Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » A rendőrség szokott így nyomozni?

A rendőrség szokott így nyomozni?

Figyelt kérdés

Éjjel betörtek a garázsunkba és elvitték a közel 200 ezres biciklinket,megtettük a feljelentést.


Kamera nincs,senki semmit nem látott nem hallott.


Így szokott nyomozni a rendőrség,hogy ugye manapság mindenkinél van mobiltelefon és ,hogy abban az időben,mert 2 órakkor ugatott nagyon a kutya biztos akkor körül lehetett,csak a fene tudta,hogy mit ugat. Szóval,hogy lekérdezik a szolgáltatókat,hogy milyen mobilszolgáltatójú sim kártya járt ott abban az időben,az a bizonyos sim kártya kinek a nevén van,mert ugye a tolvajnak van esze,hogy a telefonon a gps-t kikapcsolja és úgy megy lopni,hogy a készüléket ne lehessen bemérni. Nade ott a sim kártya. Csak azt nem tudom,hogy a sim kártyát be tudják mérni vagy nem csak akkor,ha hívást kezdeményez,fogad vagy használja a sim kártya szolgáltatást éppen? Ez jutott eszembe,hogy meg kellene a nyomozónak mondani,hogy így nyomozza ki,mert más választás úgysem lesz.


Szoktak így vagy ilyen formában nyomozni vagy csak akkor nyomoznak így,ha valakitől ellopják a telefont és úgy akarják megtalálni?



2015. ápr. 4. 20:56
 1/5 anonim ***** válasza:

Igen, szoktak így nyomozni amcsi filmekben!

A SIM kártya bemérésével nem is lenne semmi gond, csak hogy az visszamenőleg nem szolgáltat adatot. Akkor tudják csak bemérni, ha tudják a telefonszámát vagy éppen telefonál és közbe, akkor igen, bemérik. Nem vagyok biztos, hogy nálunk van olyan felszerelés, amely ezt lehetővé teszi, bár attól függ hol laksz. Ilyen esetben több esethez kapcsolódó összefüggést keresnek, esetleg megkérdezik az utcában élőket. Nekem 2 stihl fűrészemet lopták el, bár ez jó 10 éve volt, a jó magyar rendőrség le sem szarta az ügyet, évekkel később nyaralás közbe raboltak ki, mindenki tudta, hogy a szomszéd öregasszony fiacskája volt, de a rendőrség át sem ment megnézni, pedig mindent náluk találtak volna.

2015. ápr. 4. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ez a SIM alapú bemérés tévhit! Ha van mobileneted, kapcsold ki a GPS-t a telón (esetleg Csak eszközérzékelők mód) és a Wi-Fit, majd nyisd meg a térképet. Na kb. ilyen pontosságú. A másik gond, meg amit az előző írt.
2015. ápr. 4. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
54%

Tapasztalatból írom ezt le


Sajnos el kell hogy keserítselek kérdező.SEMMIT sem fogtok elérni azzal hogy feljelentettétek a tettest


Nálunk is hasonló dolog történt,hasonló értékben loptak csak nekünk a telephelyünket törték fel (Tehát nem a lakásunkat,így esélyünk se volt észrevenni)


A b..zi rendőrök annyit csináltak hogy kijöttek,pofáztak zagyvaságokat azt kész,ennyi.Ujj lenyomatot még véletlenül se vettek (gondolom azt se tudták hogy kell) kutyákat se hoztak hogy nyomok után szaglásszanak,abszolút senkit se kérdeztek ki pedig vannak gyanúsítottak és "enyhe" ráutalások hogy kik voltak.Méhtelepre se mentek vizsgálódni tehát abszolút semmit nem tettek ezek az alkoholista,lusta fánkzabáló rendőrök csak ki küldtek egy levelet 1-2 hét múlva amiben gyakorlatilag leírták hogy szarnak az egészre és törődjünk bele ebbe a dologba.Ennyi


Ha én vettem volna a kezembe a nyomozást akkor 3 nap alatt megtaláltam volna a tetteseket csak ezek a korrupt rendőrök egyrészt túl hülyék ehhez másrészt magasról leszarják az egészet


Ők csak ahhoz értenek hogy jól megbírságolják a népet mindenféle szarságért,az nem számít ha embert ölnek vagy szétlopják a lakosságot,csak az hogy szívassák az embereket ott ahol csak tudják.Ezért is utálják sokan a rendőröket és ezért se fogom tisztelni őket sose.Ők nem értünk vannak,annyi biztos


Viszont abban hibás vagytok kérdező hogy nem néztetek ki amikor a kutya ugatott.Nekem az az első ha este ugat a kutyám gázpisztollyal rögtön kimegyek és körbe nézek hogy mi a helyzet.Úgyhogy máskor nézzetek ki ha a kutya ugat,nem dísznek van az ott hanem azért hogy riasszon ha baj van

2015. ápr. 5. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Igen, a cellainformációk alapján lehet szűkíteni a gyanúsítottak számát. A telefon nem csak híváskor csatlakozik a hálózatra, hanem állandóan, rendszeres időnként automatikusan is.

Lehet így nyomozni, de egy kerékpárlopás ügyben nem fogják ezt alkalmazni. Drága és sok munkával jár, ezért csak kiemelt, fontos ügyekben alkalmazzák.

Ezt alakmazták a romagyilkosságok esetében is:

[link]

2015. ápr. 5. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Egy bicigli miatt.... Ismeretségben 2 olyan betörés történt, ahol a károsult egy kicsit utánajárt, kérdezősködött, vagy csak egyszerűen követte a tanyától a nyomot a szántóföldön (!!) és megnevezték a betörőt a nyomingernek. Ugye mondanom sem kell, hogy milyen magasról szarták le őket a rendőrségen. Erre mondaná ugye az egyszeri rendőr, hogy más dolog tudni és más dolog bizonyítani tudni, de a pitsájukat, ki a tököm bizonyítsa, ha nem a névlegesen erre szakosított hatóság.

Ne nagyon reménykedj, szpemmeld teli a világot a bringáddal, hátha valaki látja.

2015. ápr. 5. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!