Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » A rendőröket azért utálják az...

A rendőröket azért utálják az emberek mert irigylik őket?

Figyelt kérdés
mert biztos állásuk van nem is keresnek rosszul , pláne különböző pótlékokkal na meg nem is a legmegerőltetőbb munkájuk van. Azért gondolom hogy irigylik őket mert idáig 3 ismerőmtől is hallottam hogy a nyázták őket de végül a beszélgetés oda jutott hogy ők is jelentkeztek régen de valamilyen oknál fogva nem vették őket fel .... Szal jól látom a dolgokat? Sokan azzal érvelnek hogy csak a pénzt szedik be no már most ha betartaná mindenki a törvényt a szabályokat akkor már is nem szednének be pénzt. Illetve már párszor utánam jöttek rendőrök kisebb közlekedési szabálysértés miatt de tiszta jó fejek voltak és csak figyelmeztettek.
2015. márc. 14. 21:19
1 2 3
 1/29 A kérdező kommentje:
illetve irigylik még mert van egy kis hatalom a kezükben amivel én még nem láttam rendőrt hogy jogtalanul vissza élt volna
2015. márc. 14. 21:20
 2/29 anonim ***** válasza:
71%

Nem.

A rendőröket azért utálják sokan, mert a szó szoros értelemben hasznavehetetlenek, nem végzik jól a munkájukat, korruptak, és félnek.

- Ha C. típusú állampolgár rabol ki/ver meg/tör be a házadba, a rendőrség széttárt karokkal közli, hogy nem tud vele mit csinálni.

- Ha meglopnak, a rendőrség nem foglalkozik vele.

- Ha megfenyegetnek, a rendőrséget nem érdekli addig, amíg vér nem folyik.

- Félnek az elkövetőtől, ha az c. típusú, vagy ha el is kapják, beviszik, majd másnap kiengedik.

- Ismerősömékhez betörtek, kijöttek, jegyzőkönyveztek, majd pár hét után le is zárták a dolgot, nem is keresték a betörőt.

- Állandóan traffipaxolnak, pedig nem ennek kellene a legfontosabb feladatnak lennie a rendőrségen.

- Sokan rendkívül korruptak.

- Veszélyes környékre nem mennek járőrözni, mert félnek. (Rendőr, de fél. Akkor MINEK ment rendőrnek?)



Stb. Soroljam még?

A mai formájában a rendőrség nem is egy vicc, hanem egy tragédia. Aztán csodálkoznak, ha az átlagemberek elkezdenek szervezkedni, hogy biztosítani tudják a közbiztonságot.

2015. márc. 14. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
41%

"ha betartaná mindenki a törvényt a szabályokat akkor már is nem szednének be pénzt"


Dehogyisneeeeeem, hát miből lenne akkor az államnak bevétele ?

2015. márc. 14. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 BefŐzike ***** válasza:
46%

Lehet, hogy irigylik őket. Pl. szoktak arról lenni hírek, hogy lekapcsoltak rendőröket, akik kenőpénzt fogadtak volna el vagy direkt kértek (mert ezt vannak, akik ellenőrzik).


Aztán volt olyan hír is még régebben, amikor rendőrök raboltak ki egy (azt hiszem) ismerten nem szabályos forrásból származó pénzt araboktól(?)


Szóval biztos jól kereshetnek így néhányan (biztosan nem mindenki).


A másik oldalról meg, ha olyan jól keresnének, akkor nem feltétlenül tennének így.

2015. márc. 14. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
Na ez se igaz!
2015. márc. 14. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
91%
Én azért, mert betörés jelentése után 4(!) órával később másztak ki, (Budapest belvárosában)10 percnél kevesebbet voltak, semmit nem csináltak, majd elmentek, három hónap múlva postán kaptam a jegyzőkönyvet, miszerint a nyomozás lezárva, tettes ismeretlen. Hát dugják fel maguknak azt a komoly nyomozást.
2015. márc. 14. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
igen, irigyek a hatalomra, amit az állam ruház rájuk.
2015. márc. 14. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
52%

Nem irigykedek rájuk mert nincs mire. Az én szememben ott kezdődik a rendőr fogalma amilyen az államokban van, ha pl lát egy erőszakoskodást akkor odasiet a gumibottal és jól elveri a molesztálót, vagy épp a retikül tolvajt, nem tartva attól hogy kap egyet Ő is a fejébe.


