Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Szerintetek elég lesz a...

Szerintetek elég lesz a fokozott rendőri jelenlét hogy a Budapest Pride-ot megzavaró, randalírozó, provokatív szélsőségek ne balhézzanak?

Figyelt kérdés

"Budapest rendőr-főkapitánya fokozott ellenőrzést rendelt el a főváros több kerületében – olvasható a police.hu-n megjelent közleményben."


"a közrend és közbiztonság fenntartása, a bűncselekmények és szabálysértések számának visszaszorítása, a jogellenes cselekmények megakadályozása, valamint a közlekedési balesetek megelőzése."

[link]


2015. júl. 9. 07:46
 1/5 anonim ***** válasza:
71%

Attól függ, mit értünk ezalatt. Randalírozó, provokatív szélsőségesek a vonulók között is lesznek, velük nem fog csinálni semmit a rendőrség.


Ha valaki békésen nemtetszését nyilvánítja a rendezvény ellen, velük sem kellene, hogy a rendőrség bármit is tegyen (hiszen semmilyen jogot nem sértenek ezzel).


Ha valaki erőszakosan lép fel embertársai ellen, esetleg garázdaságot követne el, akkor kell a rendőrségnek fellépnie, de ezt valószínűleg meg is fogja tenni, mint eddig is.


Sajnos feszültségek mindig vannak. Ennek oka az, hogy nem mindenki egyenlő, és sokszor a szólásszabadságot is sajátosan értelmezik. A toleranciát meg lassan úgy értelmezik, hogy aki nem ünnepel bizonyos csoportokat, az már intoleráns. Pedig nem.


Én toleráns vagyok, mivel szerintem mindenki egyenlő. Viszont ugyanezért nem is hinném, hogy ünnepelni kellene bárkit is. Tehát én nem fogok kimenni sem vonulni, sem ellentüntetni. De remélem, hogy a rendezvény nem fogja megzavarni az emberek nyugalmát és sérti meg a pihenéshez való általános emberi jogokat.

2015. júl. 9. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
51%
Én csak azt furcsállom, hogy 2006 előtt senkit nem zavart a felvonulás, azóta viszont minden évben megjelenik a kordon túloldalán néhány szerencsétlen, zavarodott, önnön szexuális irányultságát elfogadni képtelen agresszív bunkó. Engem speciel abszolúte nem érdekel az egész ügy, aki emiatt kimegy hőbörögni, az minimum gyanús.
2015. júl. 9. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
50%
Már a csapból is a melegek folynak. Nagyon unalmas.
2015. júl. 9. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
12:02: hát ha folyton velük foglalkozol...
2015. júl. 9. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
58%
Provokatív szélsőségek? Itt álljunk meg egy pillanatra. Nem a melegek provokálják az embereket a Pride-on? Mert én úgy tudtam.
2015. nov. 25. 04:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!