Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Szerintetek tényleg hülyeség...

Szerintetek tényleg hülyeség volt a fősulit bekamerázni?

Figyelt kérdés

Bekamerázták a fősulit mind a 6 emeletet/aulát,hogy ha valami gáz van visszanézzék és hívják a rendőröket.


Ugyanis falfirkálások voltak,laptopok tűntek el stb és voltak gyanúk,ki lehetett ,kik lehettek de rá nem lehet akkor sem fogni senkire és azt mondták a főiskolai vezetők,hogy egyedűl csak a kamera segíthet.


Mindenhova kamerát tettek,kb 25 kamerát szereltek fel,azt is hallottam,hogy 5 millióba került a kamera,szerintem kamu. Mi kerül 5 millióba mikor egy db kamera is 15 ezer ft,ez meg legyen 25 db kb. ami a suliba van.


Az viszont igaz,hogy mióta két hónapja kamerák vannak azóta nincs falfirka. A barátom azt mondta,mivel neki a garázsában van kamera ő tudja,hogy nem sok értelme. Ma már a kamera nem akadály a rosszindulatú embereknek és a rendőrség sem csinál semmit csak a fontos dolgokkal,gyilkosság,rablás ilyesmi. Mondta a barátom,hogy ott van a főiskolán a kamera (értitek főiskolás diákok és köztük is van nem is egy állathoz hasonló viselkedésű diák) szóval ott a kamera a fősulin, és azt mondta,hogy addig virít csak a kamera ott míg festékszóró sprayvel le nem fújják,mert ezt egy rutinos rosszakaró meg tudja csinálni,hogy úgy közelíti meg a kamerát,hogy tudja merre néz és hátúlról megy,hogy a kamera ne lássa,mert a kamera mindaddig vesz míg le nem fújják és hátúlról a kezével előrenyúl a kamera fókuszához és lefújja,és a kamera nem is vett fel senkit,hogy ki fújta le csak egy kezet egy pillanatig és elsötétűlt és,hogy na ki fújta le? Sosem derűl ki. Szóval elmagyarázta a barátom ,hogy a kamera ma már nem ment meg a rosszakarók ellen.

Tényleg igaz ez?



2015. jún. 2. 15:37
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Az igaz, hogy a kamera nem akadályozza meg 100%-osan a rongálásokat, egyéb dolgokat. De okosan felszerelve azért jócskán megnehezítheti őket.

Egy kamera 15k.. vagy kevesebb, vagy több. Attól függ, milyen fajta. De egy kamera RENDSZER nem csak ebből áll. Valahol tárolni kell a felvételeket (amit szintén biztosítani kell). Ha igényesek akarunk lenni, akkor kell tartalék áramforrás, szintén levédve biztonsági rendszerekkel. Ha egy áramszünettel kiiktatható az egész rendszer, akkor az olyan, mintha nem is lenne. Ezeket azonkívül, hogy megveszik, be is kell szerelni. Ezt ugye nem a sarki villanyszerelő fogja megtenni, hanem biztonságtechnikai vállalat. 5 millió simán reális lehet.

2015. jún. 2. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

big brother watches you.


mindig is utáltama kamerákat, lassan egy kuva közértbe nem tudsz elmenni anélkül hogy ne vennének fel pluss hugyozni nem tudsz a saját utcád sarkán mert másnap jön

a csekk hogy mmegbüntettek mert felvettea cctv. Hát anyád

2015. jún. 2. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szerintem egyáltalán nem hülyeség. A biztonsági kameráknak tudomásom szerint mindenhol visszatartó erejük van, mint ahogy te is írtad, hogy két hónapja nincs falfirka, ill. én is tudok hasonló "eredményekről" közterületek és lépcsőházak esetén.

Az igaz, hogy elvileg ki lehet játszani a kamerát, de az attól is függ, hol és hogyan van elhelyezve. (Pl. lehet, hogy minden kamerára rálát egy-egy másik kamera, akkor pedig az veszi a rongálót, akárhonnan is közelít...) Szóval kockázatos lehet a garázdáknak, és ha józan ésszel átgondolják, akkor el is megy a kedvük az egésztől.

Az ár pedig simán lehet reális, mert egyrészt maga a kamera is lehet drágább, mint amit írtál (elég nagy különbség van köztük), ill. magának a rendszernek a kiépítése is költség (vezetékek, egyéb berendezések, pl. rögzítés, tárolás; munkadíj, áfa).

2015. jún. 2. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szerintem az az elszomorító, hogy vannak olyan embertársaink, akiknek örömet okoz a rongálás, falfirka, vagy összehugyozni, összeszarni a ház falát.

Engem nem zavar ha felvesznek, vegyenek.

2015. jún. 3. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!