Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Tényleg igaz, hogy ha egy...

Tényleg igaz, hogy ha egy lopás miatt kihívják a rendőrséget, nem mindegyikből indítanak eljárást?

Figyelt kérdés

Ellopták az évfolyamtársam pénztárcáját iratostul,pénzestől együtt. Kihívták a rendőröket és a rendőr minden dolgot elmondott arról,hogy ők kijöttek,mert ki kell jönniük de,mivel nincs kamera csak egy volt az udvaron ami ugye előrefelé néz,de már este volt és az sem látott semmit csakm egy fekete foltos mozgást esélytelen,hiába mondták a rendőrnek,hogy vegyen a kilincsről ujjlenyomatot,a rendőr azt mondta,hogy ilyen esetben nem vehetnek,mert ez "kis "ügy2 ahoz,egy rablásnál már szoktak venni,mert kell,de azt mondták,hogy az ujjlenyomat azonosítás 95 %-ban nem szokott eredményre vezetni még akkor sem,ha olyan ember után vesznek nyomatot,aki már volt rabosítva vagy valami ilyesmi.


Egyszóval a bizalmas rendőrök jó tanácsot adtak neki,hogy kijöttek,ők felírják a helyzetet,de eljárás csak akkor lesz,ha a sértett feljelentést tesz,de akkor sem lesz meg úgysem a tolvaj.


Így a cspoprttársam eldöntötte,hogy nem tesz feljelentést.


Hogy van ez,hogy a rendőr nem indíthatja el az ügyet,csak ha a sértett feljelentést csinál?

Milyen ez a "Bizalmas rendőrség? Meg az,hogy az ujjlenyomat nem szokott eredményre vezetni?

Semmirekellő az egész rendőrség ugye?



2015. márc. 11. 21:21
 1/5 anonim ***** válasza:

Amikor nyáron kicsit koccantam a kocsival és a károsult kihívta a rendőröket nekem azt mondták, hogy hivatalból eljárást kell indítaniuk, mert nyoma van (a telefonálás miatt). Ezért meg is büntettek a lehető legkisebb összegre, 5k-ra.


Szóval szerintem ebben az esetben is fognak indítani, max lezárják, mert nincs meg tettes.

2015. márc. 11. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Baromira nem a helyszínen intézkedő rendőr dönti el, hogy miből indítanak eljárást.

A lopás - néhány esetet kivéve - közvádra üldözendő bűncselekmény, és mivel iratok (gondolom igazolványok) is voltak a pénztárcában, így kárértéktől függetlenül bűncselekmény.

2015. márc. 12. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
59%

Tavaly nekem is elloptak egy 45k értékű montit, bejelentettem a zsaruknak, hogy a fent említett értékű bringámat ellopták, azt mi lett rá a válasz???

"Akkor lopja vissza a másik kerékpárját!"

Persze.

Azt majd engem csuknak le, ugye?

Hülyék a zsernyákok!

2015. márc. 12. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Tőlem is loptak már. Nem minden lopásból kell ügyet indítani. Nem tettem feljelentést, csak szóltam nekik. Nehogy a rendőr döntse már el, hanem a sértett. Majd ha tőled lopnak kérdező majd eldöntöd mit akarsz, de más helyett nem dönthetsz:-)
2015. márc. 12. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
3-as! Ha tudod bizonyítani, hogy a te kerékpárod (pl. vázszám), akkor nyugodtan lopd vissza. A sajátod, mindvégig jogosan van nálad.
2015. aug. 15. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!