Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Mit tehetek ha a rendőrség...

Mit tehetek ha a rendőrség megszünteti az eljárást egy tolvaj ellen?

Figyelt kérdés

Elloptak tőlünk cuccokat, tettünk feljelentést, majd a rendőrség megszüntette az eljárást mert a tolvaj úgy vallott, hogy tartoztunk neki. Tettünk panaszt, semmi.


Új feljelentést nyilván nem tehetek.


Más?


(ásó, balta, elkövető címe? nem akarom ezt)

lenyelni nem fogom, és furcsa is.


2014. nov. 24. 08:45
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
58%

ez magyarország. tök simán elutasítják, ha látják h reménytelen, mert rontja a felderítési statisztikájukat. és semmit nem tudsz tenni, ja igen, tehetsz kifogást és élhetsz panasszal, amit ugyanúgy ők "vizsgálnak ki" és 99,999%-ban utasítanak el mindig.


sajnos itt nem arra megy a játék h megtalálják az elkövetőt, hanem a számok kozmetikázására és egyéb 15 szempontra, amelyek között nincs a valódi tettes felderítése.

2014. nov. 24. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
55%
Elsőnek sajna igaza van, amit nem kap fel a sajtó és nem gyilkosság nem törődnek vele. Kocsi lopásokat úgy kezelik, mintha zoknit loptak volna tőled, a lakás kipakolásokat is. Igaz hozzáteszem abban sok a munkájuk, mert rengeteg van. De kocsilopásnál érdemes neked utánajárni+írni a neten a kocsikereső fejvadász cégeknek.
2014. nov. 24. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:

Azért annyira nincs rossz világ, hogy a panaszt saját magunk vizsgáljuk ki. :)


A nyomozás megszüntetése elleni panaszt az ügyiratokkal együtt meg kell küldeni az Ügyészségnek. Ott bírálják el. Vagy egyetértenek a nyomozóhatóság álláspontjával és elutasítják a panaszt, vagy helyt adnak neki és további nyomozást rendelnek el.


És mielőtt írná valaki, hogy az Ügyészség is egy követ fúj a Rendőrséggel, nem egyszer találkoztam azzal, hogy az Ügyészség helyt adott a nyom. megszüntetés vagy feljelentés elutasítás elleni panasznak.


Egyébként, amit tehetsz, anélkül, hogy az ügy részleteit ismerném, hogy pótmagánvádlóként lépsz fel. Annyira én sem tudom pontosan, hogy működik, de a büntetőeljárási törvényben (1998. évi XIX. törvény) utánaolvashatsz: 53. §, 199. § (2) bekezdés, 229. §, 236. §. Alapvetően ezek a legfontosabb szakaszok, de több helyen is szó van a pótmagánvádlóról, keresővel érdemes átfutni a törvényen.

2014. nov. 24. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
52%

A gépkocsi lopás (feltörés) momentán kiemelt bűncselekménynek számít, ami rendszeres témája a felderítés javításának.


Tudom, hogy esélytelen lerombolni ezeket a népszerű dolgokat, de attól, hogy valamit nem láttok, nem hallotok, nem értetek, még nem jelenti, hogy nincs is. Az meg, hogy csak a sajtó által felkapott dolgokkal és emberölésekkel foglalkoznak (foglalkozunk) értelmetlen és felesleges csúsztatás, sehova nem vezet.

2014. nov. 24. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:

Kedves Zápor!

Nem légből felkapottan írtam, hanem 2 ismerősömnek is ellopták a kocsiját.(az egyiknek 2x is 2 kocsit évekkel később) Első reakció az volt, hogy már biztos szétszedték alkatrésznek. A kamerákat meg sem akarták nézni a rendőrök, mert, hogy úgysem látszik rajtuk semmi sem. Remélem én nem leszek hasonló helyzetben. 2003-ban egyik ismerősömet egy külföldi csaló nagy összeggel lehúzta az ebayen a magyar rendőrség közölte ilyen ügyekkel nem foglalkozik. De kint elkapták az illetőt és a világ minden részére minden átvertnek elutalták a pénzt. Nekem ez a tapasztalatom. De nem vagyok rendőr ellenes a nagypapám is az volt, az meg különösen tetszik, hogy mostanában sokan járőrőznek az utcákon gyalogosan is.

2014. nov. 24. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
10%

akitől ellopják a kocsiját, az egy marha. először is nem kell olyan kocsit venni, amit ellophatnak bármikor. másodszor nem kell olyan helyre menni, hogy kikerüljön a biztonságos körzetedből, akkor vigyázzon rá valaki. Én se megyek vele, csak olyan helyre, ahol biztonságban van. ha nincs akkor megyek az eldobhatós kocsival.


minden kocsilopás visszavezethető a gazdája hibájára szerintem.

2014. nov. 24. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:

A sima VW autókat meg Suzukikat ezek szerint nem kell venni? Simán álltak békáson, meg a Móriczon a parkolóban ahol laknak a gazdájuk...Nagy marhák tényleg...

De olyat is ismerek ahol a főnöknek luxuskocsija volt, minden védelmi kütyüvel és otthon aludtak a nagy házukban és akkor vitték el a kocsit. sőt olyanról is tudok, hogy nyaraltak a Balatonon hotelben és a sorompós parkolóból vitték el, bár ott tuti benne kellett legyen a parkolós is...Mégsem lett meg az sem.

2014. nov. 24. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
nyilván van ilyen is, de nem ez a jellemző, a jellemző az, hogy nincs benne semmi védelem és szabadon parkol veszélyes helyeken.
2014. nov. 24. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:

Itt csak egy nagy értékű kerékpárról van szó. (150 ezer ft)

Megvan az elkövető, vallomást is tett, mégsem látom a cangámat.

2014. nov. 24. 13:33
 10/23 A kérdező kommentje:
Önbíráskodni meg nem fogok, mert akkor biztosan nem úsznám meg úgy, mint ez a féreg.
2014. nov. 24. 13:34
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!