Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Hány darab aktív rendőr...

Hány darab aktív rendőr szolgál Magyarországon?

Figyelt kérdés
Ezek közül mennyi az irodista (folyamatosan irodai- papír munkát végző), és mennyi az aki járőrözik?

#rendőr #rendőrség #létszám #rendőrségi létszám
2015. jan. 24. 17:35
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Pont ma olvastam, hogy kb. 33.500, arányokat nem tudok.
2015. jan. 24. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Megtudod keresni nekem, hogy hol olvastad? Érdekelne a cikk, vagy tanulmány vagy legyen is az bármi.
2015. jan. 24. 18:08
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Visszakerestem:

[link]

A 2. oldalon találod, a 4. pontban. (Nem engedi kimásolni.)


És keresés közben találtam még egy adatot:


"Az ORFK tájékoztatás szerint a rendőrség közalkalmazotti és közszolgálati tisztviselői

állománya 2014. november 1-i hatállyal összesen 9242 fő. Ebből 528 fő rendelkezik alapfokú, 1141 fő szakmunkás, 5413 fő középfokú és 2160 fő felsőfokú iskolai végzettséggel."

[link]

(3. oldal alján találod; a 2. mondatot csak az érdekesség kedvéért idéztem.)

2015. jan. 24. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm, ezek már érdekes adatok.


Kíváncsi vagyok, hogy mennyi rendőr jut mondjuk 1000 emberre, és ezek területileg hogyan vannak elhelyezve.


Ugyanis Pesten mindig látom (persze ott koncentráltabb a közlekedés is, meg a felépítése a helynek), hogy vannak- léteznek rendőrök, de amikor hazajövök szabolcsba, már Nyíregyházától 15-20 km-re alig- alig látom őket, sőt ahol élek, ott megy egyszerűen hiánycikknek tűnnek.

Így merült fel a kérdés, hogy vajon mennyi az annyi, és azok hogyan helyezkednek el nagyjából.

2015. jan. 24. 19:17
 5/7 anonim ***** válasza:

Minimális az egyenruhások száma. Annyira kevés, hogy a mi VÁROSUNKBAN már nincs 24 órás szolgálat.


Még ilyet nem éltem, hogy van úgy, hogy a KAPITÁNYSÁG ajtója zárva van, mert nincs bent senki:-(


az ajtó előtt van egy gomb, ha azt megnyomod a 60km-re lévő megyeszékhely jelentkezik be.

2015. jan. 24. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Egyetlen darab sem szolgál. (Embert nem számolunk darabra...még akkor sem ha rendőr)

A rendőrség létszáma kb 45.000 fő.

[link]

2015. jan. 30. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
nem tudtam hogy melegek is lehetnek rendorok
2015. jan. 30. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!