Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Ilyesmi miért csak évente 1-2...

Ilyesmi miért csak évente 1-2 alkalommal van?

Figyelt kérdés

[link]


Ilyenkor van az, amikor elégedett vagyok a közbiztonsággal, amikor meg vagyok elégedve a rendőri létszámmal.


De ha ilyenkor tudnak ilyet csinálni, akkor máskor miért kell a rendőröknek bent az épületben kuksolni? Miért nem küldik ki mindet mindig az utcára?


Ilyenkor van elég rendőr..... Érdekes. Viszont az felháborító, hogy nyamvadt 14 órán keresztül tart ez. Azt utána mi van? Ismét lehet gyilkolni? Vagy mi? Úgy csinálnak, mintha elég lenne ez a 14 óra és ettől aztán marha sokat javulna a közbiztonság. Ha mindig ennyi rendőr lenne az utcákon, mint az ilyen alkalmakkor, na akkor lenne jó. Persze ne csak itt Budapesten, hanem az egész országban.



2015. júl. 9. 08:23
 1/6 anonim ***** válasza:

Ez semmi más mint egy sajtó cikk címe.

Ha van 100 rendőr,azt 4 váltásos rendszerben tudod dolgoztatni 12 órás műszakokban, azaz 25 dolgozik ténylegesen.

Az éppen dolgozó állomány, illetve a készenléti rendőrség is ellenőrzést hajt végre az utakon. Ha neked egy ilyen bugyuta cikk nyugodtságot ad, akkor írok neked ilyet százat.

Arról se feledkezz el, hogy pl. delegáció érkezésénél 160km-ről vezényeltek fel minket, azt sem tudtam, hogy hol vagyok éppen. Az ország nem csak Budapestből áll, mert míg mi fent voltunk, itthon 1 rendőr jutott 6 településre.

2015. júl. 9. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Hát figgyi, még 2013 év végén is volt ilyesmi, akkor több napos, zintén Budapesten, arról is így írtak, abban az időben úgy alakult, hogy rengeteget mentem fel s alá Budapesten autóval meg gyalog is és akkor valóban rengeteg rendőr volt az utakon.... Épp ahogy írva volt a cikkben. Láttam sok gyalogost is, autóval is egyfolytában mentek....


Azt hiszem talán 3 napos dolog volt. De az nagyon tetszett. Jó mondjuk elhiszem, hogy ilyenhez vidékről vonnak el rendőröket, mert sajnos sokaknak Budapest az ország, vidék pedig le van szarva.... Viszont nekem volt 3 tanévem egy iskolában, ami a kerületi rendőrséggel volt szembe, hát állandóan ott bandáztak, beszélgettek a rendőrök, volt egy kisbolt is, oda jártak vásárolni, aztán mentek is vissza az épületbe. Meg a készenléti rendőrök is tudtommal bent vannak, ügyeletben, ha történik valami. Ezek szerint ahogyan írod, ilyenkor ez máshogy van, tehát a készenlétiek is kint vannak. Hát jó lenne mindig így, vagy legalább sokkal gyakrabban lenne ilyen fokozott ellenőrzés és nem csak Budapestből állna az ország, hanem az egész országot lefedhetné az ilyesmi. Persze ehhez több rendőr is kéne, meg kevesebb stadion és más hülyeségek, meg kevesebb lopás. :(

2015. júl. 9. 12:41
 3/6 anonim ***** válasza:
Nehogy azt hidd, hogy a közbiztonság miatt van. Ilyet akkor rendel el a rendőr főkapitány ha keresnek valakit/valakiket. Nem kell különösebben megindokolnia a rendőrnek miért igazoltat, a legegyszerűbb módja a jó nép átszűrésének.
2015. júl. 9. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Illetve a Pride miatt sem utolsó lehetőség.
2015. júl. 9. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

"Azt hiszem talán 3 napos dolog volt. De az nagyon tetszett. Jó mondjuk elhiszem, hogy ilyenhez vidékről vonnak el rendőröket, mert sajnos sokaknak Budapest az ország, vidék pedig le van szarva.... "

Ezt nagyon jól látod. Árvizek idején messze pakoltuk a homokzsákokat, és volt olyan, hogy az őrsparancsnok vonult bejelentésre, mert nem volt járőr.



"Viszont nekem volt 3 tanévem egy iskolában, ami a kerületi rendőrséggel volt szembe, hát állandóan ott bandáztak, beszélgettek a rendőrök, volt egy kisbolt is, oda jártak vásárolni, aztán mentek is vissza az épületbe."

Boltba járni nem tilos, munkaközi szünetben (ahogy te hívod ebéd szünet) egyen, és igyon, és ha kedve tartja beszélgethet is a kollégáival. Ez miért baj?

