Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Jogos volt a házkutatás és a...

Jogos volt a házkutatás és a lefoglalás?

Figyelt kérdés
két hete házkutatást tartottak nálunk a rendőrök és lefoglalták pár (saját) cuccomat. Én nem voltam itthon(csak édesanyám), de itt hagytak egy papírost amin gyanúsítottként szerepelek és mondták, hogy másnap keressem fel a rendőrőrsöt. Hívtam az ügyvédem mert nem értettem, hogy mire fel vittél el a cuccaimat...másnap be is mentünk az ügyvédemmel, amint meglátták egyből azt mondták, hogy elírás történt és nem gyanúsított vagyok hanem tanú...Ha tanú vagyok akkor jogos volt a házkutatás és a lefoglalás? Még annyit hozzátennék, hogy a lefoglalt tárgyakról csak másnap kaptam listát a másik dolog a papíron az szerepelt h két rendőr és egy hatósági tanú vett részt a házkutatáson, de tanúm van rá, hogy 9 rendőr "garázdálkodott" az otthonomban. Egy csomó dolgot tönkretettek(használhatatlanná vált), édesanyámmal lekezelően beszéltek. Nagyjából ennyi, ha valami még eszembe jutna azt megírom.

2015. jan. 23. 23:05
1 2 3 4
 11/39 anonim válasza:
3%
Nem álltál ki mostanában nyíltan háttérhatalmak ellen? Eléggé megsokasodtak az efféle orwelli terrorcselekmények. Komolyan mondom bár hülyén hangzik.
2015. jan. 23. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 anonim ***** válasza:
Nem kell lopni ennyire egyszerű. Akikhez kimennek a rendőrök azok mind hasonló módon találják ki a dolgokat, mint te. Tudják azok a rendőrök nagyon is mit tesznek.
2015. jan. 23. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 A kérdező kommentje:
nem találok ki semmiféle dolgot, nagyon remélem h hamarosan meg fog jelenni a médiában ez az ügy...mindent megfogok azért tenni hogy nyilvánosan bocsánatot kérjenek a rendőrök.
2015. jan. 23. 23:51
 14/39 A kérdező kommentje:
ja és a legfontosabb ami lemaradt...gondolom kezdenek rájönni h tévesen csinálták ezt velem, mert nem hivatalosan felkerestek az egyik este és kapun kívül egyezséget ajánlottak, ha elismerem h volt a cuccok közt lopott akkor, ha tudok mondani valami használható dolgot akkor szemethúnynak az ügyem felet....de mondtam nekik h a saját cuccaimra miért mondanám azt h lopott(nagyot néztek és elmentek)
2015. jan. 24. 00:01
 15/39 anonim ***** válasza:
Nem jogos tönkretenni semmit sem, az ügyvéded is elmondja, hogy házkutatást csak gyanusítottak ellen lehet tenni, de ugye rendőrállam van. Nem lehet mit tenni. Vidéken napi szinten verekszenek a romák a rendőrökkel
2015. jan. 24. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 anonim ***** válasza:
hogyne...:-)
2015. jan. 24. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 anonim ***** válasza:
81%

Erre szokta írni dr Bokros ügyvéd a Kaliber magazinban a házkutatást szenvedő fegyvertartóknak, hogy igen, ez a normál rendőrségi színvonal.

Egy rosszakaród nyilván beköpött, az egybites sündőrök meg most azon vannak, hogy valamit rád húzhassanak, hogy jól jöhessenek ki az ügyből.

Remélem már rég rögzítesz minden beszélgetést.

Az ügyvéddel a kártérítésre kellene majd rákönyökölni, de kb arra is készülhetsz, hogy pokollá teszik az életed, ha rákényszerülnek a visszatáncolásra. Sajnos ismeretségben volt ilyen.

2015. jan. 24. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 A kérdező kommentje:
ha én jogtalanul vádolnék meg mást akkor az a személy biztos nem hagyná annyiban...ez alól a rendőrség sem kivétel, vállalniuk kell a tetteikért a következményeket. Kis faluban lakok, hadd ne mondjam milyen szégyent raktak rám és a családomra, ha kilépek az utcára hallom ahogy az emberek rólunk beszélnek és ahogy közelebb érek elhallgatnak és amint elkerülöm őket ismét folytatják. Senkinek nem kívánom ezt a helyzetet.
2015. jan. 24. 00:30
 19/39 anonim ***** válasza:
100%

13-14: Konkrétan ne várj semmi jóra. Az egyik vidéki megyeszékhelyen konkrétan volt egy fegyveres rablás egy dohányboltban. Aztán miután kimentek a rendőrök készült egy fantomkép ami hasonlított az egyik ismerősömre. Az egyik helyi felismerte és jelezte a rendőrségen. Felhívták és úgy ment vissza a megyeszékhelyre valahonnan faluhelyről, mert disznóvágáson voltak éppen. Ott sem volt a városban amikor történt az eset, de mégis bent tartották.


Másnap meg persze tele voltak vele az újságok és a tévében is mutatták az arcát, meg valahol a teljes nevét kiírták. Tiszta ideg volt mindenki, hiába mondta, hogy nem ő volt, leszarták. Alá akartak valami szart íratni, hogy ha megteszi, akkor mindenkinek könnyebb lesz és így megúszhatja kevesebbel...


Pár héttel később (addig bent tartották) kiderült, hogy aki ott dolgozott a dohányboltban, pár nap múlva fel is mondott és szőrén szálán eltűnt. Aztán valahogy az is kiderült, hogy elég zűrös a családi háttere a csajnak és végül rájöttek, hogy nem az ismerősöm a tettes, hanem a csajnak valamelyik testvére és össze is játszottak (ez látszott is a felvételen amúgy).


Mi történt? Kiengedték és viszlát. Senkit nem zavart az, hogy meghurcolták, hogy a fél város róla beszélt, hogy utána neki munkahelyre kell mennie, hogy mindenki beszámolt róla és több helyen nem takarták ki a nevét, vagy arcképét... Aztán volt róla szó, hogy perelni fognak, de nem tudom, hogy mi lett a vége.


Ezért mondom, hogy semmi jóra ne számíts. Örülj, ha megúszod ennyivel.... jogállam a farkam, az....


Egyébként pedig ez -> 17

2015. jan. 24. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 A kérdező kommentje:
ha bocsánatot nem is kérnek de jönnek nekem egy új ággyal mert ezt annyira szétcseszték h amikor ráfeküdtem leszakadt, a lemezjátszómnak annyi, több mint ezer darabos szalvétagyűjteményem úgy néz ki mintha a kutya szájából szedtem volna ki, lehet nem nagy értékek ezek a rendőröknek de számomra eszmei értéke van mivel 7 évesen kezdtem és 20 év után is rakok hozzá egy egy darabot.
2015. jan. 24. 00:44
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!