Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » A rendőrök tesznek valamit...

A rendőrök tesznek valamit csendháborítás ellen?

Figyelt kérdés

Társasházban lakik anyám, én most jelenleg külön, de a mai nap hívott fel,hogy bántották. Az ablak alatt van egy italbolt, félcigány tulajjal. Egy igazi bunkó paraszt, de ez most mindegy. Reggel 7.30-tól van engedélye nyitni, de már 6-fél 7 fele jön és röhögnek a haverjaival,vásárlókkal, isznak, cigiznek és az összes büdös szag feljön hozzánk, ebben a melegben nyitott ablak nélkül meg esélytelen élni. Este 8-kor zárnak, de van amikor 9-ig is maradnak és a haverokkal bomolnak. Van mikor 2-3 óránként 10 percre kussban vannak, de amúgy a zaj és a büdös szag folyamatos.

Anyám ma kiszólt nekik,hogy már nem bírja ezt elviselni, akkor is valami haver családdal zajongtak, üvöltöttek a kölykök, ittak stb. Erre felháborodtak,hogy levegőzni hozták le a gyereket, anyám erre mondta,hogy a játszótár a ház mögött van miért nem mennek oda? Na erre az apuka felb@szta magát, lek.urvaanyázta édesanyámat, megmondta,hogy feljelentést fog tenni. Anyám már dühös volt eléggé és mondta,hogy be fogja záratni a boltot,ha nem fogják ezt a viselkedést befejezni. Erre nekiestek,hogy majd feljelentik, meg beperlik,mert nekik itt joguk van. Aztán a tulaj csak elküldte őket azzal a szöveggel,hogy "hát sajnálom,majd legközelebb"

Ha kihívom a rendőrséget tesznek valamit? Most hazafogok utazni a barátommal, de nem fogják zsebre tenni amit kapni fognak. Múltkor anyám felhúzta a redőnyt és azért is felszóltak neki,hogy ne zajongjon,mert feljelentik.

Teljesen idegbeteg lettem most,holnap tuti,hogy kiosztom a tulajt a f@szba.

Mit lehet tenni? Lehet kérni a nyitvatartási rend megváltoztatását? Vagy bezáratni őket? Mert én már mindenre képes lennék. Volt már olyan is,hogy este fél11 körül jöttek az ablak alá piálni meg hangoskodni és tényleg rettentő idegesítő.


2012. aug. 7. 20:40
 1/8 anonim ***** válasza:

1. nem csendháborítás, hanem nyugalomhoz való jog, amit sértenek;

2. kihívod a rendőröket + önkormányzat + amilyen hatóságot találsz;

3. előbb-utóbb bezárják a műintézményt;

2012. aug. 7. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
49%

A rendőrök csak akkor avatkoznak be, ha az italozók ütik egymást. Anyukádnak meg azt fogják tanácsolni, hogy az önkormányzatnál jelentse. Ha egyedül tesz bejelentést ellenük, neki kell fizetni az eljárási díjat. (Nem tudom, hogy most mennyi.) Gyűjtsetek be a lakóktól aláírásokat és adjátok be közérdekű bejelentésként.

Ez a hivatalos mód. A gyakorlat az, hogy semmit nem lehet az ilyen csürhe ellen tenni.

2012. aug. 7. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
Óvatosan oszd ki, vigyázni kell ezekkel a hiperpigmentáltakkal... Amúgy nem is cigizhetnek 5 méteren belül, ezt mindenképp említsd meg ha esetleg feljelented őket, mert pénzbírságot szabnak ki rájuk.
2012. aug. 7. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Anyád mért nem hívja fel a 107-t? Addig ne várjon csodát. A rendőrök meg jó eséllyel kiosztanak majd nekik egy 50-es csekket csendháborítás végett.
2012. aug. 7. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ez nem csendháborítás, ahogy már előttem is írták, a rendőrök max annyit csinálhatnak, hogy szétszélesztik a bandát, és megkérik őket, hogy csendben legyenek, de gondolom ez számodra is világos, max addig tart, míg a rendőrök kifordulnak az utcából.

Fogjanak össze a lakók és menjenek az önkormányzathoz, előzetesen be is lehet menni érdeklődni, hogy pontosan mi a menete a panasztételnek, ők az illetékesek ebben, meg a nyitva tartás miatt is.

2012. aug. 8. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Ágshow válasza:
Sajnos a rendőrök sem tesznek semmit! Mellettünk a rendőrség bérel az embereinek egy tetőtéri lakást, és ők a legnagyobb csendháborító bunkók! Éjjel 1-ig 2-ig visítanak a "szép kislányok" náluk, ők meg a piás üveget és a sörös dobozokat nyitogatják eszméletvesztésig! A zene persze az éjszaka közepén is üvölt, a kollégáknak hiába telefonálok, holló a hollónak.....ki sem jönnek hozzájuk, már több éve tapasztalom sajnos.! Nekem "válogatott és cizellált kedvességeket" kiabálnak át, ha merészelem megkérni őket arra, hogy az éjszaka közepén legyenek kedvesek visszafogni magukat, hiszen ők a REND ŐREI, mert másnap dolgozni szeretnék menni.... és sajnos ezt már 2 éve vagyok kénytelen elviselni, rettegésben élek, hogy részegen mikor lőnek át hozzám?! A ház tulajdonosa pedig, akitől a rendőrség bérli az ingatlant nagy ívben lesz@rja, hogy mit csinálnak éjszaka a bérlői....
2012. aug. 9. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Na jólvan azért, kinőttünk a mesedélutánból. :) De azért majd írj ha átlőttek hozzád. Biztos hazahordják a pisztolyukat.
2012. aug. 9. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Ágshow válasza:

Drága Ismeretlen!

Mást nem is kívánok Neked, mint azt, hogy egyszer az életben Neked is legyenek ilyen "kellemes" szomszédaid hosszú-hosszú éveken keresztül és akkor talán elhiszed azt is, amit fent leírtam!

Egyébiránt minek kerestem volna fel ezt a honlapot? Lenne sokkal szórakoztatóbb elfoglaltságom is a szabadidőmben!

Segítő ötletre, hozzászólásra vártam és nem kételkedőre!

2012. aug. 10. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!