Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Jogos volt a házkutatás és a...

Jogos volt a házkutatás és a lefoglalás?

Figyelt kérdés
két hete házkutatást tartottak nálunk a rendőrök és lefoglalták pár (saját) cuccomat. Én nem voltam itthon(csak édesanyám), de itt hagytak egy papírost amin gyanúsítottként szerepelek és mondták, hogy másnap keressem fel a rendőrőrsöt. Hívtam az ügyvédem mert nem értettem, hogy mire fel vittél el a cuccaimat...másnap be is mentünk az ügyvédemmel, amint meglátták egyből azt mondták, hogy elírás történt és nem gyanúsított vagyok hanem tanú...Ha tanú vagyok akkor jogos volt a házkutatás és a lefoglalás? Még annyit hozzátennék, hogy a lefoglalt tárgyakról csak másnap kaptam listát a másik dolog a papíron az szerepelt h két rendőr és egy hatósági tanú vett részt a házkutatáson, de tanúm van rá, hogy 9 rendőr "garázdálkodott" az otthonomban. Egy csomó dolgot tönkretettek(használhatatlanná vált), édesanyámmal lekezelően beszéltek. Nagyjából ennyi, ha valami még eszembe jutna azt megírom.

2015. jan. 23. 23:05
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:

Erre így nem lehet normális választ adni..


Milyen ügyről van szó? Van vaj a füled mögött? Miket foglaltak le? Mi az hogy tönkretettek dolgokat?

2015. jan. 23. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
64%

Jogos volt. Nem kell gyanúsítottnak lenned ahhoz, hogy házkutassanak. Van úgy, hogy ügy sincs annyira gyorsan kell házkutatást tartaniuk. Majd csak azután rendelik el a nyomozást. Ezt hívják halaszthatatlan nyomozási cselekménynek. És a "halaszthatatlan" szó alatt nem kell nagy dolgokat érteni.


Azt visznek el amit akarnak, ha úgy gondolják fontos lehet. Ha időközben kiderül, hogy nem kell nekik az ügyhöz akkor visszaadják.


Nem szoktak "csak úgy" házkutatni menni. Nálam még nem voltak, de még a szomszédba sem, valamiben hunyó vagy.

2015. jan. 23. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 A kérdező kommentje:
annyit sikerült kiderítenem h valaki a faluból azzal kereste fel a rendőrséget, hogy minden este lopott cuccokat szedek szét és adok el...soha nem volt összetűzésem senkivel, mindig jó "gyerek" voltam. Mi az hogy tönkre tettek dolgokat??! azt takarja, hogy szétcseszték az ágyam, egy 68as kiadású tesla lemezlátszót, beakartam üvegezni a garázsomat és annak is az üvegjeit széttörték.
2015. jan. 23. 23:29
 4/39 anonim ***** válasza:

Nyilván jogos volt. A rendőrök és akik ezt elrendelték nem először csinálják ezt, hanem vélhetően legalább hetente.


Ha pedig tényleg vaj van a füled mögött, akkor meg ne a jogaiddal gyere, mert azok neked már csak mutatóban vannak.

2015. jan. 23. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 A kérdező kommentje:
lemaradt h mit vittek: hasítófejsze, párom hajvasalója és hajszárítója, fényképezőgépem meg még sorolhatnám egy jó darabig. A fényképezőt tavaly nyáron vásároltam, másnap vittem magammal a papírjait de nem adták vissza pedig mondtam h elengedhetetlen a munkámhoz.
2015. jan. 23. 23:34
 6/39 A kérdező kommentje:
nem volt jogos amit csináltak pláne ahogy viselkedtek...már felvettem a kapcsolatot a katonai ügyészséggel, a somogy megyei rendőrfőkapitánysággal, majd csak tudnak segíteni.
2015. jan. 23. 23:36
 7/39 anonim ***** válasza:
Ha valamit "szétcsesztek" annak oka van, nem szoktak csak úgy "szétcseszni" dolgokat.
2015. jan. 23. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
De most tényleg. Loptál, vagy nem loptál?
2015. jan. 23. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 A kérdező kommentje:
nem tudom mi oka lehetett h kétszer háromszor is ledobták a földre, szerencsére előtte pár nappal készítettem róla egy videót amin tökéletesen működött.
2015. jan. 23. 23:39
 10/39 A kérdező kommentje:
dolgozó ember vagyok és soha senkitől nem loptam semmit, mindig is tisztelettudóan viselkedtem másokkal és ezért nem értem mire volt jó ez az egész cirkusz.
2015. jan. 23. 23:40
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!