Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Beidéztek tanuként, pedig azt...

Beidéztek tanuként, pedig azt se tudom hogy miröl van szó, nem tettem semmit, ilyenkor mit kell tennem, kerülhetek intézetbe?

Figyelt kérdés
Fontos

2013. febr. 5. 22:56
 1/7 anonim válasza:
100%
Nem kell félned semmitől, viszont mindenképpen menj el, mert ha nem jelensz meg, az különféle szankciókat vonhat maga után, ha valakit ugyanis beidéznek tanúnak, akkor kötelező megjelennie! Ha nem mész el, akár elő is vezethetnek a rendőrök. Polgári perről, vagy büntetőügyről van szó? Ha az előbbi, akkor vagy a bíró, vagy pedig a peres felek egyike indítványozta az idézést, ha pedig az utóbbiról, akkor szintén vagy a bíró, vagy a vádlott, vagy a sértett. Ne aggódj emiatt, elmondják majd, milyen ügyről van szó. Ami fontos: ha nem áll fenn olyan akadály, ami miatt nem tanúskodhatsz (hozzátartozói viszony, elfogultság, stb., ezekre fel fogják hívni a figyelmedet), akkor köteles vagy vallomást tenni és igazat mondani.
2013. febr. 5. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 szántóvető ***** válasza:
100%

kevés infot atdál.Voltál már intézetben?nevelőszüleid vannak?belekeveredtél valamibe?

Ha nem csináltál semmit és a szüleid sem akkor nincs mitől félni.

2013. febr. 5. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 szántóvető ***** válasza:
100%
Kiskorút beidézhetnek tanúnak egyáltalán?Lehet hogy valamelyik szülőddel kéne menni,és az ő jelenlétében hallgatnak ki.
2013. febr. 5. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
78%

17evesen kaptam idezest es ugyan ugy elmentem csak kotelezo az egyik szulod jelenlete. Ha nem akarsz menni,akkor felhivtok egy ugyvedet es az elhalasztja addig az idezest amig be nem toltod a 18.eved.

21/l

2013. febr. 5. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
89%
Ha csak tanúként idéztek be, nem vádlottként, mit parázol? Amúgy tanúnak kiskorúakat is behívhatnak simán. Lehet valamelyik keveredett valamibe bele.
2013. febr. 5. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
(Az volt a vége, hogy lehet valamelyik haverod keveredett bele valamibe. Csak kimaradt egy szó.:)
2013. febr. 5. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :-)
2013. febr. 6. 07:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!