Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Milyen bűncselekmény, ha...

Milyen bűncselekmény, ha rendőrség nevében csinálok valamit?

Figyelt kérdés
pl. valakihez bekopogok, hogy: Itt a rendőrség! Gondolom nem lehet a rendőrség nevében bármit is csinálni. De, ez minek számít, lecsuknának érte?
2010. febr. 20. 10:34
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Úgyhogy kár volt kiadni magam fatörzsmesternek, mert lecsuknak :(((
2010. márc. 15. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
56%

Nem csukhatnak le érte. Ha csak annyit állítasz, hogy rendőr vagy (de amúgy nem), nem követtél el semmit. Azon kívül, hogy hazudtál, de azt sem a szabálysértési törvény, sem a BTK nem bünteti. Egyedül a Biblia. :-)


Ha visszaélsz valamiféle módon ezzel a hazugsággal, na akkor már lesz telefonkönyvvel a fejedre verés a kihallgató szobában! :-)

2010. márc. 19. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim válasza:
11:50 magyarországon 20 év az életfogytigland ugyhogy nem hiszem hogy ezért kapsz 30 évet!!!!!
2010. máj. 11. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Én vagyok a 11:50-es és a közvetlenül utána következő hozzászóló is.

Nem hittem volna, hogy valaki komolyan veszi az első válaszomat. Ugyanis viccnek szántam, utalva arra, hogy a Btk. nem kriminalizálta, azaz nevesítette bűncselekménnyé azt, ha valaki rendőrnek adja ki magát, de ezen kívül egyebet nem tesz (tehát "rendőri" mivoltával egyébként nem él vissza). De az ez attól még egy oltári nagy disznóság!.

A következő válaszban a komolyra váltottam.

Hát, ha ez valakinek nem ment át, ...

2010. máj. 12. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!