mindenhol megfelelsz, akkor a rendorseg felvesz, beirat az akademiara (fizetik neked) es mikor sikeresen elvegzed tart karokkal varnak es kapod a rendes fizut es dolgozol. Az akademiat elvegezheted zoldkartyaskent, de az eskut addig nem teheted le amig nem vagy allampolgi.


Erdekes adat, hogy a 2014 nyaran meghirdetett rendorsegi felvetelire tobb mint ezer ember jelentkezett (civil) es abbol az egyik kaliforniai varos (akik a felvetelt meghirdettek) iden EGYETLEN EGYET SEM tudtak felvenni, mert a 70% mar az elso par teszten kihullott, a maradek pedig a vegso, szigorubb teszteken, ugyhogy ebben az evben ez a varos nem kuldott uj "diakot" az akademiara, hanem mar meglevo rendoroket vettek fel mas varosokbol/allamokbol.

2014. nov. 22. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Szoval lehetek itt rendor de nagy valoszinu az is hogy nem,akk zoldkartyaskent elkezshetem az akademiat es emellett dolgozhatok ott.Koszonom valaszod,meg ha nem is sikerul azert megprobalnam

Am bocs a helyesirasert,telorol irok

2014. nov. 22. 10:09
 5/9 anonim ***** válasza:

Most nem ertem akkor mar van zoldkartyad vagy meg csak almodozol?

Ha amerikai rendormunka a vagyad akkor illik hogy menjen az angol es ezt az oldalt hasznosnak fogod talalni:

[link]

2014. nov. 23. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Meg nincs zoldkartyam de ha azert elkezdek dolgozni es emellet megkezdhetem az akademiat?
2014. nov. 23. 10:35
 7/9 anonim ***** válasza:

Meg nincs zoldkartyam de ha azert elkezdek dolgozni es emellet megkezdhetem az akademiat? Fogalmazd at ujra kerlek, mert erthetetlen a mondatod.


Ha nincs zoldkartyad (es munkavallalasi engedelyed sincs) akkor NEM DOLGOZHATSZ legalisan az USAban.


A rendorseg CSAKIS AKKOR all szoba veled, ha mar regota van zoldkartyad. Ha pl. meghazasodsz egy amerikaival, vagy nyersz a zoldkartya lotton, es mar a kezedben a zoldkartya legalabb 3 vagy 5 eve, akkor es CSAKIS akkor probalkozhatsz jelentkezni rendornek.


Friss zolddel a kezedben nem kezdheted el az akademiat mert az kb. 11 honap. Csak akkor kezdheted el az akademiat, ha a zoldkartyad mar "regi" es mar folyamatban van az allampolgarsagi kerelmed es varhato, hogy mire vege az akademianak az allampolgarsagi eskut is letetted es CSAKIS allampolgarkent teheted le a rendorsegi eskut.


De mondom, ha ilyen almaid vannak miert nem angol oldalakon nezel ennek utana? Van millio "hogyan legyek rendor" temaban.

Ha meg nem megy az angol, akkor meg nem is ertem miert vesztegeted az idonket???

2014. nov. 24. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Értem,kössz szépen,még utánna nézek,nagyon szeretnék ott rendőr,de ha nem is sikerül,legalább valahol külföldön legyek rendőr pl.Anglia,Svájc,Dubáj...
2014. nov. 24. 21:12
 9/9 anonim ***** válasza:

"Erdekes adat, hogy a 2014 nyaran meghirdetett rendorsegi felvetelire tobb mint ezer ember jelentkezett (civil) es abbol az egyik kaliforniai varos (akik a felvetelt meghirdettek) iden EGYETLEN EGYET SEM tudtak felvenni, mert a 70% mar az elso par teszten kihullott, a maradek pedig a vegso, szigorubb teszteken, ugyhogy ebben az evben ez a varos nem kuldott uj "diakot" az akademiara, hanem mar meglevo rendoroket vettek fel mas varosokbol/allamokbol."


Úgy tűnik, hogy akkor a "Rendőrakadémia" című sorozat ezek szerint nem is annyira fiktív, ha minden hülyét felvesznek az Akadémiára.

2016. szept. 29. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!