Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Bevihetnek egy 16 évest lányt...

Bevihetnek egy 16 évest lányt a rendőrségre kihallgatásra, de nem azért mert rosszat csinált hanem mert vamai olyat látott ami bizonyíték lehet?

Figyelt kérdés

#16 éves #bevihetnek
2015. jún. 1. 20:46
 1/8 Shai-Hulud ***** válasza:
100%

Ilyenkor beidézni szokás, és nem bevinni.

Az idézésre viszont meg kell jelenni, ha nem teszed, akkor elővezethetnek.

Ha bűncselekményt láttál, akkor köteles vagy vallomást tenni, kivéve ha ezzel magadat, vagy közvetlen hozzátartozódat vádolnád.

2015. jún. 1. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Természetesen. Ez miért kérdés?
2015. jún. 1. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Blogot írok és nem szeretnék hülyeséget ìrni. Amúgy én is gondoltam , hogy bevihetik, de nem voltam benne biztos. :3 Azért köszönöm a hozzá szólásokat. :)
2015. jún. 1. 22:28
 4/8 anonim ***** válasza:
Bevihetik. De a tanuvallomásrol a jegyzökönyvet mivel kiskorú nem írhatja alá, csak a törvényes képviselője. Szoval ha beviszik hivni kell apát anyát v valakit.
2015. jún. 2. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Rendben köszi. :)
2015. jún. 2. 13:17
 6/8 anonim ***** válasza:
Kedves 4. hozzászóló, olyan nincs, hogy kiskorú, gyermekkorú van és fiatalkorú. A 16 éves az fiatalkorú, így törvényes képviselőjét értesíteni kell, de nem kötelező elmennie vele. Gyermekkorú esetén (<14) kell jelen lennie a törvényes képviselőnek, a gyermekkorú meg aláírja ha tud írni, egyébként ilyenkor hatósági tanút is kell hívni aki pluszban bizonyítja az eljárási cselekmény törvényességét
2016. márc. 5. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Kedves utolso válaszol. Ha jártas lennél a jogban, tudnád, h kiskorú : 18 alatt n_n
2016. márc. 6. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ja, van olyan, hogy kiskorú...a te szóhasználatodban, de a jog két részre bontja, mert amint említettem vannak gyk és fk... egyébként jogot végeztem...és azt is tudom, hogy milyen egy kihallgatás, mert már vagy 100-on voltam.

Szóval azt mondod, hogy kiskorú, akkor 18 év alatt mindenkire gondolsz, csak így nem igaz, hogy nem írhatja alá...mert ha fk. akkor a gondviselő nem is kötelező, csupán értesíteni kell, és aláírja az fk.

Ha gyermekkorú, akkor kötelező szülő jelenléte + hatósági tanú is!

2016. márc. 6. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!