Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Feljelentettek, ámde az...

Feljelentettek, ámde az illető azt mondta nekem megbánta és visszaakarja vonni a feljelentést. Megteheti?

Figyelt kérdés

2015. ápr. 1. 08:17
 1/7 anonim ***** válasza:
igen.
2015. ápr. 1. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ez biztos? Mert akkor köszi a választ! Én azt hittem, nem lehet csak úgy visszavonni a feljelentést!
2015. ápr. 1. 09:47
 3/7 anonim ***** válasza:
Menjetek be együtt aztán beszéljetek a rendőrökkel, hogy mi van.
2015. ápr. 1. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
88%
nem mindegy, hogy miért jelentettek fel ... ha hivatalból üldözendő a cselekmény, akkor nem tudja visszavonni
2015. ápr. 1. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
83%

Igen, a visszavonás lehetősége függ a feljelentés témájától. Akkor vonható vissza, ha nem tartalmaz hivatalból is üldözendő cselekményt. Ilyen például magánlaksértés, gépjármű elvétele jogtalan használata, becsületsértés, stb.

Ezen túl függ az ügymenet állásától is, a szabálysértési hatóság, illetve a bíróság érdemi határozatának meghozataláig vonható vissza.


Adott esetben lehet ráutaló magatartás is (például becsületsértésnél), idézés esetén, a kellő időben ki nem mentett távolmaradást a szabálysértési hatóság a magánindítvány visszavonásának tekinti.

2015. ápr. 1. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
61%

Jó, de nem robotok vagyunk.

Ha mindenki tagad mindent innentől kezdve és úgy áll az ügy simán megszüntetik a nyomozást.

Millió ilyet láttam már.

Pl:Egyik elverte a másikat, az meg feljelentette súlyos testi sértés miatt.

Két nap múlva kibékültek, utána meg szóltak a nyomozónak.

Onnantól kezdve már ment a ködösítés, hogy agyrázkódás, nem emlékszik jól meg bla bla.bla...

Aztán lezárták az ügyet és a.lényeg, hogy nem lett ítélet hozva, .

2015. ápr. 1. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
83%

"Ha mindenki tagad mindent innentől kezdve és úgy áll az ügy simán megszüntetik a nyomozást.

Millió ilyet láttam már.

Pl:Egyik elverte a másikat, az meg feljelentette súlyos testi sértés miatt. "


Kis butus. A súlyos testi sértés miatt az orvosnak hivatalból kell feljelenést tennie. A hamis tanúzást pedig a törvény bünteti.

Függ attól, hogy milyen ügyről van szó.

Sokan nem értik, hogy a lopáson tetten ért embert mirt bírságolák meg lopás kísérletéért, amikor visszakerül a lopott tárgy sértetlenül. Azért, mert a lopás attól még megtörtént, és nem rajta múlott, hogy nem lett sikeres.

A cslekményt tehát elkövette, csak a kár megtérült.

2015. ápr. 3. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!