Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Hogyan kerülhetek be a Készenl...

Hogyan kerülhetek be a Készenléti Rendőrség Lovas Alosztályába? Kérem segítsen valaki!

Figyelt kérdés
Holnap kell jelentkezni egyetemre es szeretnem tudni, hogy egyetemre jelentkezzek vagy szakkozep iskolaba, ha Keszenletis akarok lenni?? Es valaki meseljen nekem a Keszenleti Rendorseg Alosztalyarol, es lehetoleg olyan mondjom nekem infokat aki ert hozza, es ne azt mondja hogy itthon nincs ilyen, menjek Angliaba... Tudom, hogy van! Az erdekelne, hogy ok allandoan loval foglalkoznak-dolgoznak? Es mennyit dolgoznak? Es hol dolgoznak? Nagyon nagyon halas lennek aki erdemes infokat tudna adni, sok helyen kerdeztem mar de ertelmetlen infokat tudtak adni emberek... Elore is koszonom :(

2015. febr. 12. 11:14
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha lovas akarsz lenni, akkor rendészeti szakközépiskolába menj. Utána tudsz bekerülni a Készenlétihez, és onnan a lovas alosztályhoz. Persze erre semmi garancia nincs, hiszen alá fogsz írni egy papírt, hogy ha végeztél, oda fognak vezényelni, ahova éppen akarnak. Aztán legfeljebb kérheted az áthelyezésed. Viszont egyetem után tiszt leszel, a lovas alosztálynál pedig csak a parancsnok tiszt, a többi tiszthelyettes, tehát egyetem után odakerülni kb. lehetetlen. A mostani parancsnok (nemrég volt váltás) is közülük került ki. Egyébként két helyen van még az országban lovas alosztály, bár lényegesen kisebb létszámban, a Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Rendőr-főkapitányságon és talán a Hajdú-Bihar Magyar Rendőr-főkapitányságon, helyileg most konkrétan nem tudom megmondani, hogy hol "tanyáznak".

Amúgy én személy szerint ennyire mélyen nem ismerem, de szerintem ők csak lovakkal foglalkoznak. Értelemszerűen, ha épp nem járőröznek a Margit-szigeten vagy máshol, akkor ugye a lovakat gondozni kell, képezni őket is és a lovasokat is. Tudtommal versenyeken is részt vesznek, illetve bemutatókon is. Tehát emellett nem hiszem, hogy más szolgálati feladatra van idejük.

2015. febr. 12. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
De keress inkább rá neten a Készenléti Rendőrség elérhetőségére, és tájékozódj a személyügyön. Ott tudják talán a legbiztosabb tájékoztatást elmondani neked.
2015. febr. 12. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 T-55 2.0 ***** válasza:
Az attol függ hogy az"emeletes állat" melyik része szeretnél lenni!Alsó vagy felső?:))))
2015. febr. 12. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Csak akkor jelentkezz lovasjárőrnek, ha kitűnően lovagolsz és gondozod/ellátod a lovat. Enélkül esélyed sincs a bekerüléshez, mert a létszámuk 30 ló, a többi 10-15 ló vidéken teljesít szolgálatot.

Nem elég a rendőrszakközép, itt még külön lovasminősítő vizsgán is meg kell felelni. Ebben van a gyakorlati bemutatón felül lovagláselmélet és állategészségügyi ismeretek.

Legalább egy évébe kerül egy újoncnak, mire belerázódik a csapatba, az ottani életbe, a feladatok végrehajtásába, mire szolgálati feladatot elláthat. Addigra összeszokik a ló is a lovasával.

2015. febr. 12. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!