A nyomozó, vizsgáló, osztályvezető, parancsnok pedig alapesetben az épületben tartózkodik, az ő dolguk a feljelentések felvétele, panaszosok meghallgatása, ügyek összerakása, papírgyártás. Ezt is meg kell csinálnia ám valakinek! Mi is ha más város, vagy falu rendőreivel találkozunk, akkor beszélgetünk velük, ha van idő, mert X városban lakó, Y városban is elkövethet valamit. Információcsere. Én is ugyan olyan ember vagyok mint te, 12 órát nem bírok ki evés, ivás, és beszélgetés nélkül.



"Meg a készenléti rendőrök is tudtommal bent vannak, ügyeletben, ha történik valami. Ezek szerint ahogyan írod, ilyenkor ez máshogy van, tehát a készenlétiek is kint vannak. Hát jó lenne mindig így, vagy legalább sokkal gyakrabban lenne ilyen fokozott ellenőrzés és nem csak Budapestből állna az ország, hanem az egész országot lefedhetné az ilyesmi."

Ez így igaz, a készenlétisek bent vannak, ha nincs rendezvény, azért készenléti rendőrség. Amivel alapesetben én nem értek egyet, de ez az én véleményem.

Valóban, rengeteg tapasztalt ember átszerelt a KR-hez tőlünk, és senkit nem kaptunk helyettük. Több pénz, és teljesen más feladatkör illeti meg őket, ami belső ellentéthez vezetett, de ezt nem akarják tudomásul venni a nagyok.



"Persze ehhez több rendőr is kéne, meg kevesebb stadion és más hülyeségek, meg kevesebb lopás. :("

A sok rendőr nem garancia semmire. A büntetés a legnagyobb visszatartó erő. Illetve én ide sorolnám azt, hogy az állam hagyja, hogy olyan generáció nőjön fel, aki tanulatlan, buta, nem dolgozik, és csak az agressziót ismeri.

Hozom a saját példát megint, most 1 rendőrautó van 6 településre, ha kettő lenne, akkor is 4 településen nincs rendőr, és az a 2 autó is csak egy bizonyos helyen tud figyelni. Nem a rendőrtől kell várni a biztonságot, hanem a közösségtől, én ezt mindig elmondom. Ha nem érzed biztonságban a házad, szerelj fel mozgásérzékelős riasztót, ami sms-t is küld, áldozz 2000Ft-ot havonta egy biztonságtechnikai cégnek, aki rögtön vonul és a rendőrjárőrt is hívja ha baj van. Hordj magaddal legális önvédelmi eszközt, pl. gázsprayt. Mamát, papát készítsd fel, hogy ne engedjen be idegent, ne engedje, hogy bármilyen mesével pénzt csikarjanak ki tőle, figyeljék egymást a szomszédok, és segítsenek egymásnak. Ha ezt az emberek 90%-a megtenné, és áldozna egy kicsi időt, és pénzt a biztonságára, akkor nagy visszatartó erő lenne a bűnözőknek.

Ahányszor kamerával, vagy riasztóval felszerelt házhoz kellett mennünk, mindig meglett az elkövető a helyszínen! Nincs mit tagadnia, nem kell nyomozni a lehetetlen után!

Nincs igazam?

2015. júl. 9. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Elmesélem, hogy zajlik egy intézkedés, ha a sértett telefonál, hogy pl. betörtek hozzá, de nem volt otthon:

Kimegy a rendőr, és az esetek 90%-ban ez van: közterületet figyelő kamera nincs, a házban semmi biztonságtechnikai eszköz nincs, az utcában senkinek nincs utcára néző kamerája, a környezetben lakók nem láttak, hallottak semmit (különben sincsenek jó viszonyban a sértettel, vagy ne írjam fel az adatait, mert ő nem akar tanúskodni). Értékelhető ujjnyom vagy lábbeli nyom nincs, mert gondosan összetakarítottak, mielőtt a rendőrségnek szólnak, mert mit szól a rendőr, ha kupi van. Szóval ilyen agyrémek esetén kell annak a nyomozónak elkövetőt találnia, akit te beszélgetni látsz.

Mi is ugyan olyan emberek vagyunk, mint bárki más, csupán annyi, hogy objektívebben látjuk a "biztonság" kérdéskörét, hiszen ismerjük a lehetséges elkövetőket, és mindig kicsit szakmai szemmel járjuk a világot.

Szóval akinek csak a rendőrség mocskolásáig jut el az értelmi képessége, attól megkérdezném, hogy Ő, személy szerint mit tesz a maga és mások biztonsága érdekében?


Egy raktár mellett vettem házat 10 éve, előtte többször betörtek, az udvarunk hátulsó részénél van egy kapu, ami a raktárakra néz. Van egy németjuhász kutyám, kamerák, riasztó, és 10 év alatt az utcában nem volt semmi bűncselekmény!

2015. júl. 9. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!