Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Ilyen esetben kihívhatom a...

Ilyen esetben kihívhatom a rendőrséget? Ez csendháborítás kategóriájába esik?

Figyelt kérdés

Van egy idős házaspár a 2. emeleten (felettünk kettővel). 70-80 körüliek. Az apóka állandóan beiszik, most már egyre sűrűbben.

Tegnap este - ma hajnalban odáig fajult a dolog, hogy este 7-8 órától egészen hajnali fél 4-ig üvöltöztek (főleg a papa), ment a krv 'nyázás, a dglj meg és társai a nő felé. Mi ezt idelent úgy hallottuk, mintha a szomszéd szobában történne minden. Arról nem beszélve, hogy folyamatosan dübörögtek. A falaknak állandóan neki vágtak valamit. Székeket, asztalt földhöz vágtak (azaz eldöntöttek). Volt csörömpölés, minden, amit csak el lehet képzelni.

A felettünk lakó (1. emeleti szomszéd) füldugóval próbált ilyenkor aludni, de tegnap azzal sem sikerült.

Én felmentem elsőnek hajnali 3/4 2-kor, csöngettem, de nem nyitottak ajtót. 10 percig álltam ott és közben olyan dolgokat hallottam, hogy elgondolkoztam hívjak -e rendőrön kívül mentőt, mert az anyóka rettentően fájlalta a szemét (ugyanis megütötte a papi) és folyamatosan azt mondta, hogy "nem látok, nem látok". Teljesen pánikolt.

Végül visszajöttem a lakásunkba, hogy megpróbáljak elaludni. El se telt 5-10 perc, egy férfi hang hallatszott, amint mondta a párnak, hogy fejezzék be azonnal, amit csinálnak, mert kihívja a rendőröket, stb.

Úgy tűnt, hogy csend van, de megint elkezdték. Ekkor átmentem a gondnokhoz, akivel együtt felmentünk. Viszont akkor már megint csendesebbek lettek. Kihallatszott, ahogy az anyóka mondta a papinak, hogy "Látod mit csináltál? kihívják a rendőröket", stb.

Kb. negyed óra után lejöttünk, reménykedve, hogy most már csend lesz.

Negyed 4-kor meguntam a dolgot és felmentem, mert mindent újra kezdtek. Törtek - zúztak, ment az üvöltözés, káromkodás.

Ekkor ráfeküdtem a csengőre, kb. 2-3 perc után kinyitotta az anyóka az ajtót. Megkérdezte, hogy mit szeretnék? Elmondtam, hogy hajnali negyed 4 van, fejezzék be, amit művelnek, mert mások aludnának éjszaka. Az anyóka nem hitte el, hogy mennyi az idő. Végig azzal jött, hogy ő már aludna rég, de a férjétől nem tud, mert csinálja a cirkuszt. Kinyitotta az ajtót és akkor láttam, hogy a közlekedő folyóson a fürdő és a wc közötti részen ül alsógatyában és trikóban egy rongy szőnyegen és próbál csúszni vele. A felesége is mondta, hogy nem bírja fel emelni, stb.

Kérdeztem tőle, hogy segítsek? Felemeljem? Bevigyem a szobába az ágyba? Nem kért segítséget. Kérdeztem, hogy hívjak mentőt? Azt sem kérte.

Mondtam neki, hogy a házból biztos bárki segít, csak szóljon, mert ez így nem állapot, amit csinálnak.

Folyamatosan jött a bocsánat kéréssel, magyarázkodott, hogy a telken voltak a barátokkal és többet ivott a férje a kelleténél (állandóan iszik, nem első eset volt ez. Csak eddig ez volt a legdurvább).

Mondtam neki búcsúzóul, hogy legyenek szívesek csendben lenni, mert ha nem, akkor kénytelen leszek segítséget hívni.

Mentem lefelé, az 1. emeleti szomszéd kijött pont. Beszéltem vele pár szót, majd mentem én is haza a lakásunkba.


Onnantól kezdve nem hallottam (szerencsére) a hangjukat.

Viszont nem tudom, hogy ilyenkor mi a teendő?

Nyilván nem tartozik rám, hogy odabent mi történik, nem is érdekel.. de elegem van abból, hogy egyre sűrűbben zeng a 10 emeletes ház és senki nem bír tőlük aludni. Kezdve a gyerekeim se.

Az 5-6. emeleten is mindent tisztán lehetett hallani. Ma már többen jelezték a gondnoknak, hogy nem bírtak aludni éjszaka miattuk.


Ha kihívom a rendőröket, akkor mit csinálnak?

Illetve, hányadik alkalom után történik hatásos beavatkozás?


