Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Az ATM felvétel nem elég...

Az ATM felvétel nem elég bizonyítéknak?

Figyelt kérdés

Használták többször is folyamatosan a bankkártyámat.Azonosítottam az elkövetőt(aki abban a városban maradt,ahonnan én eljöttem,onnan is emelte le a pénzeket) Kb.3 hónap után jelentettem az esetet,meg van az elküvető,azonosítva és már meg állítólag ez nem lesz elég bizonyíték a visszaéléshez!!!

Azt se tudom,hogy az a rengeteg pénz honnan érkezett rá!



2014. jan. 14. 16:42
1 2
 1/16 Shai-Hulud ***** válasza:
70%

"Kb.3 hónap után jelentettem az esetet"


3 hónap után??? :D


A bejelentésig (elveszett, ellopták, megsemmisült, stb.) egyértelműen a tulajdonos felel a bankkártyával történt MINDEN tranzakcióért.

Azaz ha bárki is használta a kártyádat, amíg te nem tiltattad le a banknál, te viseled a terhét.

A bejelentéstől számítva a banké a kockázat, és általában néhány órán belül országszerte használhatatlan is lesz a bankkártya.


Amíg nem jelented a kártya elvesztését, addig nincs semmilyen visszaélés, egyszerűen nem fogadják el az erre való hivatkozást. Hiszen akár oda is adhattad valakinek a kártyádat, aki használja azt, majd te meg reklamálsz, hogy visszaélés történt....

2014. jan. 14. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
De mikor feljelentést tettem elfogadták,és nem is kötöttek ebbe bele...Most meg már utalt rá a rendőr,hogy ez lehet kevés mégis.Mi az,hogy lehet? MItől változhatott ez meg?
2014. jan. 14. 18:04
 3/16 A kérdező kommentje:
És mi van ha addig nem vettem észre vagy bármi?Ráadásul egy ismerősöm használta,akinek már volt ilyen vagy valami ilyesmi ügye. És most meg már hogy hogy nem elég bizonyíték ez?? Valószínúleg csalással szerezte a pénzt,ami az én kártyámra jött. Most így rám verhetik az egészet?Ő majd hogyan bizonyítja,hogy én adtam oda?
2014. jan. 14. 18:12
 4/16 Shai-Hulud ***** válasza:
75%

Igen, a bank rád verheti az egészet. Te pedig feljelentheted az elkövetőt, hogy ellopta a kártyádat, vagy indíthatsz polgári pert ellene, hogy visszaélt vele. (És a PIN-kódodat hogy tudta meg?)


De a bank felé te vagy a felelős, mint kártyatulajdonos. A te kártyád, a te felelősséged.

2014. jan. 14. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Én a bankot nem is hibáztatom. Feljelentettem az elkövetőt,de 3 hónap után csak. Megnéztem a felvételen,azonosítottam. És már meg:"ez nem biztos,hogy elég lesz a visszaélés vádjához"
2014. jan. 14. 18:33
 6/16 Shai-Hulud ***** válasza:

Értem. Hát sajnos ebben az esetben csak a polgári per marad... És ha a rendőrök kételkednek, akkor szerintem nem túl jó kilátásokkal indulsz.

De erről inkább egy ügyvédet kellene megkérdezned, csak tartok tőle, hogy maga a kérdezés is pár ezer forintodba fog kerülni.

Azért sok sikert!

2014. jan. 14. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Köszi!

Sajnos nem tudom bizonyítani,hogy ellopta. Pedig már volt ilyen esete.

Most a csalást is rám fogják húzni,biztos vagyok benne...

2014. jan. 14. 23:04
 8/16 A kérdező kommentje:

Ráadásul az is ellenem szól,hogy csak akkor jelentettem be,mikor kaptam egy levelet "egy vásárlótól",hogy "nem küldöm a terméket".

Tehát számukra az a magyarázat,hogy ráakartam kenni erre az emberre.

2014. jan. 14. 23:05
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Ha megnézed egy kívülálló szemével, akkor nagyon úgy néz ki, mintha te is benne lennél. 3 hónapot vártál, egy barátod az elkövető, tudja a pin kódot, folyamatos tranzakciók, amiről már Józsi bácsinak is sms jön az ATM-től, vagy a havi elszámolószámlában.

Azért nehogy már a rendőr legyen a hülye, vagy annak akarod nézni? Ezek valahogy nem a szokványos reakciók, ha valaki elhagy valamit, vagy ellopják tőle. Már eleve ezt sem írod egyértelműen, hol így, hol úgy.

2014. jan. 16. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Miután kihallgatták el is engedték,mintha már nem is lenne gyanúsított. Már nem az van,mint az elején,hogy visszaélt a kártyámmal vagy hogy ketten csináltuk volna...Ebből az fog kisülni,hogy az EGÉSZET én követtem el!És rettenetesen félek!Csinált már egyszer ilyet,most mégis én lettem a bűnbak.Ez hogy van akkor?
2014. jan. 16. 17:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!