Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Igaz-e, hogy Magyarországon a...

Igaz-e, hogy Magyarországon a rendszerváltás óta a rabosításkor nem vesznek tenyér- és talplenyomatot?

Figyelt kérdés

Megdöbbenéssel értesültem arról, hogy az USA és más országok illetékes hatóságaival ellentétben Magyarországon a rendszerváltás óta a bűncselekmények gyanúsítottjainak rabosításakor állítólag nem vesznek sem tenyér-, sem pedig talplenyomatot az érintetettektől. Azért kérdezem, mert egykor ilyen bűnügyi szakterületet irányítottam és tisztában vagyok azzal, hogy nem csak és nem elsősorban ujjlenyomat alapján azonosíthatók az emberek. Továbbá azzal is, hogy bizonyos vegyületnek a körmök alá való beinjekciózásával néhány nap alatt teljes mértékben átalakíthatók az ujjlenyomatok vonalai. Az átalakítás után már semmiképpen nem lehetséges sem a személy ilyen módon való azonosítása, sem pedig az injekciós manipuláció bizonyítása. Ugyanez a csalási módszer azonban alkalmatlan a tenyér- és a talplenyomatok meghamisítására. Ráadásul az utóbbiak alapján azonnal beazonosítható sok más objektív tényező, amely fontos lehet a körözött személyek elfogásához.


Egyébként már csak azért is furcsa számomra a dolog, mert a tenyér- és talplenyomatok kriminalisztikai felhasználhatóságát egykoron egy magyar orvosbiológus házaspár fedezte fel és szabadalmaztatta a BM útján.


Mindezért remélem, hogy csak egy városi legendáról és nem a valóságról van szó, amikor az említett eljárás mellőzéséről hallok.



2015. júl. 23. 16:27
 1/8 anonim ***** válasza:
62%

Igaz-e?

Nos, ha állításod szerint egy "ilyen bűnügyi szakterületet irányítottál" akkor elég furcsa, h tőlünk kérdezed ezt...

2015. júl. 23. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
46%
Külföldi országokban sem vesznek tenyér és talplenyomatot.
2015. júl. 23. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
68%
Továbbá mesélhetnél erről a bizonyos vegyületről is. Eléggé scifi szaga van...
2015. júl. 23. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 tetro ***** válasza:
2003-ban rabosítottak. volt tenyér lenyomat.
2015. júl. 23. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Minek vennének?
2015. júl. 23. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
2015. júl. 23. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a megnyugtató válaszokat. Vagyis azt, hogy igenis vesznek tenyérlenyomatot is a rabosítottakról. Valószínűleg vagy egy téves városi legendát hallottam, vagy esetleg ezen a téren is felütötte a fejét a korrupció.
2015. júl. 24. 09:33
 8/8 anonim ***** válasza:
Ujj- és tenyérnyomatot vesznek rabosításkor.
2015. júl. 24. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!