Az itthoni rendőrök amúgy is utálatosak, sűrű dolguk felől olyanokat megcsinál némelyik fiatalabb autós járőr, hogy ismert helyeken nézegeti a k**vákat éjszaka, meg büfékben esznek komótosan.

Van egy kép a neten ahol egy rendőrségi kisbusz tele rendőrrel megállt a lángosos mellett kirakva a villogót a járda szélén, és szépen elmentek enni vagy 5-en.


Szóval én magam, ezért utálom őket. Mert nem a problémás helyeken portyáznak, ahol úgyis beléjük kötnek és kénytelenek utána készenlétis "kollégákat" is segítségül hívni, mert annyira alkalmatlanok egy probléma rendezésére.


Vannak viszont példás rendőrök, akik komolyan is veszik a dolgot, legyen az cigány vagy magyar nemzetiségű.

2015. márc. 14. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
88%

Nem tudom milyen ismerőseid vannak, mindenesetre folyamatosan hallom, hogy manapság inkább szégyen rendőrnek menni, lesajnált egy szakma, mert a mostani rendőrök szánalmasak, és inkompetensek.


Mondok pár példát:


Haveromnak megfújták az elég drága bicikliét. Amint észrevette, rohant a rendőrségre. Ott pedig szépen közölték vele, hogy nem tudnak mit tenni, úgysem kerül elő a tettes.

Rokonomtól a pénztárcát lopták el, vele is közölték, hogy ne vicceljen már, rengeteg ilyen eset van, nem tudnak vele mit csinálni.

Ismerősünkhöz betörtek, 800.000 FT értékben tűntek el tárgyak. Mi volt szerinted? Jegyzőkönyv, majd közölték, hogy remélik, biztosítva voltak a cuccok.


Erre kicsoda irigy? Effektíve ezzel a hanyagságukkal, trehány szervezéssel, és elszólásokkal azt jelentik ki, hogy tulajdonképpen akárki ellophat akármit, akárki betörhet akárhova, a rendőrség úgysem tesz ellene érdemben semmit. A városban történt már több betörés, egyik esetnél SEM lett meg se a tettes, se az ellopott dolog. Akkor most az átlagembernek ezek után milyen véleménye kellene legyen a rendőrségről? Egy nagy rakás sz@rt sem ér az, amit "rendőri intézkedés" címén csinálnak, ezt bárki meg tudja csinálni.


Szánalmas, hogy ha valami politikust, vagy ismert személyt rabolnak ki, akkor már mindjárt a TEK-et küldik szinte, ha az átlag polgárt, akkor meg magasról tojnak rá.

2015. márc. 14. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 A kérdező kommentje:
3as ne mondd már ha egyszer nem szeged meg a szabályokat akkor nem fognak megbírságolni. Ha nem hajtasz gyorsan nem mérnek be ennyi.. Én még olyant nem láttam hogy rendőr rá áll valakire és addig követi még egy záróvonalon pl át nem megy. Az meg hogy nem végzik jól a dolgukat nem tudom nem tapasztaltam de ha így van akkor rengetek embert dolgozót lehet utálni nem csak a rendőröket. Ti elvárnátok azt hogy kézen fogva sétáljanak veletek vagy mi ? Szerintem a rendőr itthon is utána futna egy tolvajnak. Ne haragudjatok utálni olyan embereket akik titeket szolgálnak és az életüket veszélyeztetik ti miattatok, ti miattatok dolgoznak ünnepnapokon. De mégis mi az hogy haszontalanok , akkor gondolom ha bajban vagytok nem hívjátok őket . na meg te hogyan oldanád meg a problémádat nélkülük ? hol tennél feljelentést , kik tennék hűvösre a rossz fiúkat? Na meg kihagytam nyilván azok is utálják őket akik rendszerint rosszfát tesznek a tűzre illetve szeretnének.
2015. márc. 14. 21:53
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!