2015. febr. 25. 13:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%

Nem kell ide rendőr. (Úgysem csinál semmit)

Szedjetek össze 3-4 erősebb fajta férfiembert a házból, és verjék meg a papát, mint a lovat. Kb. amíg még épp mozogni bír. És közben mondják meg neki, hogy ez csak ízelítő volt, legközelebb jön a rendes adag, ha még 1x ilyet csinál.

2015. febr. 25. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Ennyi után neked még kérdés, hogy ez csendháborítás-e?? Én egy hasonló esetnél már 11után a gondnokkal mentem fel egyből, de akkor szerencsére csönd is lett.
2015. febr. 25. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Mivel nem vagyok jártas a témában (sosem volt még ilyen problémám az elmúlt 2 év előtt), így nem tudom, hogy a rendőrök foglalkoznak-e ilyen esetekkel vagy lesz.rják és nem érdekli őket?

Illetve, hogy mit tesznek, ha kihívom őket. Elsőnek gondolom felszólítják őket, hogy fejezzék be. De ha egy éjszaka alatt többször hívom ki (mert nem nyugszanak és folytatják), akkor?! Beviszik? Vagy mit tesznek/tehetnek?

2015. febr. 25. 14:59
 4/11 anonim ***** válasza:
0%
semmit se csinálnak, az esetek 80%-ában lesz a r j ák.
2015. febr. 25. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Nyugodtan hívhatod a rendőröket, ki fognak menni. Csak pontosan mond el, hogy mik történnek, miket hallasz, mert egy családi veszekedéshez nem feltétlen olyan prioritással fognak kimenni, mint egy folyamatban lévő betöréshez, tehát, lehet, hogy csak fél óra múlva, ha úgy vannak címek. Mond el, hogy egész éjszaka megy, többen szóltak már, törnek-zúznak, feltehető, hogy bántalmazás is megy.

Első alkalommal kiszállnak, és felszólítják őket, hogy fejezzék be. De ha úgy látják jónak, biztonsági intézkedés keretében még el is vitethetik az öreget a pszichiátriára.

Ha továbbfolytatják a balhézást, akkor meg akár elő is lehet állítani az öreget szerintem.

2015. febr. 25. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
52%
Tehát az a fajta vagy, aki behúzva fülét-farkát nem törődik a dolgokkal, inkább másra hárít. Mikor pedig csend van, akkor azt hiszi biztos minden rendben. Rendőrt már rég ki kellett volna hívni, mentővel együtt, nem csak kérdezgetni "jól van-e".
2015. febr. 25. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Miért lennék az a típus? Nem fogok erőszakoskodni segítség terén, ha valaki nem hajlandó elfogadni.

Az, hogy felmentem és 3. alkalomra végre sikerült megkérnem őket, hogy fejezzék be, amit csinálnak, az nem egyenlő azzal, hogy nekem "be kellene törnöm" a lakásukba (van az ajtójuk előtt egy kis folyosó, majd azt lezáró rács, ami mögött álltam a liftnél), hogy önszántamból neki induljak segíteni, makacsul segíteni.

Ráadásul nem vagyok papír vékony, hogy a rácson átférjek.

2015. febr. 25. 20:11
 8/11 anonim ***** válasza:
0%
Persze, tudd csak le annyival, hogy szóltál... közben az anyóka megvakul a veréstől, papi meg belefullad a hányadékba. Nehogy már 4 gombot meg kelljen nyomni egy telefonon, elvégre biztos nem a te dolgod. De remélem legalább nyugodtan tudsz aludni.
2015. febr. 26. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 mogulov válasza:
Momentán ha arra kell ébrednem hajnalok hajnalán, hogy valaki vagy valakik zajonganak- tőlem lehet az atya Úristen is, addig fogom a számat tépni az ajtajuknál míg KUSS nem lesz. Ez már csak azért is egészséges a szervezetre, mert a hirtelen felgyülemlett feszültséget ugyanolyan hirtelen le is lehet vezetni, utána mondanom se kell szép csend van. Utána inni kell egy kamilla teát, mondjuk én speciel sört és mehet a horkolás.
2015. márc. 6. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Rá 3 nappal később meghalt a papi. Leállt a szíve. Természetesen megint totál be volt állva.

Én nem ismertem őket olyan régóta, de a többi lakó elmondta, hogy az elmúlt 25 évben ez állandó volt nála. Csak - mint írtam én is - volt, hogy alig lehetett hallani őket és volt, hogy ennél sokkal durvább is volt a dolog.

Nagyon sokan kihívták anno a rendőröket, mentőket. Semmit nem értek el vele. A papika egy alkoholista volt. Megkapta a megérdemelt jutalmát.

2015. márc. 6. 20:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!