Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Miért idéznek be ugyanabban...

Miért idéznek be ugyanabban az ügyben másodszor is tanúnak a rendőrségre?

Figyelt kérdés

Októberben kaptam idézést a rendőrségtől, hogy tanúként jelenjek meg. Megvolt a kihallgatás, azóta csend van. Most kaptam megint egy idézést (az ügyiratszámból gondolom, hogy ugyanarról az ügyről van szó), hogy tanúként akarnak kihallgatni.

Egy adott ügyben hányszor lehet egy embert berángatni?

Kezd már elegem lenni az egészből.

Mikor fordulhatok ügyvédhez?

Előre is köszönöm a segítséget.


2014. dec. 23. 20:39
 1/5 anonim ***** válasza:
Akárhányszor beidézhetnek, csak vigyázz, hogy ugyanazt mond, amit legutóbb! Volt már olyan aki tanúként ment be és gyanúsítottként benntartották!
2014. dec. 23. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Fellebeztek, folytatása lesz az ügynek :/
2014. dec. 23. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Legutóbb azt mondtam, hogy tudomásom van arról, hogy mi történt, de nem láttam semmit, nem hallottam semmit - ami így igaz.

Mit remélnek?

Közben megvilágosodtam?

2014. dec. 23. 21:24
 4/5 anonim ***** válasza:

Mivel nem tudod se te, mi meg főleg nem, hogy időközben milyen újabb információk merültek fel a nyomozásban, nem igazán értem, hogy milyen választ vársz itt a GYIK-on?!


Ezt a felháborodást sem értem, másodszorra idéznek be, de neked "már eleged van az egészből". Ügyvédhez minek akarsz fordulni? Menj be szépen és hallgasd meg, mit akarnak. Nem hiszem, hogy unalmukban idéztek be újra.

2014. dec. 25. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Igazad van, a kérdésem alapján jogos a véleményed.


Kiegészítem azzal, hogy már az előző kihallgatást vezető rendőr is azt mondta, hogy egyáltalán nem érti, miért kellett ebből az egészből ügyet csinálni és szerinte a tulaj követte el a dolgot.

(szomszédunknak állítólag megmérgezték a kutyáját, de a kutyának kutya baja sem volt, szerintem engem nevezett meg feltételezhető tettesnek, ezért idéztek be tanúnak, ugyanis a szembe szomszédot, aki esetleg láthatott is valamit, nem idézték be kihallgatásra - az első kihallgatáson elmondtam, hogy nem láttam semmit, nem hallottam semmit). A dolog érdekessége, hogy ez az állítólagos mérgezés nem sokkal azután történt, hogy megkapta a végzést arról, hogy 15 napja van nagyobb kennelt csináltatni a kutyájának - amit persze azóta sem tett meg (3 hónapja). Az utcában 10-en írtunk alá egy beadványt amiatt, ahogy az állataival bánik és ahogy megmérgezi mások életét. Én vittem be a jegyzőhöz a beadványt (akkor még nem dolgoztam - volt időm) és szerintem emiatt rángatnak be engem már másodszor. A fickó felesége a rendőrségen dolgozik, különben le sem szarnák a rendőrök ezt az egészet.


Gondolom, így már érthetőbb az idegességem.

2014. dec. 26. 16:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!